gebe
  1. MEÇHUL

MEÇHUL Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    66
    Ödül Puanları:
    48

Cildinizi pürüzlendirecek 4 şeyden uzak durun

Konu, 'Cilt Bakımı' kısmında MEÇHUL tarafından paylaşıldı.

Cildimiz biz kadınlar için vücudumuzda en değer verdiğimiz yerdir.Cildimiz sağlıklı,temiz ve bakımlı ise o zaman bizden mutlusu olamaz.Ama bazen oluyor ki ciltte sinir edici sivilceler,kırışıklıklar,çatlamalar,lekeler vs...gibi sorunlar oluşuyor.Ama en kötüsüde bebek gibi bir cilt isterken yerine pürüzlü, çatlamış bir cilt haline gelince işte o zaman çıldırmamak elde olmuyor.:S
    Cildiniz pürüzlü ve bir çok şey denediniz ancak sonuç vermedi.Vermezde.Çünkü yapmanız gereken vücudunuza uygulayacağınız tonikler veya nemlendiricilerle olacak şey değil.Tam tersine yiyip içtiklerinizle alakalı birşey.Buyrunuz:)
    Cildimiz için direk bir etkisi olmasa da yediğimiz içtiğimiz şeyler cilt yapımızı bozarak zayıflamasına, pürüzlenmesine zemin hazırlıyor. Dermatolog Dr. Howard Murad cildimizin düşmanlarını anlattı...
    Aslında sivilceler, pürüzler ve cildimizin kuru ve kabuk kabuk görünmesi; direk yediğimizle, içtiğimizle alakalı olmamakla beraber, tüm vücudumuzda olduğu gibi cilt dokumuz üzerinde de etken oluşturuyor... İşte cildimizin düşmanı 4 şey.

TUZLU YEMİŞLER
    Dr. Muradın bu konuyla ilgili söylediklerine kulak verin: Aşırı sodyum hücrelerdeki nemi emer ve hücre duvarının dış yüzeyinde birikir.
    Sonuç ise, şiş göz kapakları ve gözaltı torbaları dır. Unutmayın, yediğiniz tüm o cipsler, gözaltı torbalarınıza değmeyecek...

ALKOL
    Elveda, yaz kokteylleri! Alkol almak tıpkı sodyumun yaptığı gibi cildin nemini emer. "Alkol vazodilatördür, yani kan damarlarını genişletir ve cildin yıpranmasına neden olur. Peki ya kırmızı şarabın kalp sağlığına faydası yok mu? Kesinlikle yok, bu sadece bir söylenti."
    Aynı hazzı almak icin köpüklü üzüm suyunu deneyebilir, alkol almayarak cildinizin pullanmasını da engelleyebilirsiniz.

KIZARMIŞ YİYECEKLER
    Fast- food restoranlarında kullanılan yağlar aşırı ısıya maruz kaldığında 4-hidroksi-trans-2-nonenal ya da HNE adı verilen bir bileşik açığa çıkarır. Bu kötü bir haberdir; çünkü deri hücrelerinin ölümüne neden olur!
    Ölüme mahkûm bu hücreler kuru, pullanmış ve mat bir cilde sebep oluyor. Vücudunuza verdiği zararlardan bahsetmiyoruz bile...

RAFİNE KARBONHİDRATLAR
    Şeker, kola ve çoğu işlenmiş yiyecek bu kategoriye giriyor. Şeker ve beyaz undan ibaret olan bu yiyecekler, yağ üretimini aktif hale geçiren androjen hormonun salınımını artırıyor. Bir araştırmaya göre düşük şeker diyeti yapanlarda, işlenmiş yemekle beslenenlere oranla daha fazla sivilce çıkıyor.
    Daha da kötüsü: "Basit karbonhidratlar glikasyon denilen, kolajen ve elastini serbest radikallere karşı daha korunmasız yapan hücre sindirim sürecine de neden olabiliyor" diyor Murad.

2. swetla

swetla Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    elveda hayatımın anlamları!!!!:)

3. aTcI

aTcI Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    keşke sadece bunları yaparak veda edebilsek :(

Cildinizi pürüzlendirecek 4 şeyden uzak durun konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. kahveden hamilelikte uzak durun!

kahveden hamilelikte uzak durun!

Danimarka'da yapılan bir araştırmanın sonucunda, hamile kadınların aşırı derecede kahve içmesinin, ölü doğum riskini artırdığı ortaya çıkarıldı. Danimarka’nın Aarhus Üniversite Hastanesi’nden bilim adamlarının yaptıkları araştırmada, günde 8 fincandan fazla kahve içen hamile kadınlarda ölü doğum yapma riskinin iki katına yükseldiği ileri sürüldü. Araştırma ekibinden Dr. Kristin Wisborg,...
  2. Hamileyseniz kahveden uzak durun

Hamileyseniz kahveden uzak durun

Danimarka’da yapılan bir araştırmanın sonucunda, hamile kadınların aşırı derecede kahve içmesinin, ölü doğum riskini artırdığı ortaya çıkarıldı. Danimarka’nın Aarhus Üniversite Hastanesi’nden bilim adamlarının yaptıkları araştırmada, günde 8 fincandan fazla kahve içen hamile kadınlarda ölü doğum yapma riskinin iki katına yükseldiği ileri sürüldü. Araştırma ekibinden Dr. Kristin Wisborg, günde...
  3. Uzak durun benden

Uzak durun benden

Anlıyorum anlıyorum herkesi ve anlatılan her şeyi anlıyorum... Neden ben anlaşılamıyorum? Ben mi anlatamıyorum kendimi yada insanlar artık karşıdakini anlamak için çaba bile göstermiyor mu? Karşımızdakinin insan olduğunu unutuyormuyuz yoksa? Bir kalp taşıdığını... Anlıyorum herkesi... Bir kabuğun içindeki uyuyan güzeldim ben.. Kabuğumu zorladılar çıkardılar beni dışarı..Çıkmamak için çok...
  4. Aşıksanız veya aşk kapıda diyorsanız bu 4 erkek tipinden mutlaka uzak durun!

Aşıksanız veya aşk kapıda diyorsanız bu 4 erkek tipinden mutlaka uzak durun!

Aşıksanız veya aşk kapıda diyorsanız bu 4 erkek tipinden mutlaka uzak durun! Mutlaka okuyun.:):):) İnek tipli İnek tipli erkeklere en çok okulda, dershanede, kütüphanede, panelde ve seminerde rastlarız. Çok okumaktan gözleri bozulduğu için genelde gözlük takarlar. Modayla uzaktan yakından ilgileri yoktur. Her gün aynı kıyafeti giyerler desek yeridir, tercihleri de süveter, gömlek ve kumaş...

Sayfayı Paylaş