gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Cildin Kuvvetlenmesi Ve Beslenmesi

Konu, 'Cilt Bakımı' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

Hangi türde cilt olursa olsun korunması gerekir. Cilt mutlaka sık temizlenmeli, gözenekler açıl*malı ve hava alması sağlanmalıdır. Bunun için öneriler: a) Birer tutam oğulotu, kekik, ebegümeci, fesleğen, biberi*ye ve yabani kekik bir kaba konur. Üzerine yeteri kadar su ilave edilerek kaynatılır. Bir gece dinlenmeye bırakıl*dıktan sonra günde bir defa bir çay bardağı ile içilir.
    b) İki çorba kaşığı yulaf unu iki bardak su ilave edilerek bulamaç gibi pişirildikten sonra süzülür. Yulaf bulama*cı, çiğ sütün kaymağı ile yumuşak bir macun haline ge*tirilerek yüze ve boyna sürülür. 20-25 dakika sonra yüz, süzülen yulaf suyu ile çalkalanır. Sonra sulandırılmış süt ile çalkalanıp kurutulur. Yapılan bu uygulama cildi hem kuvvetlendirir, besler hem de yumuşatır.
    c) Yedişer tutam biberiye, kekik, ebegümeci ve yabani ke*kik üzerine yeteri kadar su ilave edilerek kaynatılır. Bir gece dinlenmeye bırakıldıktan sonra pamuk veya bir parça bez yardımıyla gerekli bölgelere sürülür.
    d) Yarım, olgun avokado, yeterince taze ve çiğ süt, bir tat*lı kaşığı bal ve bir tatlı kaşığı polen kıvama gelinceye kadar karıştırılır. Temizlenmiş yüz ve boyna sürülür.. Yak*laşık yarım saat bekletildikten sonra soğuk su ile yıkanır. Bu maskeden sonra yüze ve boyna bitkisel bir losyon sürülmelidir. Bu uygulama cildi beslediği gibi caniı bir görünüm almasını da sağlayacaktır.

Cildin Kuvvetlenmesi Ve Beslenmesi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. cildi gençleştirmek ve güzelleştirmek

cildi gençleştirmek ve güzelleştirmek

cildi gençleştirmek cildi gençleştirmek için vücut güzelleştirme 20 yaş gençleştiren maske vücudu gençleştiren bitkiler Yaş ilerledikçe meydana gelen hormonal değişimler,alerjiye karşı vücudun vermiş olduğu tepki, hava değişimleri, hava kirliliği cildi olumsuz yönde etkiler. Aynı zamanda stres, aşın yorgunluk, dengesiz beslenme, yaralanmalar, yanıklar, güneş alerjisi, güneşte fazla kalınma*sı...
  2. Gençleştiren ve Cildi Koruyan Meyveler

Gençleştiren ve Cildi Koruyan Meyveler

Uzmanlar günde 1 tane elma yemenin yararlı olduğunu belirtiyor. İşte meyve tabağınızda mutlaka olması gereken diğer besinler.. Domates Güneş lekelerinden cildinizi korur ve yaşlanmayı geciktirir. UV ışınlarının zararlı etkilerini azaltır. 12 haftadan daha uzun süre domatesle beslenen kişilerin beslenmeyenlere oranla güneşten yüzde 33 daha az etkilendiği belirtildi. Muz Muz hücrelere sıvı...
  3. Saçların Sağlıkla Uzaması ve Beslenmesi İçin Turplu Su

Saçların Sağlıkla Uzaması ve Beslenmesi İçin Turplu Su

turplu su saç turplu su saç uzaması için beslenme hamilelikte uzaması tarifi saçLarın sağlıklı bir şekilde uzayıp beslenmesi için en güzel formüll olan turplu suyumuz: bir turp rendelenir ben 3-4 bardak su içinde yarım saat kadar kaynatılır daha sonra posasından suyu ayrılır ve suyunun ılık olması beklenir.ılık oldugu zaman yumurta sarısıyla karıştırılarak saça bi güzel masajla yedirilir...
  4. cildiniz ve psikolojiniz

cildiniz ve psikolojiniz

Hangi kozmetik ürününü,bakım malzemelerini kullanırsanız kullanın,mutsuz ve kötü bir ruh hali içindeyken,cildiniz güzel görünmeyecektir.Hem ruhunuzu hem cildinizi kurtaracak önerilere göz atın...:) Cildiniz ve Psikolojiniz! Kokular:Mısırlılar, bedenlerinin farklı bölgelerine farklı kokular sürerlerdi. Güzel koku sadece statü sembolü değil, aynı zamanda gelenekti. Eski Yunan’ da ise koku,...
  5. Cildim

Cildim

:(ARKADAŞLAR 10 YAŞINDAYIM SİTEYE 20 YAŞINDAYIM DİYE GİRDİM AMA YANLIŞTIR. NEYSE KONUYA GERİ DÖNÜYORUM.YÜZÜMDE SİVİLCE DEMEYİMDE NOKTALAR VAR . BUNU TÜM ARKADAŞLARIM SÖYLÜYOR.VE RAHATSIZ OLUYORUM. MAALESEF MASKE FALAN FİLAN YAPAMIYORUM ÇÜNKÜ ANNEME SÖYEMİYORUM BUNUDA NEDENİ İLKOKUL 4.SINIFTAYIM O YÜZDEN.... SİZE NE YAPABİLİRİM ACİLL ????????????? SİZE GÜVENYORUM...

Sayfayı Paylaş