gebe
  1. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

Cildiniz Ne Renk ?

Konu, 'Güzellik ve Bakım Önerileri' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

cilt rengi cilt bakımı

Cilt tipi kadar cildin renginin de doğru bilinmesi gerekir melekler :) Öncelikle bilmeniz gereken cildin renginin pigment derecesine bağlı olduğudur. Cilt rengiyle ilgili bilmeniz gereken diğer bilgiler şöyle ;

Açık renk ciltler soluktan pembeye bejden gül pembesine kadar değişir. Koyu cilt rengi ise buğdaydan esmere açık kahverenginden siyaha kadar gider. Siyah aslında genel bir deyimdir ve beyazdakinden daha fazla tonu kapsar.

Cilt uzmanları cildin bir çok tonunun bulunduğunu esmer ciltlerin 35 ton beyaz ciltlerin ise 10 ayrı tonda dağılım gösterdiğini vurgulamaktadır. Cildin rengi cildin yapısına ve niteliğine etki etmediği için cilt renklerine bağlı olarak farklı bakımların yapılmasına gerek yoktur. Yalnız açık renk ciltlilerin güneşten daha fazla etkilendiği için güneşe çıkarken daha çok korunmaları gerekir.

Soğuk havalarda kuruyan esmer ciltler grimsi bir renk alırlar. Genel olarak cilt ne kadar koyu renkteyse cildin yaşlanması da o kadar geç olur. Güneş açık renk ciltlerin en büyük düşmanıdır. Bu tip ciltler kolay kurudukları için çok çabuk yaşlanırlar. Oysa koyu renk ciltlerde dengeli dağılmış olan pigmentler güneş ışınlarını engelleyen bir filtre görevi yapar. Bu tür yağlı cildin üstü nemi içinde tutan bir koruyucu sayılabilir. Koyu renk ciltler güneşte daha da koyulaşır ve yanarlar. Üstelik bu yanma beyaz tendekiler gibi kötü bir etki yaratmaz ve hemen soyulmaz. Cilt uzmanlarına göre; esmer tenlilerde akne cilt kanseri ihtimali de açık renklilere kıyasla daha azdır.

Cildiniz Ne Renk ? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. renk nedir?

renk nedir?

renk nedir kısaca RENK NEDİR ? Fizik biliminde renk dalga boylarını, kimya biliminde hareketli fotonları ve pigmentleri, tıpta gözdeki farklı hücrelerin varlığını psikolojide ise duyguları ve davranışları yani bilinçaltını temsil etmiştir ve renk her alanda kendini yaşayan bir enerji olarak ortaya koymuştur. Renk göz ile yakalanan bir ışık tesiridir. Işığın eşya yüzeyine çarpmasıyla...
  2. Fatura cildiniz kaybolursa neler yapacaksınız?

Fatura cildiniz kaybolursa neler yapacaksınız?

fatura kaybolursa fatura koçanının kaybolması kocanını kaybettim kaybetmenin cezası kaybetme cezası Sevgili Arkadaşlar T.T.K.'nun 68'inci maddesinin son fıkrası uyarınca bir tacirin saklamakla mükellef olduğu defter ve kâğıtlar; yangın, su basması veya yer sarsıntısı gibi afet sebebiyle ve kanuni müddet içinde ziya uğrarsa, tacir ziyaı öğrendiği tarihten itibaren on beş gün içinde ticari...
  3. Elma kabuğunun cilde yararları nelerdir

Elma kabuğunun cilde yararları nelerdir

Elma yemenin önemini hepimiz biliyoruz artık ama ben birşey duydum elma kabuklarını ciltte tutmak ta fayda ediyormuş. Var mı bunun doğruluk payı, elma kabuğu cilde faydalı mı ?
  4. meyvenin cilde faydaları neler ?

meyvenin cilde faydaları neler ?

Selam kızlar :) Ben meycve yemeyi hiç sevmiyorum ama meyvenin faydalarından da haberdarım.Yalnız benim cildim çok bozuk acaba diyorum meyvenin cilde de faydası var mı ?
  5. Maden suyunun cilde faydaları nelerdir?

Maden suyunun cilde faydaları nelerdir?

Dermatologların sıklıkla önerdiği maden suyunun, suyun en sağlıklı formlarından birisi olduğu söyleniyor. Peki günde en az bir kere rahatlıkla içebileceğimiz maden suyu cildimize ne gibi faydalar sağlıyor?Maden suyu kullanımı ciltte bir ferahlama ve rahatlama sağlar. Cildin pürüzsüzlük kazanmasına yardımcı olur. Cildin yağ, toz ve kirden arınmasını sağlar. Cildi güçlendirir ve gözenekleri...

Sayfayı Paylaş