gebe
  1. PaSikA

PaSikA Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    598
    Ödül Puanları:
    0

Çift sim kartlı cep telefonları toplatılıyor

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında PaSikA tarafından paylaşıldı.

[​IMG] Telekomünikasyon Kurumu (TK) Başkanı Tayfun Acarer, piyasada satılan 8 ayrı çift sim kartlı cep telefonunun teknik özelliklerinin standartlara uygun olmadığını tespit ettiklerini bildirerek, kısa sürede adlarını açıklayacakları bu ürünlerin iade edilebileceğini ve toplatılacağını kaydetti.

Acarer, önceki gün düzenlediği sohbet toplantısında, çift sim kartlı telefonların son dönemde çok yaygınlaştığını ve pazar paylarının yüzde 15’e ulaştığını ifade etti. Acarer, sektörde 53 markaya ait 70 çift sim kartlı telefon modeli bulunduğunu söyledi.

Teknik Düzenleme Daire Başkanlığı bünyesindeki “Piyasa Gözetim ve Denetim Laboratuvarı”nda yapılan testlerle telefonlardaki teknik değerlerin kontrol edildiğini bildiren Acarer, “Baz istasyonları sağlık açısından tartışılıyor ama üzerinizde taşıdığınız telefonları kafanıza dayıyorsunuz. Bunların standartlara uygun olmaması durumunda sağlık açısından önemli etkileri olur” dedi.

milliyet

Çift sim kartlı cep telefonları toplatılıyor konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Çift Sim Kartlı Telefon General Mobile den

Çift Sim Kartlı Telefon General Mobile den

general mobile telefon çeşitleri general mobil telefon çeşitleri gm General Mobile, çift SIM kartla çalışan DST11 modelini Türkiye pazarına sundu. DST11’in bir önceki modelden en önemli farkı ise tuş takımı ile kayan kapak tasarımı. Çift anteni sayesinde iki farklı operatörün kartlarının aynı anda çalışmasına olanak sağlayan DST11, sol tarafındaki arama tuşu ile birinci hattı sağ...
  2. Smile'dan 'çift sim kartlı' cep telefonu

Smile'dan 'çift sim kartlı' cep telefonu

twinsim fabrika ayarları twinsim yetkili servis teknik servis Smile Holding Genel Koordinatörü Emre Alkin, Smile Dağıtımda bu yıl için 400 milyon dolarlık ciro ve mağaza sayısını 1200’e çıkarmayı hedeflediklerini bildirdi. Smile Dağıtım A.Ş’nin 2008 yılı başında pazara sunduğu çift sim kartlı cep telefonu Twinsim, düzenlenen basın toplantısıyla tanıtıldı. Alkin, Smile Holdingin bir...
  3. Smile, ’çift kartlı cep’e girdi

Smile, ’çift kartlı cep’e girdi

Smile Holding bünyesindeki Smile Dağıtım, Çin’de ürettirip Türkiye pazarına sunduğu çift sim kartlı cep telefonu Twinsim’i 800 mağazasında satışa sundu. Smile Holding Genel Koordinatörü Emre Alkin, Smile Holding’in bu yıl 400 milyon dolarlık ciro hedeflediğini belirterek, çift sim kartlı cep telefonunun satışları eskisinden daha da hızlı artırabileceğini söyledi. SMILE Dağıtım, Çin’de...
  4. Cep Telefonunun Zararları

Cep Telefonunun Zararları

telefon, nedir, zararları, bilgiler, cep telefonunun zararları için yazımıza buyrun arkadaşlar. hepimiz cep telefonu kullanırız. hatta konuşmayı çok sevenler telefonla yapışık ikiz gibi olurlar saatlerce telefon kulaklarından düşmez. şarjı bittiğinde şarja takar ve konuşmaya devam eder. Yararlarının yanında elbette zararları vardır.İşte cep telefonunun sağlığımıza etkileri ve...
  5. Cep Telefonlarındaki Tehlikeler!

Cep Telefonlarındaki Tehlikeler!

cep telefonlarının zararları cep telefonlarının sakıncaları Sevgili melekler, herkesin elinde bulunan envayi çeşit cep telefonları her ne kadar son derece işe yarasa da sağlık açısından aslında zararları olan aletler. Tıp ve Biyolojide Elektromanyetik Alan Sempozyumu'na çok sayıda ülkeden katılan tıp kökenli bilim adamları ve araştırmacılar, cep telefonlarındaki sinsi tehlikeleri bir kez...

Sayfayı Paylaş