gebe
  1. SweetCurse

SweetCurse Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    37
    Ödül Puanları:
    0

Çikolatalı Ganaj

Konu, 'Tatlılar' kısmında SweetCurse tarafından paylaşıldı.

Malzemeler
    • Çikolata

• Sıvı krema
    Birebir ölçü kullanıldığı için yapmak istediğiniz krema miktarına göre malzemelerin ölçüsünü kendiniz ayarlayabilirsiniz.

Örneğin; 100 gr çikolataya 100 ml sıvı krema.

Yapılışı

• Sıvı kremayı bir tencereye boşaltın ve sadece ısıtın, kaynamamasına dikkat edin.
    • Küçük küçük parçalara ayırdığınız çikolataları ısıttığınız kremaya ekleyin ve çikolata parçaları eriyene kadar karıştırın.
    • Hazırladığınız kremayı oda ısısında 1 saat bekletip pastanızı süslemeye başlayabilirsiniz.

Çikolatalı Ganaj konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Çikolatalı ekmek

Çikolatalı ekmek

3,5 su bardağı unu eleyip maya ile karıştırın.1 tutam tuz,bir çay bardağı şeker.100 gram margarin ve bir su bardağı ılık süt ekleyip yoğurun.Üzerini kapatıp ılık ortamda 40-50 dk bekletin.1 su bardağı ceviz içi ekleyip tekrar yoğurun.3 eşit parçaya bölün,her birini uzun ekmek şekline getirin ve yağlanmış tepsiye sıralayın.Üzerini kapayıp 30 dk bekletin ve 180 derece ısıtılmış fırında15-20 dk...
  2. Çikolatalı Sufle

Çikolatalı Sufle

MALZEMELER 100 gr. Kakao 1/2 nescafe fincanı şeker ½ nescafe fincanı un 4 adet yumurta 1 çay kaşığı tereyağ 2 nescafe fincanı süt HAZIRLANIŞI Unu sütün içinde ezin, şeker ve kakao ile karıştırıp muhallebi gibi pişirin. İnince tereyağını karıştırın. Yumurta sarısını vanilya ile çırpın, sıcakken çok yavaş olarak muhallebiye yedirin. Ilınınca yumurta aklarını kar haline getirin, tahta kaşıkla...
  3. Çikolatalı üçgen

Çikolatalı üçgen

üçgen kek tarifi MALZEMELER 70 gr tereyağı (oda sıcaklığında yumuşamış) 70 gr margarin (oda sıcaklığında yumuşamış) 55 gr pudra şekeri 170 gr un 25 gr kakao 50 gr pötibör bisküvi Üzeri için gerekli olanlar: 3 yemek kaşığı kakao 3 yemek kaşığı pudra şekeri HAZIRLANIŞI Öncelikle derin bir karıştırma kabının içine oda sıcaklığında yumuşamış tereyağı ve margarini koyalım. Üzerine pudra...
  4. Çikolatalı Biscotti

Çikolatalı Biscotti

çikolatalı, biscotti, tarifi, malzemeleri nelerdir, nasıl yapılır, gereken bilgileri buradan bulabilirsiniz Biscottilere bayılıyorum, hepsini çok seviyorum. Çay ve kahvenin yanına eşlik eden en güzel yiyeceklerden olduğunu düşünüyorum. Çikolatalısını hiç denememiştim, o kadar hoşuma gitti ki bundan sonra sıklıkla yapacağım gibi görünüyor. Gerekli Malzemeler : ( 30 Adet için) •...
  5. çikolatalı kadayıf :)

çikolatalı kadayıf :)

kadayıf, çikolatalı, tarifi, malzemeleri, denenmiş, resimleri, ile ilgili bilgiler burada arkadaşlar Çikolatalı Kadayıf Tatlımın Malzemeleri yarım kg kadayıf 500 gr antep fıstığı 2 çorba kaşığı margarin Şerbeti için: 5 çorba kaşığı bal 1,5 su bardağı su Çikolata Sosu için: 100 gr bitter çikolata 100 gr 2 çorba kaşığı kakao 2 çorba kaşığı pudra şekeri 1 çorba kaşığı...

Sayfayı Paylaş