gebe
  1. Lamazi

Lamazi Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    27
    Ödül Puanları:
    0

Çikolatalı lamington

Konu, 'Kekler - Pastalar' kısmında Lamazi tarafından paylaşıldı.

lamington tarifi lamington kek

Malzemeler:

4 yumurta
    160 gr tozşeker
    3 yemek kaşığı kakao
    30 gr mısır unu
    30 gr un
    40 gr kek unu
    Kaplaması için

350 gr pudraşeker
    60 gr kakao
    80 gr tereyağı
    165 ml sıcak su
    1 tatlı kaşığı granül kahve
    2 su bardağı hindistan cevizi

Hazırlanışı:

*Fırını 180 dereceye ayarlayın. 20x30 cm'lik dikdörtgen bir kalıba yağlı kağıt serin.

*Yumurtanın sarılarını ve aklarını ayırın. Aklarını köpük gibi oluncaya kadar çırpın. Şeker ilave edip eriyinceye kadar çırpmaya devam edin. Üzerine yumurta sarılarını ekleyin.

*Karışımın üzerine un ile kakaoyu eleyerek ilave edin ve karışımı kalıba aktarın. Isıtılmış fırında 20-25 dakika pişirin. Pişen keki tel ızgara üzerine alarak soğumaya bırakın.

*Soğumuş olan keki 3 cm'lik küpler şeklinde kesin.

*Su, tereyağı ve kahveyi orta ateşte eritin. Pudraşekeri ve kakaoyu bir kaseye eleyin. Üzerine kahveli karışımı döküp karıştırın.

*Kek parçalarını karışımın içine batırıp çıkartın ve hindistan cevizine bulayın. 1 saat bekletip servis yapın.

Çikolatalı lamington konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Çikolatalı bisküviler...

Çikolatalı bisküviler...

Malzemeler 3 Çay Bardağı Un 1/2 Çay Bardağı Kakao 3.5 Kahve Fincanı Margarin 1.5 Çay Bardağı Pudra Şekeri 3 Yumurta Sarısı 1 Çay Kaşığı Vanilya 1 Su Bardağı Erimiş Çikolata Gıda boyaları ve krem şanti (SüsIemek için) Yemeğin Tarifi Un, kakao, varıilya ve pudra şekerini harmanlayın. Ortasını havuz gibi açarak yumurta sarıları ve margairni ilave edip yoğururı. Hamuru yağlı kağıt veya...
  2. çikolatalı gifler

çikolatalı gifler

Bu gifler tam benlik yemek istiyorum bunları.Baksanıza şunlara;
  3. Çikolatalı Dondurma

Çikolatalı Dondurma

Malzemeler: 4 yumurta, 2.5 su bardağı süt, 1 su bardağı pudra şekeri, 100 gr çikolata, 1 tutam toz tarçın, 2 adet karanfil. Krema hazırlanır.Bir kaba rendelenmiş çikolata ve 1 kahve fincanı ılık süt koyulur.Tarçın serpilip 2 tane karanfil de katıldıktan sonra benmari usulüyle ısıtılır.Karanfiller çıkarılır.Çikolata kremaya katılır,karıştırılır.Soğuyunca bir kaba konup orta soğukluktaki...
  4. Çikolatalı Biscotti

Çikolatalı Biscotti

çikolatalı, biscotti, tarifi, malzemeleri nelerdir, nasıl yapılır, gereken bilgileri buradan bulabilirsiniz Biscottilere bayılıyorum, hepsini çok seviyorum. Çay ve kahvenin yanına eşlik eden en güzel yiyeceklerden olduğunu düşünüyorum. Çikolatalısını hiç denememiştim, o kadar hoşuma gitti ki bundan sonra sıklıkla yapacağım gibi görünüyor. Gerekli Malzemeler : ( 30 Adet için) •...
  5. Çikolatalı diyet

Çikolatalı diyet

çikolatalı diyet, çikolata diyeti, tarifi, önerileri, bilgileri ve dahası burada arkadaşlar. "Çikolatadan da diyet mi olurmuş" demeyin! Çünkü bal gibi de yani pardon çikolata gibi de oluyormuş Melek'lerim:) İşte size lezzetli mi lezzetli bir diyet önerisi Melek'lerim:) Evet, çikolata ve kakao yiyerek de zayıflayabilirsiniz. Çünkü çikolata, son derece besleyici bir gıda. Protein,...

Sayfayı Paylaş