gebe
  1. LaViNYaM

LaViNYaM >>>ιкιz αηηєѕι<<< Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    703
    Ödül Puanları:
    113

Çift Kol Nakli Yağılan Atilla Kavdır Hayata Tutunamadı

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında LaViNYaM tarafından paylaşıldı.

Atilla Kavdır Hayata Tutunamadı Antalya'da 21 Ocak'ta çift kol nakli yapılan Atilla Kavdır hayatını kaybetti.

Akdeniz Üniversitesi Hastanesi'nde 21 Ocak'ta çift kol ve bacak nakli yapılan ve 3 gün önce yoğun bakıma alınan Atilla Kavdır sabaha karşı hayatını kaybetti.

Uşak'ta beyin ölümü gerçekleşen Ahmet Kaya'dan alınan çift kol ve sağ bacak, Akdeniz Üniversitesi'nde yapılan ameliyatla 2 çocuk babası Atilla Kavdır'a nakledilmiş, daha sonra sağ bacak geri alınmıştı.

Cihan Topal'dan sonra Türkiye'nin ikinci çift kol nakli yapılan Kavdır, hastanede geçirdiği 69 günün sonrasında taburcu edilmişti.

Enfeksiyon riskine karşı bir ay önce hastaneye dönen ve fizik tedavilerine burada devam edilen Kavdır, 3 gün önce fenalaşınca yoğun bakıma alındı.

Ailesi, Kavdır'ın hayatını kaybettiğini söylerken hastaneden, "durumu kritik, cihaza bağlı yaşıyor" açıklaması yapılmıştı.

Akdeniz Üniversitesi Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ömer Özkan, çoklu organ yetersizliği görülen Atilla Kavdır'ın sabaha karşı yaşamını yitirdiğini açıkladı.

"DOKTORLARI GÖRMEK İSTEMİYORUM"

Kavdır'ın babası dün basına konuşmuştu. Atilla Kavdır'ın babası İbrahim Kavdır, "Bizim için her şey hastanede bitti. Doktorlarını görmek istemiyorum" demişti.

Oğlunun vücudunun, bacak naklini kaldıramadığını savunan Kavdır, "Hocaya 'bu bacağı nakletmeyelim' dedik, adeta yalvardık. Hoca ısrar etti. Bacağı taktıktan 5-6 saat sonra bacak tutmayınca da '40 dakikada alırım' dedi. Ama ameliyat 6 saat sürdü. 250-300 ünite kan verince böbrekleri iflas etti. Çocuk nöbete girdi, sara tutmaya başladı" dedi.

Hastaneden kendilerine oğlunun öldüğü yönünde bilgi geldiğini anlatan baba Kavdır, "Eşimin kardeşi hastaneye gitti, fişini çekmişler, öldüğünü söylemişler. Biz de yarın Varsak Mezarlığı'nda toprağa vermek için hazırlıklara başladık" dedi.

KOLLARIYLA TOPRAĞA VERİLDİ

Antalya'daki evinden alınan Atilla Kavdır'ın cenazesi, Merkez Kepez ilçesine bağlı Varsak Mahallesinde bulunan Varsak Merkez Camiine götürüldü. Kavdır, kılınan cenaze namazından sonra Varsak Mezarlığında kollarıyla birlikte toprağa verildi. Cenazenin taşınması sırasında akrabaları çiçeklerle süslenmiş

tabuta sarılarak gözyaşı döktü. Cenaze töreninde Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü de hazır bulunurken, Kavdır'ı belediyedeki mesai arkadaşları da yalnız bırakmadı.

