gebe
  1. SadmiN

SadmiN ♥ Ölürüm Sana Mavimm ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    960
    Ödül Puanları:
    113

Ciğer

Konu, 'C-D' kısmında SadmiN tarafından paylaşıldı.

Evlada, mala ve insanın hayatına, Ciğerde görülen olumlu durumlar, yukarıdakilerin iyi olmasına, yara vs. gibi olumsuzluklar günah ve masiyete; Ciğerci görmek kordudan emin olmaya, sıhhat ve namusa, düşmana galip gelmeye yahut insanları yolculuğa teşvik eden kimseye delalet eder.Rüyada ciger görmek korkudan emin olmaya, sihhata ve düsmana galip gelmeye isarettir. Rüyada ciğer görmek; cesarete, birinin ciğerini yemek; hazır mala sahip olmaya, akciğer; huzur ve sevince, akciğerin koptuğunu görmek; yakın zamanda ölüme, karaciğer; mal varlığına kavuşmaya ve evlat sahibi olmaya, karaciğerin dışarıya çıkması; gurbete gitmeye işarettir.

Ciğer konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Arnavut ciğeri!

Arnavut ciğeri!

Malzemeler 500 gr. kuzu ciğeri 2 iri soğan (piyaz doğranmış) 1 bağ maydanoz (kıyılmış) 1 çay kaşığı tuz 2 tatlı kaşığı kırmızı biber 120 gr. (1 su bardağı) un Ciğerleri, zarları çıkarıldıktan sonra, ceviz büyüklüğünde doğrayınız.(Hazır doğranmış şekilde de marketlerde satılmaktadır) Kırmızı biberin yarısını ciğerlerin üstüne serpip bol unda unlayınız. Fazla unu silkeleyiniz. Bir tavada...
  2. Ciğer Kebabı

Ciğer Kebabı

mangalda ciğer mangalda ciger Malzemeler- 400 gr. kuzu ciğeri - 1 çay kaşığı tuz - 1 çay kaşığı karabiber - 1 çay kaşığı limon Soğan Salatası İçin: - 2 soğan (istreğe bağlı) - 1 yemek kaşığı sumak - 1 tatlı kaşığı pulbiber - 1 demet maydonoz - 1 adet limon suyu - Tuz Tarif Ciğerleri kuşbaşından küçük doğrayın.Baharatları karıştırıp Ciğerleri bulayın.Kömür ızgarasında yada yağda kızartın....
  3. Arnavut Ciğeri(Osmanlı Mutfağı)

Arnavut Ciğeri(Osmanlı Mutfağı)

MALZEMESİ750 gr. kuzu ciğeri 200 gr. (2 su bardağı) un 1 tatlı kaşığı tuz Pul kırmızı biber Sumak 5 adet orta boy kuru soğan 2 demet maydanoz Kekik 1,5 su bardağı ayçiçek yağı TARİF Ciğerin ince zarını çıkartıp, iri küpler halinde doğrayın. Bol suda yıkayın ve süzülmesi için delikli süzgeçe koyun. Bir kenarda unu tuz ile karıştırıp eleyin. Ciğerleri bu karışıma iyice buladıktan sonra...
  4. Terbiyeli ciğer çorbası

Terbiyeli ciğer çorbası

bebekler için ciğer çorbası ciğer çorbası bebeklere tarifi bebekler için tarifi yemekleri Açıkcası ben ciğeri mangal hariç hiçbirşekilde yiyemiyorum.Ama sevenler için Osmanlı mutfağından sizlere terbiyeli ciğer çorbasının tarifini veriyorum 5 kişilik Malzemesi: -350gr, kuzuya da kuyun ciğeri (küçük küpler biçiminde doğranmış) -1,5 lt. et suyu (6 su bardağı) -tuz -2 adet yumurta sarısı -1/2...
  5. Ciğerin yansın

Ciğerin yansın

Hayatımıza girip tamiri imkansız yaralar açıp sonrada arkasına bile bakamdan çekip gidenler ve ciğerin yansın dediklerimiz için Birikti uğrunda döktüğüm yaşlarAl götür vicdansız ruhun yıkansınHer günüm hasretin zulmüyle başlarAhımı hakettin ciğerin yansınBilseydim duyguya yer yok dinindeEl pençe durmazdım hayalin önündeKapkara yas tuttum doğum günündeNeşemi yok ettin ciğerin yansınDoğuştan...

Sayfayı Paylaş