gebe
  1. laetitia

laetitia Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    20
    Ödül Puanları:
    0

Çiğ sarımsak yemeyinn

Konu, 'Diyet - Sağlıklı Beslenme' kısmında laetitia tarafından paylaşıldı.

hamilelikte sarımsak yemek hamileyken sarımsak yemek gebelikte çiğ hamilelikte zararlımı Sarımsak ne kadar kötü koksada çok yararlı olduğunu hepimiz biliriz fakat çiğ yenmesinin zararlı olduğunu biliyormuydunuz?:shootout:

Özellikle bağırsak hastalıklarında, parazitlere karşı, solunum hastalıklarında, deri hastalıkları, yaraların iyileştirilmesinde ve yaşlılığa karşı sarımsağın kullanıldığına dikkat çeken Prof. Dr. Yılmaz, İkinci Dünya Savaşında açık yaraların üzerine direkt olarak sürülerek, enfeksiyonun yayılmasının engellendiğini söyledi.
    Yayınlanan 3 bin makalede sarımsağın sağlık üzerindeki etkilerinin incelendiğini ve bilimsel sonuçların tüm dünyada yayınlandığını ifade eden Prof. Dr. Yılmaz, şöyle dedi:
    ''Sarımsağın faydaları arasında kalp damar hastalıkları, kanseri engellemesi, immün bağışıklık sistemin uyarılması, detoksifikasyon yapması, radyasyona, strese karşı koruması,fiziksel gücün artırılması ve antiaging etkileri bu çalışmalarda gösterilmiştir.''
    SARIMSAĞI ÇİĞ YEMEYİN, ZARAR GÖRÜRSÜNÜZ
    Ayrıştırmanın (ekstraksiyon), yiyeceklerin istenmeyen özelliklerini yok ettiği gerçeğinin uzun zamandır bilindiğini ifade eden Prof. Dr. Yılmaz, şunları söyledi:

''Çiğ sarımsağın tahriş edici, asidik ve okside edici bileşikleri bu ayrıştırma ile yok edilebilmektedir. Bazı kültürlerde bu ayrıştırma için sarımsak ıslatılmakta veya alkol, süt ile ayrıştırılmaktadır. Sarımsağın birçok istenmeyen yan etkisi, fazla miktardaki yağda erir organosülfur içeriğinden kaynaklanmaktadır.''
    YILLANMIŞ MUCİZE SARIMSAK
    ''Ülkemizde çok sık tüketilen sarımsağı maalesef genellikle çiğ yediğimizde yarardan çok zarar görmekteyiz, çiğ tüketim sarımsaktan faydalanmamazı engellemektedir'' diyen Prof. Dr. Yılmaz, sözlerini şöyle sürdürdü:

''Çiğ tüketilen sarımsaktaki 'Allicin' denen madde, kolesterol düşürme etkisi yanında, karaciğer, mide, bağırsak sistemini tahriş edip, erkeklerde sperm hareketlerini yavaşlatmaktadır. Oysa dövülmüş sarımsak suda en az 10 ay kadar bekletildiğinde mucize bileşiği ''S-Alilsistein (SAC)''açığa çıkmaktadır. Bu mucize madde karaciğeri koruyucu, savunma sistemini güçlendirici, kanseri önleyici ve tüm kemoterapatik ilaçların istenmeyen yan etkilerini azaltıcı etkiye sahiptir. Ayrıca bu yıllanmış sarımsak ekstraktı (AGE) kötü kokmayan gençlik iksiri gibidir.
    Yağda eriyen sarımsak içeriği (Allicin) lipit düşürücü etkisinin yanı sıra aynı zamanda karaciğer hücrelerine karşı toksik etki yapabilmekte ve laktat dehidrogenaz enzimini artırabilmektedir. Halbuki suda erir sarımsak içeriği (S-Alilsistein) sitotoksik olmadan tüm faydalı etkileri sağlamaktadır.
    Yıllanmış sarımsak ekstraktı (aged garlic extract 'AGE') bu etkilerin yanı sıra hepatoprotektif, immun cevabı artırıcı, antikanser ve kemoperventif etkilere de sahiptir. Öyleki AGE antioxidatif etkilere sahipken, çiğ sarımsak oksidasyonu uyarmaktadır.''

2. ÇűЯűк V¡Şηε

ÇűЯűк V¡Şηε Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    11
    Ödül Puanları:
    0
  3. mislinay

mislinay Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    39
    Ödül Puanları:
    0
    Ama bazı yiyeceklerde çiğ sarmısak kullanmak durumundayızz mesala mantıda yada salatalarda...

