gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.224
    Ödül Puanları:
    113

Cildinizi nemsiz bırakmayın

Konu, 'Cilt Bakımı' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

Hanımlar şunu unutmayın ki her cilt tipinin neme ihtiyacı vardır özellikle soğuk havalarda kuruyan ciltlere karşı yoğun bir şekilde nemlendirici bakım ürünleri ve maskeler kullanılmalı Nem kaybından dolayı ölen hücreler sonucu oluşan çizgi ve kırışıklarla karşı karşıya kalmak istemiyorsanız cildinizi mutlaka nemlendirin
    Havaların cildinizi yıpratmasını istemiyorsanız günlük bakımınıza biraz daha fazla özen göstermeniz gerekecek… Özellikle rüzgarlı havalarda, cildin tahriş olmasını engellemek için nemlendirici kullanmak en iyi çözüm.

Cilt temizliğinizde mevsim meyvelerinide kullanabileceğinizi unutmayın! İşte cilt tiplerine göre kullanılması gereken nemlendiriciler…

Kuru ciltler için

Kırışma ve tahriş olmaya müsait olduğundan, soğuk havalardan en fazla etkilenen cilt tipidir. Yağlı nemlendiricilerin yanı sıra evinizde hazırlayacağınız yoğurt maskeleri ile de cildinize nem kazandırabileceğinizi unutmayın!

Karma ciltler için

Genellikle ‘T-Bölgesi’ yağlı, geri kalanı ise normal olan bu cilt tipi için eskiden birkaç farklı ürün kullanmak gerekebilirdi, fakat günümüzde tek ürünle de bu cilt tipine uygun bakım yapabilmek mümkün. Su bazlı ve orta yağlı nemlendiriciler bu cilt tipi için ideal. Ayrıca bol su içmeyi de unutmayın!

Yağlı ciltler için

Kış aylarının en şanslı cildi olarak kabul edilen yağlı ciltlerin de nemlendirici kullanması gerekiyor. Çünkü cildin yağlı olması, nemli olduğu anlamını taşımıyor. Hava şartlarından dolayı ciltte oluşan nem kaybı, su bazlı bakım ürünleriyle yağlı cilde kazandırılabilir. Bu cilt tipinde önemli olan, yağlı ürünlerden kaçınmak…

Genelde akne problemi yağlı ciltlerde görüldüğü için, sorunsuz olduğu kadar da bakım gerektiren bir cilt tipidir. Bal maskeleri ve yumurta akı bu ciltler için ideal olacaktır.

2. *şiker*

*şiker* Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    148
    Ödül Puanları:
    0
    paylaşım için teşekkürler

3. peri kızı

peri kızı Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    benim cildim yağlı ama yine de nemlendirici kullanıorum yağlı ciltlr için olandan çok iyi geliyo.. paylaşım için teşkrler

Cildinizi nemsiz bırakmayın konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. elimi bırakmayın lütfen!

elimi bırakmayın lütfen!

Sizin için ne derece önemi var bunu bilmiyorum ama ben bu satırları yazarken gözümden damlalar akıyor klavye üzerine. Erkekler ağlamaz lafı bana göre değil. Ağlamaktan hiç utanmadım,duygularım,acılarım beni boğduğu zaman hep ağladım.Yine ağlıyorum... Sizleri tanımıyorum ama sizlerle paylaşmak istiyorum.Lütfen;bu satırlara bir seven olarak sahip çıkın ve lütfen yazılı satırlar olarak geçmeyin....
  2. Zekasını şansa bırakmayın

Zekasını şansa bırakmayın

Fenilketonüri Türkiye'de, akraba evliliğini fazla olması nedeniyle çok görülüyor. Beyinde difenilanilin enziminin fazla salgılanması sonucu ortaya çıkan ve çocukta zihinsel, bedensel geriliğe neden olan Fenilketonüri hastalığı, topuktan alınan 2 damla kan ile teşhis ediliyor ve erken yapılan tedavi çocuğun geri zekalı olmasını engelliyor. Türkiye'de 4 kişiden biri akraba evliliği yapıyor,...
  3. bahane yapıp diyeti bırakmayın

bahane yapıp diyeti bırakmayın

Siz de her pazartesi diyete başlamaya karar verip, ertesi gün vazgeçenlerden misiniz? Yanıtınızı biz zaten biliyoruz! Hangimiz zayıflama maceramızda ümitsizliğe kapılıp, diyeti bırakmak için çeşitli bahaneler aramadık ki? Ama artık bahanelere son! Doğum sonrası kiloları verebilmeniz için bütün bahanelerinize bir yanıt bulduk! Diyete karar vermek ve bunu sürdürmek çoğumuz için hem sıkıcı, hem...
  4. ::.. Dostlarınızı Yarıda Bırakmayın ::..

::.. Dostlarınızı Yarıda Bırakmayın ::..

Merhabalar degerli misafirimiz, sitemizde toplu bir temizlik yapmak zorunda kaldik. Su anda gormek istediginiz konuyu maalesef sizlere sunamiyoruz. ilgili sayfamizin google siralamalarindan dusmesi icin gerekli algoritmik degerleri sitemize verdik. Verdigimiz rahatsizlik icin sizlerden ozur dileriz. Dilerseniz yukaridan sitemizin logosuna tiklayarak anasayfamiza gidebilir, Ya da ust sag...
  5. Cildinizi Susuz Bırakmayın !

Cildinizi Susuz Bırakmayın !

cilt bakımı cilt için su Cildiniz kuruysa ve geriliyorsa ihtiyacı kadar nemi vermek için uygun bir bakım seçmeniz gerekir melekler :) Göreceksiniz sağlık ve ışıltısını geri kazanıp canlanacaktır. Bunun dışında sizlere verebileceğimiz ipuçları şöyle; Kuru bir cildi susuz kalmış ciltten nasıl ayırt edersiniz? Elmacık kemiklerinizi hafifçe çimdikleyerek dermatologların uyguladığı bu basit...

Sayfayı Paylaş