gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.216
    Ödül Puanları:
    113

Ciğer Kebabı

Konu, 'Et Yemekleri' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

mangalda ciğer mangalda ciger Malzemeler- 400 gr. kuzu ciğeri - 1 çay kaşığı tuz
    - 1 çay kaşığı karabiber
    - 1 çay kaşığı limon

Soğan Salatası İçin
    :
    - 2 soğan (istreğe bağlı)
    - 1 yemek kaşığı sumak
    - 1 tatlı kaşığı pulbiber
    - 1 demet maydonoz
    - 1 adet limon suyu
    - Tuz

Tarif

Ciğerleri kuşbaşından küçük doğrayın.Baharatları karıştırıp Ciğerleri bulayın.Kömür ızgarasında yada yağda kızartın.

Salata için soğanları ince ince doğrayın. Bütün malzemeleri karıştırıp servis yqapın.Afiyet olsun.

Ciğer Kebabı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Arnavut ciğeri!

Arnavut ciğeri!

Malzemeler 500 gr. kuzu ciğeri 2 iri soğan (piyaz doğranmış) 1 bağ maydanoz (kıyılmış) 1 çay kaşığı tuz 2 tatlı kaşığı kırmızı biber 120 gr. (1 su bardağı) un Ciğerleri, zarları çıkarıldıktan sonra, ceviz büyüklüğünde doğrayınız.(Hazır doğranmış şekilde de marketlerde satılmaktadır) Kırmızı biberin yarısını ciğerlerin üstüne serpip bol unda unlayınız. Fazla unu silkeleyiniz. Bir tavada...
  2. Ciğer

Ciğer

Evlada, mala ve insanın hayatına, Ciğerde görülen olumlu durumlar, yukarıdakilerin iyi olmasına, yara vs. gibi olumsuzluklar günah ve masiyete; Ciğerci görmek kordudan emin olmaya, sıhhat ve namusa, düşmana galip gelmeye yahut insanları yolculuğa teşvik eden kimseye delalet eder.Rüyada ciger görmek korkudan emin olmaya, sihhata ve düsmana galip gelmeye isarettir. Rüyada ciğer görmek; cesarete,...
  3. kebabe

kebabe

(Kübbabe / Helile / Hindistanerigi / Kebabiyye / Kuyruklubiber / Cubbebe / Cubeb / Cubebae fructus / Piper cubeba) Cava, Sumatra ve Borneo’da yetisen Piperaceae’nin kurumus meyvesidir. Kullanildigi yerler: Mide ve idrar yolu hastaliklarinda kullanilir. alıntıdır
  4. Kebabe

Kebabe

Kübbabe / Helile / Hindistanerigi / Kebabiyye / Kuyruklubiber / Cubbebe / Cubeb / Cubebae fructus / Piper cubeba) Cava, Sumatra ve Borneo'da yetisen Piperaceae'nin kurumus meyvesidir. Kullanildigi yerler: Mide ve idrar yolu hastaliklarinda kullanilir.
  5. Ciğerin yansın

Ciğerin yansın

Hayatımıza girip tamiri imkansız yaralar açıp sonrada arkasına bile bakamdan çekip gidenler ve ciğerin yansın dediklerimiz için Birikti uğrunda döktüğüm yaşlarAl götür vicdansız ruhun yıkansınHer günüm hasretin zulmüyle başlarAhımı hakettin ciğerin yansınBilseydim duyguya yer yok dinindeEl pençe durmazdım hayalin önündeKapkara yas tuttum doğum günündeNeşemi yok ettin ciğerin yansınDoğuştan...

Sayfayı Paylaş