4. PORSELEN BEBEK

PORSELEN BEBEK Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Kızlar müsadenizle sarımsak diyince size sarımsakla ilgili bi anımı anlatıcam...bi an duygulandımm :).
    birgün öğle yemeğinde bolca sarımsak soğan yedim..evden çıkmıcam için aman sakıncası yok kime kokacak sanki dedim sarımsağa filan bayılırım neyse bolca yedim..yemek bitti tam sofradan kalkıcam erkek arkadaşım aradı.buluşalım die.neyse yok diyemedim.tamam dedim.dişimi filan fırçaladım ama nafileee.o kadar çok yedim ki kokusundan ben bile rahatsız oldum :)
    Neyse buluştuk.o zmanlarda yeni yeni çıkıyoz.ayy çocuğun yanında hiç ağzımı açamıyom.soğan sarımsak kokucak diye...erkek arkadaşım da diyo ki "ne kadar sessiz hanım hanımcık bir kızsın.ne kadar utangaçsın hiç konuşmuyosun" filan diyo...
    Ahh garibim bilmiyo ki ben sarımsak yedimde kokar diye konuşamıyom :):):)

5. laetitia

laetitia Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    20
    Ödül Puanları:
    0

:piha::piha: Allah seni napmasın bende severim ama şuan sevgilim hiç rahatsız olmuo takmıo. Yeni olsak bende konuşamazdım bayılmasını istemem demi ama :laugh::laugh:

6. PORSELEN BEBEK

PORSELEN BEBEK Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Evetttt :laugh::laugh::laugh::laugh:

Çiğ sarımsak yemeyinn konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. çiğ köfte!

çiğ köfte!

Kullanılan Malzemeler : 2 su bardağı bulgur 250 gr. yağsız kıyma 1 adet soğan 1 çorba kaşığı salça marul yaprakları kimyon karabiber kırmızıbiber tuz Yemeğin Mevsimi : Her Mevsim Yanında yenebilecek tavsiye yemekler : Kaç Kişilik : 6 Tarifi : Soğanı rendeleyin. Bulgur, salça, rendelenmiş soğan ve baharatları bir kapta karıştırıp iyice yoğurun. Köfte harcına avuçlarınız ve parmaklarınız...
  2. çiğ börek!

çiğ börek!

rüyada çiğ hamur yemek rüyada çiğbörek görmek Kullanılacak Malzemeler 2 çorba kaşığı su 1çay kaşığı kırmızı biber Yarım demet maydanoz 1çorba kaşığı nane 1/2 süt 200 gr yağ 2 yumurta 1 soğan 250 gr kıyma 1/2 un 1çay kaşığı karabiber (isteğe bağlı) Tuz (isteğe bağlı) Kızartmak için sıvı yağ 1 çorba kaşığı nişasta Hazırlanma Şekli Soğanları rendeleyin. Kıyma, nane, maydonoz,...
  3. Çiğ

Çiğ

Pişmemiş yahut yarı pişmiş et yahut gıda yemek hayra, bunları sadece görmek üzüntülü bir duruma delalet eder. ( Su zerrecikleri için Bakınız; Çiy.)Rüyasında yerlerin çiğ içinde kalmış olduğunu gören insanın hayatında ve iş hayatında olumlu gelişmeler olacağını gösterir.
  4. Arkadaşlarını çiğ çiğ yediler

Arkadaşlarını çiğ çiğ yediler

İki hafta denizde kaybolan 5 kişilik grup, nasıl hayatta kalabildiğini anlatırken korkunç gerçek ortaya çıktı. Açık denizde inanılması güç vahşi bir olay yaşandı. Porto Rico'ya gitmek için botla yola çıkan 33 kişilik göçmen grup, kaptan ve tayfaların gemiyi terk etmelerinin ardından denizde kayboldu. 33 kişiden 5 kişinin hayatta kaldığı mülteci grubu İki hafta boyunca aç...
  5. Çiğ Börek

Çiğ Börek

Malzemeler 1 su bardağı süt 1 su bardağı su Yarım su bardağı sıvı yağ 2 tatlı kaşığı tuz 1 yumurta Un Ayçiçek yağı (kızartmak için) Harç malzemeleri 500 gr kıyma 3 adet soğan 2 tatlı kaşığı tuz 1 çay kaşığı karabiber Yarım bardak su Harcın yapılışı Soğanları ince ince rendeleyin. Bütün malzemeleri bir kaba koyup karıştırın. Not: Eğer soğan suluysa yarım bardak suyu eklemeyin....

Sayfayı Paylaş