Çiğköfte Yiyerek Zayıflamak Mümkün mü?

*MeleK*

♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥
Çiğköfte Yiyerek Zayıflamak Mümkün mü?
çiğköfte kilo verdirirmi, çiğköfte yiyerek zayıflayanlar, çiğköfte yiyerek zayıflama

Bizim soframızdan çiğköfte eksik olmaz burada eşimi çiğköfte konusunda tek geçerim yaptımı yapıyor arkadaş hahaha Yıllardır aile toplantılarımızda ve eş, dost ve arkadaşlarımızla birlikte çiğköfte ortamlarımız meşhurdur;) Benim de çok severek yediğim çiğköfte meğer kilo verme olayında ne marifetliymiş:D:D Çiğ köfte yiyerek zayıflanır mı diye merak edenler için konuyu sizler için araştırarak edindiğim bilgileri sizler için paylaşıyorum. (Laf aramızda bu akşam da çiğ köfte günümüz olacak isteyen gelebilir;))

cigkofte.jpg

Çiğ köfte bildiğimiz gibi çok ağır bir yemek değildir.Özellikle salçasını fazla katmazsanız biber ve domates salçası ile yapılan çiğ köfte bahartlarının ve yağınında belirli seviyede tutulduğunda kilo alımına neden olmaz.Bilmemiz gereken şey şu çiğ köfteyi ne kadar tüketecek olmamızdır.

Çiğköftenin içerisinde kattığımız baharatların içinde olan acı ve pul biber vücudumuzda metabolizmamızın hızlanmasına neden olur ve bu nedenle vücudumuz daha fazla enerjiye ihtiyaç duyar. Bu da daha fazla madde yakımı, daha fazla vücutta depolanmış ürünlerin yakılması anlamına gelmektedir.

Çiğ köfteyi kararında tüketirseniz hem kilo vermeniz daha kolaylaşır hem bu güzel tatdan da mahrum olmamış olursunuz.Şunuda unutmayın etsiz yapılan ve içinde kullanılan baharatlar nedeniyle çiğ köfte zayıflamak için en iyi tercihlerden biri.Çiğ köfte 3 yada 4 adet tükettiğinizde güzel bir ara öğün olacaktır.

Geri