gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.213
    Ödül Puanları:
    113

çikolatalı K€K

Konu, 'Kekler - Pastalar' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

MALZEMELER: 4 yumurta 1 su bardağı süt
    1,5 su bardağı şeker
    2,5 su bardağı un
    4/3 bardak kakao
    1 paket kabartma tozu
    1 çay kaşığı karbonat

ÇİKOLATA SOSU:
    MALZEMELER
    1 su bardağı süt
    50 gr tereyağı
    3 dolu yemek kaşığı kakao
    1 paket vanilya
    yarım su bardağı şeker

KEK HAZIRLANIŞI..
    bütün malzemeleri un hariç ekleyip karıştırıyoruz.en son unu ekleyip tekrar karıştıryoruz.(hamuru cıvık oluyor.)tepsiye döküp fırına verioruz.

SOS HAZIRLANIŞI:
    önce yağı eritiyoruz.sonra süt,kakao ve şekeri ilave edioruz.hiç pürüzsüz olana kadar iyice karıştırıp,pelteleşince ocaktan alıyoruz.

fırından çıkardığımız keki soğutup,sosu sıcakken kekin üstüne yayıyoruz..

çikolatalı K€K konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Kimsin

Kimsin

Usul usul aralanır gözkapaklarım..... Baykuşun biri yakar yeşillerini,"günaydın,gece oldu"der,eyvallah, derim. Odaları dolaşan ıssızlık,bana uğramadan geçer,karşımda uyuyan denizin derinlerinden. -Issızlığa bulanacak kadar ussuz ve kalabalık değilim henüz...-ağaçlarım var,iki kapak arasında büyüyen,sen varsın,gecelerimi dilimleyen.. okumaya başlarım, jane tırmanır merdivenlerime,kör...
  2. kuma

kuma

Kuma (ortak) Rüyada üzerine bir kuma getirildigini gören kadin, hasta olur. Bu rüyayi bir erkegin görmesi, islerinin bozulacagina delildir. Bir rivayete göre kuma görmek, üzüntü ve kederle de tabir olunur. Bir baska rivayete görede: Rüyada kuma kadinlari görmek, hastaliga, zarara ve körlüge isarettir. Bazen de kuma görmek, kötü amele, sirlari açiklamaya, üzüntü ve ugursuzluga isarettir
  3. Çikolatalı Biscotti

Çikolatalı Biscotti

çikolatalı, biscotti, tarifi, malzemeleri nelerdir, nasıl yapılır, gereken bilgileri buradan bulabilirsiniz Biscottilere bayılıyorum, hepsini çok seviyorum. Çay ve kahvenin yanına eşlik eden en güzel yiyeceklerden olduğunu düşünüyorum. Çikolatalısını hiç denememiştim, o kadar hoşuma gitti ki bundan sonra sıklıkla yapacağım gibi görünüyor. Gerekli Malzemeler : ( 30 Adet için) •...
  4. Çikolatalı diyet

Çikolatalı diyet

çikolatalı diyet, çikolata diyeti, tarifi, önerileri, bilgileri ve dahası burada arkadaşlar. "Çikolatadan da diyet mi olurmuş" demeyin! Çünkü bal gibi de yani pardon çikolata gibi de oluyormuş Melek'lerim:) İşte size lezzetli mi lezzetli bir diyet önerisi Melek'lerim:) Evet, çikolata ve kakao yiyerek de zayıflayabilirsiniz. Çünkü çikolata, son derece besleyici bir gıda. Protein,...
  5. çikolatalı kadayıf :)

çikolatalı kadayıf :)

kadayıf, çikolatalı, tarifi, malzemeleri, denenmiş, resimleri, ile ilgili bilgiler burada arkadaşlar Çikolatalı Kadayıf Tatlımın Malzemeleri yarım kg kadayıf 500 gr antep fıstığı 2 çorba kaşığı margarin Şerbeti için: 5 çorba kaşığı bal 1,5 su bardağı su Çikolata Sosu için: 100 gr bitter çikolata 100 gr 2 çorba kaşığı kakao 2 çorba kaşığı pudra şekeri 1 çorba kaşığı...

Sayfayı Paylaş