gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.213
    Ödül Puanları:
    113

Çikolatalı ekmek

Konu, 'Ekmekler&Pideler' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

3,5 su bardağı unu eleyip maya ile karıştırın.1 tutam tuz,bir çay bardağı şeker.100 gram margarin ve bir su bardağı ılık süt ekleyip yoğurun.Üzerini kapatıp ılık ortamda 40-50 dk bekletin.1 su bardağı ceviz içi ekleyip tekrar yoğurun.3 eşit parçaya bölün,her birini uzun ekmek şekline getirin ve yağlanmış tepsiye sıralayın.Üzerini kapayıp 30 dk bekletin ve 180 derece ısıtılmış fırında15-20 dk pişirin. 1 çay bardağı kremayı kısık ateşte karıştırarak ısıtın.Kaynamaya başladığında ocaktan alın,içine 80 gr bitter çikolata ekleyip eriyene kadar karıştırın ve soğutun.Soğuk ekmeklerin üzerine yayın.

Çikolatalı ekmek konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Ekmek...

Ekmek...

rüyada birine su vermek rüyada bayat ekmek görmek ölüye su vermek ölüye yemek para Taze, yuşak yahut sıcak ekmek zahmetsiz helal kazanca ve bol nimete, Katıksız ekmek yemek garip yaşamaya ve yalnız ölmeye, Aşırı sıcak ekmek yemek gam ve kedere, Esmer ekmek yahut mısır ekmeği geçim sıkıntısıyla beraber dinde kurtuluşa, Pide ve yufka yemmek bol rızka yahut kısa ömre, Arpa ekmeği takva ve...
  2. Çikolatalı ekmek rulosu

Çikolatalı ekmek rulosu

MALZEMELER 2 Bardak Un 30 gr Yaş Maya (kıyılmış) 1,5 Çay Bardağı Ilık Süt 3 Adet Kesme Şeker 100 gr Margarin 1 Adet Yumurta Sarısı 1 Tutam Tuz İç Malzemesi : 1 Su Bardağı Fındık (kırılmış) 1 Kahve Fincanı Şeker 2 Çay Kaşığı Tarçın 100 gr Kıyılmış Çikolata 2 Tatlı Kaşığı Nescafe 2 Adet Yumurtanın Sarısı (beyazını ayırın) 1,5 Fincan Süt Üzerì İçin : 1 Adet Yumurta Sarısı Yeteri Kadar Pudra...
  3. Çikolatalı Biscotti

Çikolatalı Biscotti

çikolatalı, biscotti, tarifi, malzemeleri nelerdir, nasıl yapılır, gereken bilgileri buradan bulabilirsiniz Biscottilere bayılıyorum, hepsini çok seviyorum. Çay ve kahvenin yanına eşlik eden en güzel yiyeceklerden olduğunu düşünüyorum. Çikolatalısını hiç denememiştim, o kadar hoşuma gitti ki bundan sonra sıklıkla yapacağım gibi görünüyor. Gerekli Malzemeler : ( 30 Adet için) •...
  4. Çikolatalı diyet

Çikolatalı diyet

çikolatalı diyet, çikolata diyeti, tarifi, önerileri, bilgileri ve dahası burada arkadaşlar. "Çikolatadan da diyet mi olurmuş" demeyin! Çünkü bal gibi de yani pardon çikolata gibi de oluyormuş Melek'lerim:) İşte size lezzetli mi lezzetli bir diyet önerisi Melek'lerim:) Evet, çikolata ve kakao yiyerek de zayıflayabilirsiniz. Çünkü çikolata, son derece besleyici bir gıda. Protein,...
  5. çikolatalı kadayıf :)

çikolatalı kadayıf :)

kadayıf, çikolatalı, tarifi, malzemeleri, denenmiş, resimleri, ile ilgili bilgiler burada arkadaşlar Çikolatalı Kadayıf Tatlımın Malzemeleri yarım kg kadayıf 500 gr antep fıstığı 2 çorba kaşığı margarin Şerbeti için: 5 çorba kaşığı bal 1,5 su bardağı su Çikolata Sosu için: 100 gr bitter çikolata 100 gr 2 çorba kaşığı kakao 2 çorba kaşığı pudra şekeri 1 çorba kaşığı...

Sayfayı Paylaş