gebe
  1. ßeLeN

ßeLeN Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1.316
    Ödül Puanları:
    113

Çikolatalı Biscotti

Konu, 'Bisküviler - Kurabiyeler' kısmında ßeLeN tarafından paylaşıldı.

çikolatalı, biscotti, tarifi, malzemeleri nelerdir, nasıl yapılır, gereken bilgileri buradan bulabilirsiniz
    Biscottilere bayılıyorum, hepsini çok seviyorum. Çay ve kahvenin yanına eşlik eden en güzel yiyeceklerden olduğunu düşünüyorum. Çikolatalısını hiç denememiştim, o kadar hoşuma gitti ki bundan sonra sıklıkla yapacağım gibi görünüyor.

Gerekli Malzemeler : ( 30 Adet için)

• 120 gr tereyağı
    • 3 su bardağı un
    • ½ su bardağı kakao
    • 1 tatlı kaşığı kabartma tozu
    • ½ çay kaşığı tuz
    • 1 su bardağı toz şeker
    • 2 yumurta
    • ½ su bardağı çok ince kıyılmış çikolata
    • Üzerine serpmek için dövülmüş fıstık ya da toz şeker

1. Fırını 170 ºC’ye ayarlıyoruz
    2. Şeker hariç kuru malzemelerin tamamını eliyoruz.
    3. Oda sıcaklığındaki tereyağı ve şekeri mikser ile krema kıvamına gelinceye dek çırpıyoruz.
    4. Daha sonra hafifçe çırpılmış yumurtaları ekleyerek karıştırma işlemini sürdürüyoruz.
    5. Kuru malzemelerden oluşan karışımı tahta bir kaşık yardımı ile yumurtalı karışıma azar azar ilave ederek bütünleşmesini sağlıyoruz. Cıvık bir hamur olduğunu düşünüyorsanız bir miktar daha un ilave edebilirsiniz.
    6. Hamuru un serpilmiş tezgah üzerine alarak ince kıyılmış çikolatayı ilave edip yoğuruyoruz.
    7. İki eşit parçaya bölerek elimizle uzun ve oval bir form verip küçük ekmekçiklerimizi yağlı kağıt serilmiş fırın tepsisine yerleştiriyoruz. Bu aşamada form verirken fazla bastırmamakta fayda var çünkü zaten pişerken hafifçe yayılma oluyor.
    8. Üzerine dövülmüş fıstık, ya da toz şeker serperek 30 dakika pişiriyoruz.
    9. Pişen keki tel ızgara üzerinde 20 dakika soğutuyoruz.
    10. Ekmek bıçağı yardımı ile yaklaşık 1 cm’lik dilimlere bölüp tekrar yağlı kağıt serilmiş tepsiye dizerek 25-30 dk. daha pişiriyoruz.

EnCey bunu beğendi.
  2. EnCey

EnCey Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    468
    Ödül Puanları:
    113
    Belenim böyle gösterip bırakmakla olmuyor bir gün yapta yiyelimm :D:D

ßeLeN bunu beğendi.
  3. ßeLeN

ßeLeN Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1.316
    Ödül Puanları:
    113
    Ben yapmasına yaparım.. olmadı alıveririm ama sen görebilir yada yiyebilirmisin bilemem ;

CaNiKoM :D:D

4. EnCey

EnCey Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    468
    Ödül Puanları:
    113
    aayyhhhh imzanda bile canikom varr aabbooww:D:D sen yaparsında ben yemem mii ayıp olur :D:D

5. TaçSız PrenSeS

TaçSız PrenSeS Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    19
    Ödül Puanları:
    0
    Harikaa görünüyorlar canım istedi =)))

Çikolatalı Biscotti konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. vişneli ve bademli biscotti

vişneli ve bademli biscotti

Malzemeler 1 + 3/4 su bardağı kurutulmuş vişne 1/2 su bardağı su 3 su bardağı un 2 tatlı kaşığı kabartma tozu yarım tatlı kaşığı tuz 4 yemek kaşığı yumuşak margarin 1 su bardağı toz şeker 4 yumurta (1 tanesi hafifçe çırpılmış) 2 tatlı kaşığı vanilya 3/4 su bardağı badem (kabukları soyulmuş ve doğranmış) 3 yemek kaşığı toz şekernot: ben sadece 1 bardak (1 paket) kurutulmuş vişne kullandım,...
  2. Biscotti Badem ve Kuru Kayısılı

Biscotti Badem ve Kuru Kayısılı

biskuvi , yapılışı, malzemeler, biscotti nedir, bademli ve kayısılı biscotti yapılışı burada bayanlar Biscottiyi çok seviyorum. Naturel kuru kayısı ve kayısı bademini de öyle. Neden bu lezzetlerin hepsi tek bir tarifte buluşmasın ki ... gerçekten denemeye değer ve lezzetli.. Gerekli Malzemeler : • 2,5 su bardağı un • ½ su bardağı mısır unu • 1 su bardağı toz şeker • 125 gr...
  3. Portakallı Biscotti

Portakallı Biscotti

portakallı, biscotti, tarifi, malzemeleri, selanik gevreği, yapılışı hakkında herşey burada Çok güzel görünen bu biscottilerime bakın.. Bilmeyenler için ufak bir hatırlatma yapmak istiyorum biscotti İtalyanca çifte kavrulmuş, iki kere fırınlanmış anlamına geliyor. Selanik Gevreği olarak da bilinen bu güzel lezzeti kendime göre bir doğaçlama yaparak ve kış mevsimine de yakışacağını...
  4. Fındık ve Kahveli Biscotti

Fındık ve Kahveli Biscotti

biscotti, tarifi, malzemeleri nelerdir, yapılışı hakkında herşey burada Hanımlar sanki yeterrr artık dediğinizi duyar gibiyim biscotti den :D:D Ama bakın size tarif buldum :) 215 gr beyaz un (Ben yaklaşık iki su bardağı kullandım) 1/ tatlı kaşığı kabartma tozu 160 gr toz şeker (2/3 su bardağı) 60 gr tuzsuz tereyağı 2 ad. yumurta 1/2 tatlı kaşığı vanilya esansı 2 çorba kaşığı...
  5. Çikolatalı diyet

Çikolatalı diyet

çikolatalı diyet, çikolata diyeti, tarifi, önerileri, bilgileri ve dahası burada arkadaşlar. "Çikolatadan da diyet mi olurmuş" demeyin! Çünkü bal gibi de yani pardon çikolata gibi de oluyormuş Melek'lerim:) İşte size lezzetli mi lezzetli bir diyet önerisi Melek'lerim:) Evet, çikolata ve kakao yiyerek de zayıflayabilirsiniz. Çünkü çikolata, son derece besleyici bir gıda. Protein,...

Sayfayı Paylaş