çikolatalı sünger kek tarifi

Konu, 'Kekler - Pastalar' kısmında ..αѕi_мєℓєk.. tarafından paylaşıldı.

1. sünger kek sünger kek tarifi tarifleri pasta tarifi nasıl yapılır Malzemeler:
    •3 yumurta
    •1,5 su bardağı toz şeker
    •1 su bardağı yoğurt
    •1 su bardağından bir parmak eksik sıvı yağ
    •2 su bardağı un (elenmiş)
    •1 paket kabartma tozu
    •1 paket vanilya
    Üzeri için:
    •1 paket çikolatalı sos Yapılışı: Yumurtaları ve şekeri köpürene kadar mikserle çırpın.Yoğurt, sıvıyağ ve vanilyayı ekleyip çırpmaya devam edin. En son elenmiş un ve kabartma tozunu ekleyin. Yağlanmış tartölet kalıplarına kek karışımımızdan döküp önceden ısıttığımız 175 C fırınımızda üzerleri pembeleşene kadar pişirin.Kekimiz pişerken çikolatalı sosumuzu hazırlayalım.Kekimiz piştikten sonra soğutun.Soğuduktan sonra kalıplardan keklerimizi çıkartıp bir tepsiye keklerimizi ters olarak koyalım.Çikolatalı sosumuzdan 1-2 kaşık kadar her kekimizin üzerine dökelim.ben üzerine boncuk şekerlerden koydum sizde istediğiniz gibi süsleyebilir yada sade olarak servis edebilirsiniz.

çikolatalı sünger kek tarifi konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Sünger kek

Bu kekin tarifi orta okuldan bir arkadaşımın annesine ait. Yılların eskitemediği bir tarif.. Ben çok beğenerek, temel kek tarifi olarak sık sık kullanırım. Pandispanya kıvamlı bir kek diyebilirim. Kullanılan yağ miktarının çok az olması, yerken ve yedikten sonra bir ağırlık yaratmıyor. Ben bu tarife çikolata, kakao, fındık, meyva kurusu ekleyerek, çeşitlendiriyorum. Bu tarz eklemeler...
  2. Damla Çikolatalı Top Kek Tarifi

Damla Çikolatalı Top Kek Tarifi istiyorum sizden tarifi bilen tüm bacılar ablalar sizi bu sayfaya tarifi yazmanız için davet ediyorum.
  3. Ayvalı Çikolatalı Kek Tarifi Resimli yapılışı meleklerime özel

Ayvalı Çikolatalı Kek Nasıl Yapılır Resimli Ayvalı Çikolatalı Kek Tarifi Merhaba Sevgili Melek'ler, dün sizlere ev yapımı ayvalı yaş pasta tarifi sunmuştuk. Şimdi de sizler için ayvalı çikolatalı kek tarifi sunuyor ve bu lezzete bayılacaksınız diyoruz:) Haydi şimdi gelin ayvalı çikolatalı kek yapılışı nasıl oluyormuş öğrenelim:) Ayvalı Çikolatalı Kek İçin Malzemeler: 3 adet...
  4. Damaklarınızı Şenlendirecek Beyaz Çikolatalı Kek Tarifi Buyrun

Beyaz Çikolata Soslu Kek Nasıl Yapılır Ev Yapımı Beyaz Çikolata Soslu Kek Sevgili melekler, ister misafir sofralarınız için ister ev halkınız ve çocuklarınız için yapabileceğiniz harika bir kek tarifi ile karşınızdayız. Üzerine dökülen beyaz çikolata sosu ile tam bir ziyafete dönüşen beyaz çikolata soslu kek nasıl yapılır detaylarıyla birlikte paylaşıyoruz.. Malzemeler: Keki İçin: 1...
  5. Sünger pandispanya tarifi

Bu konu; sünger pandispanya tarifi ile ilgili bilgi vermektedir. Meleklerim misafiriniz gelince eliniz ayağınız birbirine dolaşmasın :D:D Her an buzluğunuzda hazırda bulunabilen bir pandispanya ile kısa sürede krem şantili ve pudingli pastalar yapabilirisiniz yada su bardağının ağzıyla keseceğiniz pandispanyadan ekler hazırlayıp misafirlerinizi dilediğiniz gibi ağırlayabilirsiniz. Eğer...

Sayfayı Paylaş

Meleklermekani.Com misafirleri bu sayfayı şunları arayarak geldiler :

1. sünger kekler