gebe
  1. BEYZA21

BEYZA21 ♥ سن بنيم جننتيم نفسيمسين ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    1.517
    Ödül Puanları:
    113

Çıkmazda kalanlar için dua

Konu, 'Tüm İslami Bilgiler' kısmında BEYZA21 tarafından paylaşıldı.

sıkıntıda okunacak dualar,sıkıntıyı gideren dua,darda kalmışlar için faziletli dualar hakkında bilgiler
    Sıkıntılardan kurtulup,feraha çıkmak için aşağıdaki dualardan herhangi biri okunur.

“Allahümme rahmeteke ercü fela tekilin ila nefsi tarfete aynin ve aslih li şe’ni küllehu la ilahe illa ente.”
    (“Allah’ım! Sen’den ancak rahmetini umuyorum.beni göz açıp kapayıncaya kadar nefsime bırakma,her işimi iyileştir.Sen’den başka ilah da yoktur.”)
    “Allahu,Allahu.la üşrike bihi şey’en”
    (“Allah,Allah.O’na hiç bir şeyi ortak etmem.”)
    “La ilahe illallahü’l-Azimü’l-Halim.La İlahe illallahü Rabbü’l -Arşi’l-Azim.La İlahe İllallahü Rabbü’s-semavati ve Rabbü’l-arşi’l-kerim”

s.jpg

(“Yüceler yücesi ve Hilm sahibi Allahü teala’dan başka ilah yoktur.Büyük Erş’ın sahibi Allahü teala’dan başka ilah yoktur.Göklerin Rabbi,yerin Rabbive şerefli arş’ın rabbi Allahü Teala’dan başka ilah yoktur.”)
    “Ya hayyü,ya Kayyumü bi-Rahmetike esteğisü”
    (“Ey devamlı var olan ve yarattıklarını varlıkta tutan Allah’ım! rahmetinle imdad isitiyorum.”)
    “Allahümme atina fi’d-dünya haseneten ve fil’l-ahireti haseneten ve kına azaben’n-nar.”
    (Allah’ım! Bize,hem dünyada ,hem ahirette iyilik ver ve bizi ateş azabından koru”)
    “La ilahe İlla ente subhaneke inni küntü mine’z-zalimin”
    (“Sen’den başka ilah yoktur.Seni tenzih ederim.Şüphesiz ben zalimlerden oldum”)
    “Euzübi-kelimati’l-lahi’t-tammeti min gazabihi ve şerri ibadihi ve min hemazati’ş-şeyatıyni ve en yahdurun”
    (“Kendi gazabından,kullarının şerrinden,şeytanın vesveselerinden ve bana uğramalarından Allahu Teala’nın tam olan kelimelerine sığınırım.”)
    “Bismi’llahi ala nefsi ve mali ve dini.Allahümme razzıni bi-gazaike ve barik li fi-ma kudira li hatta la ühıbbe ta’cile ma ahharte vela te’hira ma accelte.”
    (“kendim,malım ve dinim üzerine Allahu teala’nın İsm-i şerifini okurum. Allah’ım! kaza ve hükmüne beni razı et.bana takdir edileni bereketlendir ki,sonraya bıtraktığının şimdi ve şimdi yaptığının sonra olmasını isteyip temenni etmiyeyim.”)

Çıkmazda kalanlar için dua konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Maddi Açıdan Çaresiz Kalanlar için

Maddi Açıdan Çaresiz Kalanlar için

caresizlik duasi çaresizlik duası çaresizlik için dua duaları çaresizlerin duası Maddi Açıdan Çaresiz Kalanlar için KURTULUŞ NAMAZI Bir kimse gece veya gündüz her rekatında 1 FATİHA VE 15 DEFA İHLAS SURESİ,Nİ okumak kaydıyla 4 rekat NAMAZ kılar ve NAMAZINI bitirdikten sonra 70 defa SÜBHANELLAH diyerek tesbih çekip 70 defada SALAVAT,I ŞERİF getirip PEYGAMBER S.A.V. ALEYSSELAM,A hediye...
  2. Sevgiliye kavuşmak için dua

Sevgiliye kavuşmak için dua

Kızlar ben iterkeden sevgilime yeniden kavuşmam lazım bunun için bir dua yada dualar var mı lütfen bana yardımcı olun çok kötüyüm.
  3. Migren İçin Dua

Migren İçin Dua

Yarım baş ağrısı için okunacak dua Yarım baş ağrısı için okunan dua Yarım baş ağrısı için okunacak duası Halk arasında yarım baş ağrısı da denilen migren için ıkunabileceği söylenen duayı paylaşıyoruz melekler... Yarım baş ağrısı dediğimiz migren hastalığı için okunacak dua örneği. Ağrıdan şifa bulmak için temiz ve beyaz bir kağıda bu duayı safran gülsuyu ve misk ile yazıp muşambaya...
  4. Muradına Kavuşmak İçin dua

Muradına Kavuşmak İçin dua

muradina kavusma duasi, dilek duasi, dilek dualari Muradimiza erkmek icin , dilegimizin kabul olmasi icin asadaki Esma´yi günde 73 defa zikir edilmeli. Hergün 73 defa Ya Celilü diye temiz bir kalp ile zikir edilmeli Rabbim dualarimizi, zikirlerimizi hakkimizda hayirli ise bu dünyada kabul eylesin, yoksa ahirete ona karsi bizi mükafatlandirsin. Amin Biz hakkimizda neyin hayir neyin...
  5. Unutkanlık için dua varmıdır?

Unutkanlık için dua varmıdır?

unutkanlık için dualar,hafıza kuvvetlendirici dualar,zihin açıcı dualar,unutkanlığa iyi gelen dualar,zeka açıcı dualar hakkında bilgiler Unutkanlıktan kurtulmak ve zekanın açılması için sıra ile aşağıdaki dualar okunur ; “Bismillahirrahmanirrahim, Ferdün, Hayyün, Kayyûmun, Hakemun, Adlün, Kuddûsün(1). İyyâke na’büdü ve iyyâkenesta’în.(2) İnnâ fetahnâ leke fethan mubînâ.” (3) Dokuz defa...

Sayfayı Paylaş