gebe
  1. AySum

AySum Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    6
    Ödül Puanları:
    0

Çikolatalı Cevizli Nugat Tarifi.

Konu, 'Kekler - Pastalar' kısmında AySum tarafından paylaşıldı.

[​IMG] Malzemeler

5 paket 80 gramlık bitter çikolata
    1 su bardağı krema
    2 çorba kaşığı tereyağı
    3-4 damla vanilya esansı
    Yarım su bardağı ikiye bölünmüş ceviz içi

Yapılışı
    ÇİKOLATALARI iri parçalar halinde kırıp çukur bir kaba alın. Üzerine 1 su bardağı krema ve 2 çorba kaşığı tereyağını ekleyerek benmari usulü eritin. Ocaktan alıp vanilya esansını ekleyin ve karıştırın. Arzunuza göre seçtiğiniz bir kabı yağlı kağıtla kaplayın. Kalıbın dibine cevizlerin yarısını yerleştirin. Üzerine çikolatalı karışımı
    dökün. Kalan cevizleri üzerine koyun. Buzdolabında dondurun. Kalıptan ters çevirerek çıkarın. Arzunuza göre dilimleyerek servis yapın.

Çikolatalı Cevizli Nugat Tarifi. konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Çikolatalı Cevizli ÇÖREK

Çikolatalı Cevizli ÇÖREK

Malzemeler: 4 su bardağı un 1 tutam tuz(çok az, çimdik ile) 1 çay bardağı şeker 1 çay bardağı sıvı yağ 1 su bardağı ılık süt 1 su bardağı ceviz içi 120-150 gr kadar çikolata parçaları Yapılışı: Maya ile sütü karıştırıp biraz bekletin. Unu eleyip katın. Bir tutam tuzu, şekeri ve yağı ekleyip yoğurun. Üzerini hava almayacak şekilde kapatıp ılık ortamda 40-50 dakika bekletin....
  2. Beyaz Çikolatalı Parfe tarifi

Beyaz Çikolatalı Parfe tarifi

Beyaz Çikolatalı Parfe parfe yapımı beyaz çikolatalı sufle beyaz çikolata yapımı Malzemeler 225 gr Beyaz Çikolata 2.5 Su Bardağı Süt Kreması 1/2 Su Bardağı Süt 5 Yumurta Sarısı 1 Çorba Kaşığı Tozşeker 1 Çay Bardağı Hindistan Cevizi 1 Su Bardağı Şam Fıstığı Süsleme için: 225 gr Sade Çikolata 1 Su Bardağı Krema 1 Çorba Kaşığı Bal Yemeğin Tarifi Beyaz,çikolatayı küçük parçalara bölüp yarım su...
  3. çikolatalı sünger kek tarifi

çikolatalı sünger kek tarifi

sünger kek sünger kek tarifi tarifleri pasta tarifi nasıl yapılır Malzemeler: •3 yumurta •1,5 su bardağı toz şeker •1 su bardağı yoğurt •1 su bardağından bir parmak eksik sıvı yağ •2 su bardağı un (elenmiş) •1 paket kabartma tozu •1 paket vanilya Üzeri için: •1 paket çikolatalı sos Yapılışı: Yumurtaları ve şekeri köpürene kadar mikserle çırpın.Yoğurt, sıvıyağ ve vanilyayı ekleyip çırpmaya...
  4. Cevizli Parça Çikolatalı Kek

Cevizli Parça Çikolatalı Kek

cevizli çikolatalı kek, yapımı, malzemeleri nelerdir, kek yapımı hakkında, herşeyi buradan bulabilirsiniz Canım cevizli parça çikolatalı kek istedi.. Hadi melişler yapalım mı? Gerekli Malzemeler : • 210 gram tereyağı (oda sıcaklığında) • 1 ½ cup toz şeker ya da 2 cup esmer toz şeker • 2 cup un • 2 büyük boy ya da 3 küçük boy yumurta • ½ çay kaşığı karbonat • ½ paket kabartma tozu • ½...
  5. Kolay Cevizli Kek Tarifi

Kolay Cevizli Kek Tarifi

Kolay Cevizli Kek Tarifi istiyorum sizden cevizli pasta ve tatlılara bAYILIYORUM keki de çok seviyorum o yüzden iki sevdiğim şeyi birleştirmek istiyor ve sizden Kolay Cevizli Kek Tarifini yazmanızı rica ediyorum :)

Sayfayı Paylaş