ASİMELEK bunu beğendi.
  2. ASİMELEK

ASİMELEK Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    2.192
    Ödül Puanları:
    113
    ayyy inanamıyorum yaa çok üzüldüm Allah rahmet eylesin :tsk:

3. LaViNYaM

LaViNYaM >>>ιкιz αηηєѕι<<< Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    703
    Ödül Puanları:
    113
    aynen dr larda kendi reklamlarını yapmak için insanın hayatını tehlikeye atmışlar olacağı budur işte şimdi iyi reklam olmuşlardır iyi yapıyo ölen adamın babası drlarla görüşmüyomuş

4. VİŞNE

VİŞNE Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    52
    Ödül Puanları:
    28
    böyle bişey olacağı belliydi adamı amaliyattan sora tv de gördüm elleri kömür karası olmuştu.
    kangiren oldu tabiki belliki düzelir diye bekletiler kan zehirlenmesiymiş ölüm sebebi yazık ya:(
    allah rahmet eylesin

Çift Kol Nakli Yağılan Atilla Kavdır Hayata Tutunamadı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. kavun

kavun

(Zuckermelone / Melon / Muskmelon / Cucumis melo) Ilkbaharda küçük sari çiçekler açan, yillik, sürünücü, otsu bir yaz meyvesidir. Sülükleri dallanmistir. Yapraklari kalp ve böbrek seklinde, 3-5 loblu, büyük ve tüylüdür. Çiçekleri, bir eseyli ve bir evcikli olup yapraklarin koltugundan çikarlar. Meyveleri çesitli sekil ve renklerde (genellikle sari) dir. Çekirdekleri uzun, elipsoidik veya oval...
  2. Gökhan Kırdar - Tutunamadım

Gökhan Kırdar - Tutunamadım

İnliyor sokaklar bu gece Çocuklar küsüyor camlardan bana Şarkımı söylüyor yıldızım Melekler ağlıyor uzaktan bana Bilmez ki içimi dostlarım Ağlamam acımı bekleyemem Yakışmaz bana Uslanmaz bu yürek kendini yaralar Al tanrım taşıdım bu kadar Kaldırmaz bu beden yeni bir bahar Tutunamadım Tutunamadım Tutunamadım Günah yazılmaz bana
  3. Kavun

Kavun

(Zuckermelone / Melon / Muskmelon / Cucumis melo) Ilkbaharda küçük sari çiçekler açan, yillik, sürünücü, otsu bir yaz meyvesidir. Sülükleri dallanmistir. Yapraklari kalp ve böbrek seklinde, 3-5 loblu, büyük ve tüylüdür. Çiçekleri, bir eseyli ve bir evcikli olup yapraklarin koltugundan çikarlar. Meyveleri çesitli sekil ve renklerde (genellikle sari) dir. Çekirdekleri uzun, elipsoidik veya oval...
  4. Almanya'da ilk çift kol nakli yapıldı

Almanya'da ilk çift kol nakli yapıldı

Almanya'da 54 yaşındaki hastaya, trafik kazası kurbanı 19 yaşındaki gencin iki kolu başarıyla nakledildi.. Almanya'nın Münih kenti geçtiğimiz hafta cuma günü tarihi bir operasyona tanıklık etti. 30 kişilik dev doktor ekibi, 6 yıl önce iki kolunu kaybeden 54 yaşındaki bir adama trafik kazasında hayatını kaybeden 19 yaşındaki donörün iki kolunu nakletti. Dünya basını "dünyanın ilk çift...
  5. Tıpda devrim Dünyanın ilk tam kol nakli yapıldı

Tıpda devrim Dünyanın ilk tam kol nakli yapıldı

Alman doktorlar, dünyada ilk kez bir insana bütün halde iki kol nakletmeyi başardı. Alman çiftçi Karl Merk, altı yıl önce geçirdiği bir iş kazasında iki kolunu da kaybetti. Doktorlar iki kez yapay protez takmak üzere Merk’i ameliyata aldı, ancak başarılı olamadılar. Alman çiftçi Karl Merk, altı yıl önce geçirdiği bir iş kazasında iki kolunu da kaybetti. Doktorlar iki kez yapay protez...

Sayfayı Paylaş