gebe
  1. PaSikA

PaSikA Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    598
    Ödül Puanları:
    0

çikolata ile cilt bakımı yapmak mümkün

Konu, 'Cilt Bakımı' kısmında PaSikA tarafından paylaşıldı.

çikolatalı cilt bakımı Çikolata ile cildinizin pürüzsüz bir güzelliğe kavuşacağını biliyormusunuz

Cilt bakımı ve yüz maskelerinin ana maddeleri her geçen gün daha doğal mazlemelere doğru yöneliyor. Aynı zamanda kozmetik ürünlere bağlı maskelerinde cilt için faydalı olanlarıda bulunmaktadır. Her cilt için uygun olan doğal maskeleri hazırlamak mümkün… Doğada cildiniz için her şey var

Son zamanlara kadar aknelerden sorumlu tuttuğumuz, bizi şişmanlattığı için suçladığımız ve bir zaaf olarak gördüğümüz çikolatanın, gün gelip de kozmetik ürünlerin içine gireceğini kim hayal edebilirdi? Doğrusu kakao taneleri Avrupa ila tanıştığı 16. yy dan bu yana bazen göklere çıkarıldı, kimi zaman da yerden yere vuruldu. Ama giderek itibarı artmaya devam ediyor. Özellikle bitter çikolatalar, artık güçlü antioksidanlar olarak aklandılar. Hatta yeşil çay ve şarapla birlikte anılmaya başladılar.

ÇİKOLATA ŞARAP GİBİDİR

İyi bir çikolata, nadide bir şaraba benzer. Yapılış süreçleri, koku ve renginin önemi, tadım törenleri, tanımlanışları şarabı çok andırır. Saf bir siyah çikolatada bol miktarda polifenoller, magnezyum, potasyum, fosfor ve E vitamini bulunur. Gerçekten bazı araştırmalar kakaodaki antioksidanların kırmızı şarap ve yeşil çayla mukayese edilebilecek kadar güçlü olduğunu belirtiyorlar.

Şarapta da çikolatada da polifenoller bulunur. Polifenoller zararlı kolesterolü azaltmayı başaran güçlü antioksidanlardır. 40 gr. siyah çikolatada bulunan ortalama polifenol miktarı, 140 ml (bir kadeh kadar) kırmızı şaraptakine eşittir. Kleopatra’dan bu yana şarabın cilde ne kadar yararlı olduğu biliniyor. Ardından yeşil çay kozmetikleri yayıldı ve şimdi de sıra çikolata kremlerinde!

KAKAO YAĞI CİLDİ YUMUŞATIR

Kakao yağı gerçekten iyi bir nemlendiricidir. Ciltteki en belirgin etkisi onu yumuşatması, ince kırışıklıkları düzeltmesidir. Kakaodaki zengin antioksidanlar büyük bir ihtimalle cilt proteinlerini besler. Bazı doktorlar kakao moleküllerinin cildin alt tabakasına geçemeyecek kadar büyük olduğunu söylüyorlar ve etkisinden kuşku duyuyorlar. Ama cildi yumuşattığı kesindir. Yıllar önce kakao yağını bronzlaşmak için kullanmıştım. O zamandan kendi deneyimimle bu etkisini tanıyorum.

Kozmetik dünyası bütün bunları tartışmaya ve araştırmaya devam ede dursun, biz çikolatayı cildimize sürmeyi deneyebiliriz. En azından cildimizi yumuşatır ve ruhumuzu okşar. SPA’larda tüm vücuda çikolata masajı yapılıyor..

Çikolata maskesi özellikle olgun ciltlerde harikalar yaratır. O güzel kokusunun aroma-terapik etkisi de yanımıza kar kalır..

HAZIRLANIŞI:
    Yarım bardak kakao
    Bir çorba kaşığı süt kreması
    Bir tatlı kaşığı bal

Bunlar temel malzemelerdir. İsterseniz içine yulaf unu, ezilmiş badem ve 1-2 damla da sızma zeytinyağı veya badem yağı ilave edebilirsiniz.

Diğer bir seçenek de bitter çikolatayı biraz zeytin yağı ile birlikte buharda eritip sürmektir..

Malzemeyi güzelce karıştırıp, sürülebilir bir kıvam elde edince, yüzünüze, boynunuza, dekoltenize hatta isterseniz tüm vücudunuza uygulayın. Onbeş dakika bekleyin, sonra da ılık su ile yıkayın. Cildinizin kadifemsi bir yumuşaklık kazanacağına emin olabilirsiniz..

