gebe
  1. Lamazi

Lamazi Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    27
    Ödül Puanları:
    0

Çift Çikolatalı Topkek

Konu, 'Kekler - Pastalar' kısmında Lamazi tarafından paylaşıldı.

[​IMG] Malzemeler (18 adet için)

* 2,5 su bardağı un
    * 1 su bardağı süt
    * 6 yemek kaşığı kakao
    * 1/2 çay kaşığı tuz
    * 1,5 su bardağı damla çikolata
    * 13 yemek kaşığı tereyağ
    * 1/2 su bardağı esmer şeker
    * 1/2 su bardağı
    * 3 adet yumurta
    * 2 çay kaşığı kabartma tozu
    * 1 paket vanilya

Hazırlanışı

1. Şekerler hariç tüm toz malzemeler ve damla çikolata bir kapta karıştırılır.
    2. Tereyağı yumuşayıncaya kadar yaklaşık 5 dakika mikserle iyice çırpılır.
    3. Şekerler ilave edilip 2-3 dakika daha çırpılmaya devam edilir.
    4. Karışıma yumurta eklenip çırpılır.
    5. Kuru karışım yavaş yavaş yumurtalı karışıma yedilirilir.
    6. En son süt ilave edilir.
    7. Yağlanıp unlanan top kek kalıplarına bölüştürülür.
    8. Önceden 180 dereceye ısıtılmış fırında 20-25 dakika pişirilir.

Çift Çikolatalı Topkek konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. çift çikolatalı kurabiye

çift çikolatalı kurabiye

Malzemeler: 1 su bardağından biraz az un 1/2 su bardağından biraz az kakao 1/2 tatlı kaşığı karbonat 1/2 tatlı kaşığı tuz 240 gr sütlü çikolata (yarısı küçük parçalara bölünmüş, yarısı iri parçalara ayrılmış) 113 gr tereyağı 1 su bardağı toz şeker 2 yumurta 1 tatlı kaşığı vanilyaHazırlanması: Fırını 150C'ye getirin. Un, kakao, karbonat ve tuzu bir kapta karıştırın. Küçük parçalara...
  2. Çikolatalı Biscotti

Çikolatalı Biscotti

çikolatalı, biscotti, tarifi, malzemeleri nelerdir, nasıl yapılır, gereken bilgileri buradan bulabilirsiniz Biscottilere bayılıyorum, hepsini çok seviyorum. Çay ve kahvenin yanına eşlik eden en güzel yiyeceklerden olduğunu düşünüyorum. Çikolatalısını hiç denememiştim, o kadar hoşuma gitti ki bundan sonra sıklıkla yapacağım gibi görünüyor. Gerekli Malzemeler : ( 30 Adet için) •...
  3. Çikolatalı diyet

Çikolatalı diyet

çikolatalı diyet, çikolata diyeti, tarifi, önerileri, bilgileri ve dahası burada arkadaşlar. "Çikolatadan da diyet mi olurmuş" demeyin! Çünkü bal gibi de yani pardon çikolata gibi de oluyormuş Melek'lerim:) İşte size lezzetli mi lezzetli bir diyet önerisi Melek'lerim:) Evet, çikolata ve kakao yiyerek de zayıflayabilirsiniz. Çünkü çikolata, son derece besleyici bir gıda. Protein,...
  4. çikolatalı kadayıf :)

çikolatalı kadayıf :)

kadayıf, çikolatalı, tarifi, malzemeleri, denenmiş, resimleri, ile ilgili bilgiler burada arkadaşlar Çikolatalı Kadayıf Tatlımın Malzemeleri yarım kg kadayıf 500 gr antep fıstığı 2 çorba kaşığı margarin Şerbeti için: 5 çorba kaşığı bal 1,5 su bardağı su Çikolata Sosu için: 100 gr bitter çikolata 100 gr 2 çorba kaşığı kakao 2 çorba kaşığı pudra şekeri 1 çorba kaşığı...
  5. kermesimiz için topkek tarifi

kermesimiz için topkek tarifi

Selamlar. Kızımın okul kermesi var ve orda satılması için top kek yapmak istiyorum.Normal kekin servisi daha zor olur dilimle diye öyle düşündüm.Lezzetli bir top kek tarifi verirmisiniz bana ?

Sayfayı Paylaş