gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Cikolatali Kek

Konu, 'Hayat Bilgisi' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

CIKOLATALI KEK KUCUK COCUK O COK SEVDIGI , UZERI CIKOLATA KAPLI KEKI YIYECEK OLMANIN HEYECANIYLA PASTANEDEN ICERI GIRDI. KALABALIKTI , GARSONLARIN KIMSEYI GORECEK DURUMU YOKTU. BIR O MASAYA , BIR BU MASAYA KOSTURUP DURUYORLARDI. KUCUK COCUK UGRASSADA BIR SURE SESINI DUYURAMADI.

SONUNDA GARSONLARDAN BIR TANESI ONU FARKETTI VE SERT BIR SES TONUYLA NE ISTEDIGINI SORDU.

- CIKOLATA KAPLI KEKLERDEN ISTIYORUM , AMA FIYATI NE KADAR ?

- 7 LIRA 80 KURUS DEDI GARSON.

COCUK CEBINDEKI PARASINA BAKTI. BIRAZ UZGUN TEKRAR SORDU :

- PEKI YA DONDURMA ?

- 7 LIRA. AMA ARTIK SIPARISINI VER , SENI BEKLEYEMEM DIYE TERSLEDI COCUGU GARSON.

- TAMAM ! ZATEN CIKOLATALI KEK ICIN PARAM YETERLI DEGIL. SIZI BEKLETMEYEYIM. BEN DONDURMA ALAYIM.

GARSON SIPARISI ALDI , SOYLENEREK UZAKLASTI. BELKI DE CIKOLATALI KEKI ALAMAMANIN UZUNTUSUYLE BASINI IKI ELININ ARASINA ALDI COCUK , BEKLEMEYE KOYULDU. BIRAZDAN ELINDE DONDURMA ILE DONDU GARSON , SERVISINI YAPTI , UZAKLASTI.

COCUK DONDURMASINI BITIRDI. UCRETINI KASAYA ODEDI VE CIKTI.

GARSON BIRAZDAN MASAYI TOPLAMAK UZERE DONDUGUNDE TABAKTAKI 1 LIRAYI FARKETTI. ANLASILAN COCUK BAHSIS BIRAKMISTI. DEMEK PARASI CIKOLATLI KEK ALMAK ICIN ASLINDA YETERLIYDI. BAHSIS BIRAKABILMEK ICIN O COK ISTEDIGI VE SEVDIGI KEKI YEMEMISTI. GARSON BINBIR PISMANLIKLA ACABA COCUGU KAPIDA YAKALARMIYIM DIYE BAKTI. COK GECTI. BOGAZINDA BIRSEYLERIN DUGUMLENDIGINI HISSETTI , YUTKUNMAK ISTEDI , YUTKUNAMADI.

Cikolatali Kek konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Bademli Damla Cikolatali Kek

Bademli Damla Cikolatali Kek

Malzemeler; 4 adet yumurta 1 su bardagi toz seker 1 su bardagi soguk sut yarim su bardagi siviyag 3 corba kasigi ekmek ustu margarin 1 cay bardagi damla cikolata 1 paket kabartma tozu 1 adet portakalin suyu ve kabugunun rendesi aldigi kadar un 1 cay bardagi file badem Yapilisi; Bir kaba yumurtalari kiriyoruz ve uzerine sekeri döküp mikserle güzelce cirpiyoruz.Üzerine siviyagi,ekmek...
  2. cikolatali Baklava (24 kisilik)

cikolatali Baklava (24 kisilik)

Malzemeler 3 adet yumurta 3 çorba kaşığı yoğurt 3 çorba kaşığı sıvıyağ l çorba kaşığı sirke Aldığı kadar un 3 çorba kaşığı kakao İçine: 300 gram iri kıyılmış ceviz içi 1 su bardağı damla çikolata Açmak için: 1 su bardağı nişasta 1 su bardağı kakao 250 gram margarin 250 gram tereyağı Şerbeti için: 4 su bardağı su 4 su bardağı tozşeker, yarım limon Yemeğin Tarifi Öncelikle...
  3. hurmalı kek

hurmalı kek

hurmalı kek trabzon hurmalı kek trabzon tarifler Hurmanın kekle mükemmel uyumu Malzemeler 250 gr dogranmis hurma 300 ml kaynamis su 115 gr margarin 1 su bardagi (175gr) toz seker 3 adet yumurta 1 cay kasigi vanilya 2 su bardagi (225gr) un (ben aldigi kadar un koydum) 1 cay kasigi tarcin 1 cay kasigi karbonat Sosu icin 1 kahve fincani + 1 yemek kasigi kahverengi seker 60 ml sut kremasi 50...
  4. Cikolatali Misir gevregi

Cikolatali Misir gevregi

cornflakes corn flakes çikolatalı mısır gevreği Sevgili meleklerim size degisik vede cok kolay bi tarif sunucagim. Fazla zaman kayb etmeden yapabileceginiz bu cikolatali misir gevregini ister cocuklarinizin dogum günlerinde istersenizde misfirleriniz geldiginde sunulabilceksiniz... Gecelim Malzemelere: 1. Cikolata ben 1300gram kullandim bu cikolatadan ( bitter ve sütlü karisik...
  5. Hindistancavizli kek

Hindistancavizli kek

Merhaba meleker.. Size kendimde yapdigim kek tarifi vericem,cok guzel ve kolay kek. Malzemeler 4 tane yumurta 1 cay fincani toz seker 1 cay bardagi siviyag 1 cay bardagi sut 1 cay fincani hindistancevizi 2-2,5 cay fincani u 1 paket kabartma tozu Yapilisi. Karistirma kabina yumurtalari,kiralim mikserle karistiralim,bu arada azar-azar uzerine sekeri ilave edelim miksere karistirmaya...

Sayfayı Paylaş