gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.224
    Ödül Puanları:
    113

Çiftehan Kaplıcaları

Konu, 'Kaplıcalar' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

çiftehan kaplıcaları adana çiftehan kaplıcaları ulukışla fiyatları adana Niğde Çiftehan kaplıcaları bilgileri ve kaplıca suyunun özelliklerini sizlerle paylaşıyorum Bulunduğu yer : niğde
    Su sıcaklığı :51°C
    Ulukışla İlçesi’ne 35 km. uzaklıkta, Adana-Ulukışla yolu üzerinde, Çiftehan Yöresi’ndedir. Bulunduğu yer çam ormanlarıyla kaplıdır. Denizden 1200 m. yüsektedir. Kuzey yönü, insanların çıkamayacağı kadar dik kayalarla yükselmiştir. Romalılardan beri bilinir. Mısır kraliçesi Kleopatra’nın, bu kaplıcaya gelerek uzun süre kaldığı ve suyunun gençleştirici ve güzelleştirici etkisine inandığı söylenir.
    Selçuk yapılı iki hamamı vardır. Havuzları ve özel banyoları bulunmaktadır. Konaklama tesisleri moderndir. Çelikli ve kükürtlü adlarıyla mevcut iki kaynak, dakikada 50 litre su verir. Suyu boldur. Sodyum sülfatlı bir sudur.

İçildiğinde laksatif etki yapar. Romatizma, nevralji ve kadın hastalıklarına iyi gelir. Sudaki bromür nedeniyle, dinlendirici bir etkisi vardır. Çiftehan Kaplıcaları, ülkemizin birinci sırada olan şifa niteliği yanında, ayrıca, Toros dağlarının iklimiyle de bir dinlenme yeridir.

2. ilkimsu

ilkimsu Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    120
    Ödül Puanları:
    0
    demin araştırıyordum burayı :)

Çiftehan Kaplıcaları konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Yoncalı Kaplıcaları

Yoncalı Kaplıcaları

yoncalı kaplıcaları kütahya yoncalı kaplıcaları resimleri selçuklu hamamı kütahya hamamları hamamları yoncalı kaplıcaları kaplıca suyunun özellikleri ve nelere iyi geldiği hakkındaki bilgileri sizler için sunuyorum Kütahya 'ya 16 km mesafededir. 500 dönümlük bir arazi üzerine yayılmıştır.Yoncalı, yüzlerce yıl Kirazlı dağının eteklerinde alalade bir bataklık olarak kalmış, yerden sıcak su...
  2. Pamukkale kaplıcaları

Pamukkale kaplıcaları

Pamukkale de bulunan kaplıcalar isimleri ve tedavi ettiği hastalıklar hakkında sizlere gerekli olan bilgileri sunuyorum Karahayıt Kaplıcası: Pamukkale termal kaplıcası sisteminin bir kolu sayılan bu kaplıca, Pamukkale'nin 5km kuzeyinde, Karahayıt Kasabası'ndadır. Kalp, damar sertliği, yüksek tansiyon, romatizma-siyatik, deri sinir, lumbago, gibi hastalıklarla uyuz, sivilce, kaşıntı gibi deri...
  3. Aksaz Kaplıcaları

Aksaz Kaplıcaları

aksaz kaplıcası Aksaz kaplıcaları bilgileri ve kaplıca özelliklerini sizlerle paylaşıyorum Bulunduğu yer : uşak Su sıcaklığı :39°C Ulubey İlçesi’ne 25 km. uzaklıktadır. Çamlık bir bölgede bulunur. Sular, Aksa Çayı kenarında büyük bir granit kayadan çıkar. 5 kaynak vardır. Eski bir kaplıcadır. Sodyum ve kalsiyum bikarbonatlı bir sudur. İçmesinden karaciğer ve safra yolları hastalıkları,...
  4. Çiftehan Kasabası

Çiftehan Kasabası

Niğde'nin Ulukışla ilçesine bağlı Çiftehan Kasabası doğa ve tabiat harikası aynı zamanda da dünyanın en iyi, en kaliteli kaplıca suyu buradadır. Çiftehan Kaplıcaları meşhurdur. Ayrıca yaylacıların en gözde mekanıdır ve yazın sıcaklardan kaçanlar Çiftehan yaylasına gelirler Çiftehan Kaplıcaları'na vardığımızda çok değişik bir coğrafya ile karşılaştık. Sıra sıra dizilmiş dağlar otellerin...
  5. Çiftehan Kaplıcaları hakkında genel bilgiler

Çiftehan Kaplıcaları hakkında genel bilgiler

Çiftehan Kaplıcaları Toros Dağı'nın eteklerinde, dolayısıyla tertemiz dağ havasına sahip olan Çiftehan Kaplıcası size sadece termal suyuyla değil her yönden sağlık sunuyor. Çiftehan Kasabası, dağ eteğine kurulmuş bir yerleşim yeri olduğu için Adana yolundan baktığınız zaman kat kat sıralanmış şekilde evleri, kaplıca tesislerini ve en arkada heybetiyle Toros Sıra Dağlarından birini...

Sayfayı Paylaş