gebe
  1. SweetCurse

SweetCurse Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    37
    Ödül Puanları:
    0

Çikolatalı Dondurma

Konu, 'Tatlılar' kısmında SweetCurse tarafından paylaşıldı.

Malzemeler: 4 yumurta, 2.5 su bardağı süt,
    1 su bardağı pudra şekeri,
    100 gr çikolata,
    1 tutam toz tarçın,
    2 adet karanfil.

Krema hazırlanır.Bir kaba rendelenmiş çikolata ve 1 kahve fincanı ılık süt koyulur.Tarçın serpilip 2 tane karanfil de katıldıktan sonra benmari usulüyle ısıtılır.Karanfiller çıkarılır.Çikolata kremaya katılır,karıştırılır.Soğuyunca bir kaba konup orta soğukluktaki buzdolabının buzluğuna kaldırılır.2 saatte bir çıkarılıp karıştırılır ve dondurma kıvamına getirilir.Buzdolabının ayarı en son dereceye yükseltilir.Son defa 1 saatliğine buzluğa kaldırılır.Bu sürenin sonunda,dondurma kadehlerinde servis yapılır.

2. EnCey

EnCey Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    468
    Ödül Puanları:
    113
    ayyhhh bayılırım ben buna amaaaaaaa:D

Çikolatalı Dondurma konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Dondurma

Dondurma

Rüyada dondurmak görmek ev hayatındaki mutluluğun kaybına ve bu olayların sizi çok üzeceğine yorulur. Dondurma yemek başarının işaretidir. Dondurmanın erimesi hayalleriniz gerçekleşmeyecek anlamındadır. Rüyada dondurma yemek, başarının işaretidir. Dondurmanın eridiğini gördüyseniz, hayallerinizi gerçekleştiremeyeceğiniz anlamına gelir.Neşe, ağız tadı, kısmettir.Rüyada dondurma yediginizi...
  2. Dondurma Ama Sabundan Dondurma

Dondurma Ama Sabundan Dondurma

Sabundan dondurma mı olurmuş demeyin :D aşşağıya bakın çok da güzel dondurma oluyor :D
  3. Çikolatalı Biscotti

Çikolatalı Biscotti

çikolatalı, biscotti, tarifi, malzemeleri nelerdir, nasıl yapılır, gereken bilgileri buradan bulabilirsiniz Biscottilere bayılıyorum, hepsini çok seviyorum. Çay ve kahvenin yanına eşlik eden en güzel yiyeceklerden olduğunu düşünüyorum. Çikolatalısını hiç denememiştim, o kadar hoşuma gitti ki bundan sonra sıklıkla yapacağım gibi görünüyor. Gerekli Malzemeler : ( 30 Adet için) •...
  4. Çikolatalı diyet

Çikolatalı diyet

çikolatalı diyet, çikolata diyeti, tarifi, önerileri, bilgileri ve dahası burada arkadaşlar. "Çikolatadan da diyet mi olurmuş" demeyin! Çünkü bal gibi de yani pardon çikolata gibi de oluyormuş Melek'lerim:) İşte size lezzetli mi lezzetli bir diyet önerisi Melek'lerim:) Evet, çikolata ve kakao yiyerek de zayıflayabilirsiniz. Çünkü çikolata, son derece besleyici bir gıda. Protein,...
  5. Dondurmam Gaymaaaakkk

Dondurmam Gaymaaaakkk

Dondurma Tarifleri Dondurma tarifi Dondurma Tarifi Resimli Bu resimler güzel fikirler verebilir belki sizlere.Sicaklar geliyo dondurma gibi ferahlatan süper tadi olan baska bisey yok bence.Hele birde böyle süslenirse oooo yemede yaninda yat. Ama ben yatamam dayanamam yerim hahaha

Sayfayı Paylaş