gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

çiftlik haşlama tarifi var mı

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Ya hanimlar ben bir arkadaşımda bir yemek yedim, böyle barbunyalı kerevizli parça etli ama sormaya da çekindim tarifini.Adı çiftlik haşlama diye geçiyor. Varmıdır sizde tarifi ?

2. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113
    Malzemeler
    1 adet kereviz
    1 su bardağı haşlanmış barbunya
    6 su bardağı et suyu
    1 tatlı kaşığı kırmızı pul biber
    Yarım demet maydanoz
    Tuz ve karabiber
    4 yemek kaşığı sıvıyağ
    300 g dana kuşbaşı
    1 adet kuru soğan
    2 adet havuç

Yapılışı:

Soğanı yemeklik olarak doğrayın. Kerevizin kabuklarını soyup, doğradıktan sonra kararmaması için limonlu suda bekletiniz. Derin bir tencerede sıvıyağı kızdırıp, içine yemeklik doğranmış soğanları ilave edip kavurunuz. Kuru soğanlar renk alınca içine et suyunu ekleyip, kaynatınız. Et suyu kaynarken içine kuşbaşı eti ilave ediniz. Etler renk alınca, içine doğranmış havuçları, kerevizleri ve haşlanmış barbunyayı ilave edip, kaynatınız. Etler ve sebzeler pişinceye kadar kaynatın. Üzerine maydonoz serpip servis edin...

çiftlik haşlama tarifi var mı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Dukan Diyet Tarifleri var mı

Dukan Diyet Tarifleri var mı

Arkadaşlarım acil diyete gireceğim de bana dukan diyet tarifi lazım bu hususta yardım lütfen acilen 5 kilo vermem lazım
  2. Haşlama Pilav Tarifi Resimli

Haşlama Pilav Tarifi Resimli

Selam kızlar Haşlama Pilav Tarifi Resimli tarif istiyorum sizden
  3. Haşlama İçli Köfte Tarifi

Haşlama İçli Köfte Tarifi

İçli Köfte Resimli İçli Köfte Tarifi Yapması el mahareti isteyen , zorluğu kadar lezzetiyle de meşhur içli köfte tarifi vereceğiz sizlere melekler :) İçli köfte malzemeleri -1 su bardağı ince bulgur - 1 su bardağı un -1 yemek kaşığı biber salçası -Tuz İçi için -Yarım kilo kıyma -1 adet orta boy soğan -1 yemek kaşığı domates salçası -125 gram margarin -Az miktarda tuz ve İçli Köfte...
  4. diyet aşure tarifiniz var mı

diyet aşure tarifiniz var mı

Aşure zamanı geçti mi bilmiyorum ama tatlı bu her zaman yenir diye düşünüyorum :D Sizden diyet aşure tarifi istiyorum.Şekerim var ama aşureyi de çok özledim, varsa tarifiniz çok memnun olacağım :D
  5. İrmikli kek tarifiniz var mı

İrmikli kek tarifiniz var mı

Ya ben irmik tatlısını da helvasını da pastasını da ve dahi revaniyi de çok seviyorum.Peki irmikli kek var mı?Varsa tarifini verebilirmisiniz ? :D

Sayfayı Paylaş