gebe
  1. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

Çikolataseverlere Kakaolu Damla Çikolatalı Muffin Tarifi Geliyor !

Konu, 'Kekler - Pastalar' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

Kakaolu Damla Çikolatalı Muffin Nasıl yapılır

Ev Yapımı Kakaolu Damla Çikolatalı Muffin Tarifi Resimli

Çikolata tutkunu meleklerimiz ve sayın misafirlerimiz için harika bir muffin tarifi ile karşınızdayız. İçinde iri damla çikolataların yer aldığı ve doyumsuz çikolata lezzetinin tadına varacağınız Kakaolu Damla Çikolatalı Muffin Nasıl yapılır , işte tarifi...

Malzemeler:

1 çay kaşığı kakao
    1 tatlı kaşığı damla çikolata
    1 çay kaşığı kabartma tozu
    80 gr un
    60 gr toz şeker
    60 gr tereyağı
    30 gr fındık
    2 yumurta

Yapılışı:

Öncelikle Fındığı dövün. Yumurtaların sarısı ile beyazını ayırın. Un, yumurta beyazı, şeker, fındık, kabartma tozu ve kakaoyu bir kapta çırpma teli veya mikser yardımıyla 10 dakika çırpın. Tereyağını bir tencerede eritin, ardından unlu karışıma ilave edin. Beş dakika daha çırpıp damla çikolata ekleyin. Tahta kaşık yardımıyla karıştırdıktan sonra buzdolabında bir saat dinlendirin. Hamuru, yağlanmış küçük kek kalıplarına veya muffin kalıplarına doldurup 180 derece ısıtılmış fırında 25 dakika pişirin. Dilediğiniz gibi fındıklarla süsleyebilirsiniz.

Çikolataseverlere Kakaolu Damla Çikolatalı Muffin Tarifi Geliyor ! konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Kakaolu çikolatalı cilt bakım önerileri

Kakaolu çikolatalı cilt bakım önerileri

çikolata Güzel meleklerim güzelliğinize güzellik katmak için eminim bir çok maske kullandınız ve bir sürü bakım yaptırdınız.Ama artık bu bakım ve maskelere paralar saçmanız bitiyor.Artık evdeki malzemelerlede çok güzel olabilirsiniz.Gerçi evdeki malzemede parayla alnıyor ama hiç değilse elinizde bulunuyor. Güzelliğinize güzellik katacak cilt bakımı için gerekli tek malzeme kakaolu çikolata.Biz...
  2. çikolatalı muffin yapımı :)

çikolatalı muffin yapımı :)

muffin yapımı ****GLAZÜRLÜ ÇİKOLATALI MUFFİN**** MALZEMELER: 2 adet yumurta 1 aida çay bardağı şeker Yarım aida çay bardağı süt 1 kahve fincanı sıvı yağ 2 yemek kaşığı kakao 1 su bardağı un 1 yemek kaşığı nışasta(tepeleme) 1 paket kabartma tozu Damla çikolata 12 adet fındık 1 paket Dr Oetker siyah-beyaz glazür YAPILIŞI:Yumurta ve şekeri mikserle köpük...
  3. Damla Çikolatalı Top Kek Tarifi

Damla Çikolatalı Top Kek Tarifi

Damla Çikolatalı Top Kek Tarifi istiyorum sizden tarifi bilen tüm bacılar ablalar sizi bu sayfaya tarifi yazmanız için davet ediyorum.
  4. Bu da Benim * Muffin*  Tarifim Melişleeeeeerr :)

Bu da Benim * Muffin* Tarifim Melişleeeeeerr :)

Muffin Tarifi Muffin Yapımı Benim muffin tarifimi vermek istedim size.Herkesin begenerek yedigi bir kek bu.Muffin kalibinda yapmak cok hos bi sekil ve görüntü veriyor.Yumusacik ve cok sevimli görünüyorlar böylece.Misafirlerinize sunulacak ikramliklardan birisi de bu kek olabilir.Bu ugras sonucunda ortaya cikan muffinler tadi ve sekilleriyle beni ve yiyen herkesi memnun ediyor.Bunu yapmayi...
  5. Çay Ya Da Kahve Farketmez Yanına Çikolatalı Fındıklı Muffin Yeter

Çay Ya Da Kahve Farketmez Yanına Çikolatalı Fındıklı Muffin Yeter

Çikolatalı Fındıklı Muffin Tarifi Resimli Çikolatalı Fındıklı Muffin Tarifi Çikolatayı sevenlerin bayılacakları çikolatalı fındıklı muffin tarifi ile karşınızdayız melekler :) Bu hem sunumu şık hem de leziz muffinleri ikram kolaylığı ve görselliği sebebiyle çay yanında sofralarınızda rahatlıkla kullanabilirsiniz. Çocuklarınızın da bayılacağı Resimli Çikolatalı Fındıklı Muffin Tarifi...

Sayfayı Paylaş