gebe
  1. melisanur

melisanur Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0

Çikolata kremalı bezeler(25 adet)

Konu, 'Tatlılar' kısmında melisanur tarafından paylaşıldı.

MALZEMELER 2 Adet Yumurta Akı 1/2 Su Bardağı Toz Şeker
    1/4 Tatlı Kaşığı Tarçın
    125 gr. Eritilmiş Sütsüz Çikolata
    1/3 Su Bardağı Krema

HAZIRLANIŞI
    Ön hazırlık olarak fırını 150 derece ısıtalım. İki adet fırın tepsisini yağlı kağıtla kaplayalım.
    Mikser yardımıyle yumurta aklarını kar haline gelene dek çırpalım.Şekeri azar azar ilave edelim. Her eklemeden sonra tekrar çırpalım. Karışım koyu krema kıvamın gelip, şeker eriyene dek çırpmaya devam edelim. Tarçını ekleyerek karıştıralım.
    Hazırladığımız karışımı bir krema sıkacağının içine dolduralım. Ucuna küçük yıldız uç takalım. 3 cm aralıklar bırakarak yıldızcıkları tepsiye sıkalım. 30 dakika kadar kıtır kıtır olana ve hafif sarımsı bir renk alana del pişirelim. Fırını kapatıp bezeleri içinde soğutalım.
    Kreması için, çikolata ve kremayı küçük ısıya dayanıklı bir kaba alalım. Kabı kaynar su konulmuş bir başka kabın içine oturtalım. Çikolata eriyene dek karıştıralım. Ateşten alalım. Yavaş yavaş karıştırarak soğutalım. Bezelerin arasına çikolatadan sürerek minik sandviçler yapalım. (Dilerseniz üzerine kakao serpiştirerek hemen servis yapabilirsiniz)
    Aşcının Önerisi: Eğer bezelerin arasına çikolatalı harçtan sürmezseniz, birkaç gün kadar saklayabilirsiniz. Ancak saklamak için hava almayan bir kaba koyun ve yağlı kağıtlara sarın. Dilerseniz siyah çikolata yerine beyaz çikolata da kullanabilirsiniz. Ayrıca, çekilmiş karanfil veya farklı baharatlar da deneyebilirsiniz. Bezeleri pastalarda dekoratif olarak da kullanabilirsiniz.

Çikolata kremalı bezeler(25 adet) konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. çikolata:)...

çikolata:)...

Merhabalar degerli misafirimiz, sitemizde toplu bir temizlik yapmak zorunda kaldik. Su anda gormek istediginiz konuyu maalesef sizlere sunamiyoruz. ilgili sayfamizin google siralamalarindan dusmesi icin gerekli algoritmik degerleri sitemize verdik. Verdigimiz rahatsizlik icin sizlerden ozur dileriz. Dilerseniz yukaridan sitemizin logosuna tiklayarak anasayfamiza gidebilir, Ya da ust sag...
  2. Kremalı tatlı

Kremalı tatlı

kremalı tatlı kremalı tatlılar süt tatlılar krema ile yapılan tatlı kreması kremalı tatlı Süt kreması vanilya ve pudra şekerinin uyumu kremelı tatlıda hayat buluyor.Özel misafirlerinize keyifle sunabileceğiniz kremelı tatlının hazırlanışı çok pratik ! deneyin kızlarrr:) Malzemeler 1 su bardağı süt kreması 1 su bardağı pudra şekeri 1 litre süt 7 yemek kaşığı pirinç unu yarım yemek...
  3. Kremalı Patates

Kremalı Patates

kremalı patates kremalı patates tarifi kremalı patates nasıl yapılır Ben ilk duydugumda cok merak etmistim tadi nasil olcak diye.Ilk firsatta denedim ve cok begendim.Sizde begenirsiniz insallah... Malzemeler 1,5 kg Patates 250 ml Krema 250 ml Süt 200 gr Kasar peynir Tuz Karabiber Muskat cevizi tozu Yapilisi Patatesleri fazla kalin olmayacak sekilde dograyin.Krema süt ve baharatlarla...
  4. yağ bezeleri :(

yağ bezeleri :(

slm arkadaşlar. yüzümdeki yağ bezeleriyle başım dertte ... zamanla bunlar siyah nokta ve cildimde lekelenmelere yol açıyor nolur acil yardım!!!! ne kullanmam gerekiyor arkadaşlar imdatttt diyorum artıkkkk

Sayfayı Paylaş