2. Gül Hanım

Gül Hanım Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    17
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: çikolatalı cilt bakımı
    teşekkürler canım

3. TuanA_GzN

TuanA_GzN Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: çikolatalı cilt bakımı

yesek onları daha ii olmaz mııı :D

4. SEVDAARSLAN

SEVDAARSLAN Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Evet yaa onları yesek iyi olmazmı daha yararlı olmazmı ama siyah çikolata yaaa boşver ben kahverengi çikolatayı severim siyah çikolatayıda kullanacağım yeri buldum çok süper :)

5. mehtap bulut

mehtap bulut Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
  6. misstatetale

misstatetale Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    dostumun düğünü yakın ve benimde harika görünmemi istiyor özellikle dekolte için bunu deneyeceğim emeğiniz için teşekkürler :)

7. ESİNN

ESİNN Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
  8. tavuk_kavurma

tavuk_kavurma Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    125
    Ödül Puanları:
    0
    ben bunu yerimki :D:D
    teşekkürler..

9. imperrison

imperrison Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
  10. pnrözer81

pnrözer81 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    süper denıycem.tesekkur bılgı ıcın

çikolata ile cilt bakımı yapmak mümkün konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Reiki ile cilt bakımı

Reiki ile cilt bakımı

İç güzellikle dış güzelliğin buluşması Anastasia Achilleos, 31 yaşında, enerjik bir genç kadın. Elleri sihirli sanki! Onun yaptığına cilt bakımı ya da yüz bakımı demek büyük haksızlık; çünkü yüzünüzü ona teslim ettiğiniz an bir şey oluyor ve kendinizi ’mutlu/güzel’ hissediyorsunuz. Yani bu hafta güzelliğin içinden geçen enerji ile buluşuyoruz efendim! Herkese güzel bayramlar......
  2. Kırlent ile çarpıcı dekorasyon yapmak mümkün

Kırlent ile çarpıcı dekorasyon yapmak mümkün

Kırlent modelleri Dekorasyonda kırlent kullanımı Kırlent modellerini çok severim. Benim sadece salon takımımda kırlentlerim var onlarda koltuklarımın kendi kırlentleri. Dolayısıyla çok çarpıcı oldukları söylenemez. Bu şık kırlentler o kadar dekroatif ki basit dekore edilmiş bir salonu uçurmuşlar. Benzerini bulursam bende alıp salonumda kullanmak istiyorum.
  3. Maya İle Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Maya İle Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

maya ile cilt bakımı, mayanın faydaları, cilt bakımı için maya Sevgili melekler, poğaçalarımızı pof pof kabartan, böreklerimize çöreklerimize enfes bir görüntü veren mayanın cildimize de çok faydalı olduğunu biliyor muydunuz? Yüzlerce yıldır cilde faydaları bilinen maya ile güzelliğinize güzellik katabilir, Mısır'lı kadınların güzelleşmek için kullandıkları mayanın faydalarından...
  4. Nane maskesi ile cilt bakımı nasıl yapılır?

Nane maskesi ile cilt bakımı nasıl yapılır?

nane maskesi nedir,nane maskesi nasıl yapılır,nane maskesi nelere iyi gelir,nane maskesiyle cilt bakım önerileri hakkında bilgiler Serinletici ve canlandırıcıdır, yorgun cildi kendine getirir ve rahatlatıp serinletir. Karma ciltlerle yorgun ciltlere uygun bir maskedir. Büyükçe bir tutam naneyi bir cezvede demleyip soğumaya bırakın. Sonra 1 çorba kaşığı demlenmiş naneyi 2 kahve kaşığı...
  5. Kahve telvesi ile cilt bakım maskesi

Kahve telvesi ile cilt bakım maskesi

Yakın zamanda birkaç sitede denk geldiğimden ve uyguladığımda güzel sonuç verdiğinden bu yöntemi sizlerle paylaşmak istedim. Ilk olarak haftasonu denedim bu cilt maskesinin uygulaması ve hazırlanması gerçekten çok kolay olup, uygulamadan 10 dakika sonra cildinizin yumuşacık ve arınmış olduğunu hissedeceksiniz. Kahve telvesi maskesi : Türk kahvesi keyfinizden sonra fincanın dibinde...

Sayfayı Paylaş