cildim çok kuru nasıl bakım yapmalıyım?

• Konbuyu başlatan Kayıtsız Üye
  • Başlangıç tarihi
K

Kayıtsız Üye

Forum Okuru
cildim çok kuru nasıl bakım yapmalıyım?
Acayip derecede kuru bir cildim var arkadaşlar. Ne kadar nemlendiresem de kasr etmiyor artık krem kutusu elimde dolaşıyorum.Acaba nasıl bir bakım yapsam da normale dönsem azıcık :S

Kuruyan cildiniz özellikle biz bayanlar için oldukça rahatsız edici ve itici olabilmektedir. Kuruyan cildinizdeki çatlak ve yarıklar kaşıntı, kızarıklık ve kanamalar da ayrı bir sorun teşkil etmektedir. Cildiniz çok kuru ise bakımı oldukça zor ve özen istemektedir.Cildinizi düzenli olarak temizlemeli ve gerekli bakımı uygulamalı nemlendirmeli kurumasına izin verilmemeli.Sizde Kuru ve nemsiz bir cilde sahipseniz bu maske, tam size göre. Yumurta sarısı cildinizi beslerken, süt nemlendirir, yumuşaklık verir ve sıkılaştırır.Hazırladığınız bu karışımı haftada 1 uygulamak yeterli olacaktır.Öncelikle size gerekli olan malzemeler 1 yumurta sarısı, 1 çorba kaşığı süt bu malzemeleri hazırladıktan sonra bir kapta yumurta sarısı ve sütü karıştırarak karışımı yüzünüze yayın. Üzerini ince bir bezle örterek 15 dk. bekleyin. Ardından kağıt mendille silerek temizleyin. Daha sonra sırasıyla, ılık ve soğuk suyla yüzünüzü yıkayın işte hepsi bu kadar cildiniz rahatladığını kuruluğunun gidttiğini göreceksiniz.

Geri