gebe
  1. THESECRET

THESECRET "Adalet olunca yiğitliğe lüzum kalmaz"

Beğenilen Mesajlar:
    223
    Ödül Puanları:
    63

Cildimizdeki Yağı Azaltmak İçin Ne Yapmalıyız?

Konu, 'Cilt Hastalıkları' kısmında THESECRET tarafından paylaşıldı.

cildimdeki yağı gidermek için ne yapmalıyım,cildim çok yağlı ne yapmalıyım,cildimdeki yağ fazlalığını nasıl azaltırım,cildimin yağdan parlamasını nasıl engellerim, cildinizin-yagli-gorunmesini-engelleyin-3721716_6026_300.jpg

Yağlı ciltler kuru ciltlere kıyasla daha az kırışır ve daha az rengi değişir.Ancak yağlı ciltlerde üretilen yağlar nedeniyle çok fazla sivilce çıkar ve buda istenmeyen bir görüntü oluşturur.

Cildimizdeki üretilen yağın kontrolu için ne yapmalıyız?
    1- Yüzünüzü günde üç kere sıcak su ve sabunla yıkayın. Sıcak su, yağlı ciltleri temizlemekte soğuk sudan daha etkilidir. Yağlı ciltler için özel hazırlanmış bir sabunu veya Neutrogena’nın yağlı ciltler için olan sabununu kullanabilirsiniz..
    2.Cildinizi yıkamak için hangi sabun kullanmanızla ilgili uzmanların farklı bakışları vardır. Ancak ciltler farklıdır ve cildinize bağlı olarak farklı ürünler kullanabilirsiniz.
    3.Uzmanların tavsiye ettiği gibi ılık suyla yıkamanız gerekir. Çünkü sıcak su cilt rutubetini alır ve soğuk su ise ciltte şok yaratır.
    4.Yağsız nemlendirici ve güneş koruyucu kremleri kullanın. Çünkü yağlı kremler ciltteki gözenekleri kapatır ve daha fazla sivilcenin çıkmasını tetikler.
    5.Doktorunuzla danışarak yağ bezlerinin aktivitesini indiren bazı ilaçları alabilirsiniz.
    6.Hormonlar, sıcaklık ve yağlı yemekler ciltteki yağ bezlerini etkiler.
    Ancak yapacaklarınız bir yere kadar cilt yağını kontrol eder çünkü bu konuda genetikte çok etkilidir

Cildimizdeki Yağı Azaltmak İçin Ne Yapmalıyız? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. öksürük için ne yapmalı

öksürük için ne yapmalı

Öksürüğü kesmek için ne uygulayacağız ne yapmak gerekiyor ? Bir türlü geçmiyor bıktım ilaç kullanmaktan arkadaşlarım yaa lütfen yardım tavsiyeee :S
  2. cildimin bebeksi olması için ne yapmalıyım

cildimin bebeksi olması için ne yapmalıyım

Cildimin bebeklerin cildi gibi pürüzsüz ve yumuşak olmasını istiyorum. Bunun için nasıl bakım uygulamalıyım ?
  3. Doğum Ağrısını Azaltmak İçin Neler Yapabilirsiniz ?

Doğum Ağrısını Azaltmak İçin Neler Yapabilirsiniz ?

Bu konu; Doğum Ağrısını Azaltmak İçin Neler Yapabilirsiniz konusu hakkında bilgiler vermektedir. Sevgili melekler, doğum sancısı en ağır sancısı olarak bilinir ve diğer tüm ağrılar doğum sancısıyla kıyaslanır. Elbette ki yaşamayanın bilemeyeceği doğum sancısı aslında herkese göre değişir. Çevrenizde normal doğumu çok kolay atlattığını söyleyenler olduğu gibi dayanılmaz geçtiğini söyleyenler...
  4. cildimde siyah noktalar var ne yapmalıyım

cildimde siyah noktalar var ne yapmalıyım

benim cildimde siyah noktalar var ayrıca cildim çok yağlı dove sabunla yıkıyorum yarım saat sonra yine yağlanıyor ve bu durum beni çok rahatsız ediyor lütfen yardım edin ne yapmam lazım
  5. Hamileyim bel ağrımı azaltmak için ne yapmalıyım?

Hamileyim bel ağrımı azaltmak için ne yapmalıyım?

hamilelikte bel ağrısına ne iyi gelir,hamilelikte bel ağrısı nasıl geçer,hamilelikte bel ağrısını azaltamanın yolları,hamilelikte bel ağrısı hakkında bilgiler Gebelikte özellikle hem ilk dönemlerde hem de daha çok son dönemlerde sırt ağrıları artmakta ve kadını zor durumlarda bırakmaktadır. İlk dönemlerde bebeğin yerine yerleşmesi ve vücudun alışkın olmadığı bir durumun içine girmesi ile...

Sayfayı Paylaş