gebe
  1. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113

Çikolata Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz ?

Konu, 'Bunları Biliyor musunuz ?' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

Bu konu; çikolata seçerken dikkat edilmesi gerekenler hakkında bilgiler vermektedir.

Sevgili melekler, çikolata birçok kadının en büyük tutkusu. Gerçek bir çikolatasever olan ben de bu grubun içine ben de dahilim :) Eğer bir sağlık problemimiz yoksa az miktarda tüketilen çikolatanın bize hiç bir zararı olmaz. Ancak sizler de benim gibi yemeye başlayınca duramayanlardansanız, o halde bazı noktalara dikkat ederek size vereceği kilo fazlalığını minimuma indirebilirsiniz. İşte detaylar...

Kakao miktarı: Çikolatalardaki kakao miktarı yüzde 10'dan yüzde 95'lere kadar çıkabilir. En az yüzde 35 kakao içeren bir çikolata tüketmek, kakaonun faydalarından da yararlanmanızı sağlayacaktır. Unutmayın, kakao gelmiş geçmiş gıdaların içinde en fazla antioksidan içeren besinlerden biridir.

Şeker miktarı: Tipik olarak sütlü çikolatalar daha fazla şeker içerir. Bu nedenle kaliteli bir bitter çikolata daha az şeker ve daha çok kakao içermesi yönüyle sağlıklı bir seçimdir.

Kalori miktarı: Genel olarak çikolatanın bir porsiyonu (42 gr.) 220-280 kalori içerir. Bu nedenle kilo kontrolü açısından dikkatli tüketmeye gayret edin.

Yağlar: Çikolata yüksek oranda kakao yağı içerir. Ona kremsi kıvamı veren de budur. Öte yandan trans yağ tüketiminden kaçınmak için paketi mutlaka kontrol ederek 'sıfır trans yağ' olup olmadığına bakın.

Ek malzemeler: Çikolatada fındık, fıstık, üzüm, badem gibi kuruyemişlerin kullanılmış olması besin değerini artırır. Atıştırırken, besleyici de bir şeyler tüketmek için bu tip barları seçebilirsiniz.

2. MAGENTA

MAGENTA Hamiş Melek

Beğenilen Mesajlar:
    51
    Ödül Puanları:
    28
    aaayyy vazgeçemediğim şeylerin başında geliiirrr çikilata

Çikolata Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz ? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Mobilya Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Mobilya Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Mobilya Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz? Mobilya sektöründe kalite, tasarım ve markalaşma yolunda önemli adımlar atıldığı ve sektörün günden güne büyürken, kafalardaki mobilya anlayışının da değiştiği belirtildi. Aldora Mobilya Karadeniz Bölge Bayii Barınlar Limited Şirketi Yönetim Kurulu Başkanı Gökhan Barın, tüketicinin beklentilerinin artık değiştiğini hem göz hem de ruh estetiğine...
  2. Anaokulu seçerken nelere dikkat etmeli ?

Anaokulu seçerken nelere dikkat etmeli ?

Ana okulu seçerken nelere dikkat etmeliyiz, neleri araştırmalıyız arkadaşlarım. Bu yıl ana okuluna gidecek küçük böceğim için ana okulu araştırıyorum da, yardım edebilir misiniz ?
  3. Fondöten Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz ?

Fondöten Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz ?

fondöten nasıl seçilir fondöten seçimi nasıl olmalı Makyaj yaptığınızda cildinizin bir mermer gibi pürüzsüz ve lekesiz bir görünüm almasını istiyorsanız öncelikle fondöteninizi iyi seçmeli ve uygulamalısınız melekler :) Bunun için de fondöten çeşitleri içinden sizin cildinize en uygun olanını seçmelisiniz. Bu konuda bir güzellik uzmanından yardım alabilirsiniz. Biz bu yazımızda genel olarak...
  4. Pudra Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Pudra Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

pudra alırken nelere dikkat etmeliyiz pudra seçerken pudra nasıl seçilir Sevgili melekler, güzel makyaj yapmanın ilk basamağı makyaj malzemelerini iyi tanımak ve doğru seçebilmektir. Makyajın bazı sayılabilecek ve düzgün cilt görünümü için çok önemli olan pudra nasıl seçilir, nelere dikkat etmelidir sizlerle paylaşacağız... İki çeşit pudra vardır birincisi, sıkıştırılmış pudra diğeri...
  5. Kreş Seçerken Nelere Dikkat Etmeli?

Kreş Seçerken Nelere Dikkat Etmeli?

kreş seçimi, kreş nasıl seçilmeli, kreş seçerken dikkat edilmesi gerekenler Çalışan annelerin en büyük sorunları işe gittiklerinde çocukları güvenli kişiye ve ortamlara bırakmak... Ben de çalışan bir anne olarak 2 yaşına kadar bakıcıyı tercih ettim. Fakat uzmanlar 3 yaştan itibaren artık çocukların sosyalleşmeleri adına kreşi öneriyorlar. Dünyanın en kıymetli varlığı çocuklarımız değilmidir?...

Sayfayı Paylaş