gebe
  1. NuRoVSkİ

NuRoVSkİ Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    4
    Ödül Puanları:
    0

cildinizi şımartın

Konu, 'Cilt Bakımı' kısmında NuRoVSkİ tarafından paylaşıldı.

Kış aylarında hemen hepimizin ortak şikayetlerinden biri cilt kuruluğu. Çevresel nem oranlarının azalması ve soğuk havanın ciltte nem kaybına neden olarak kuruluk problemini oluşturuyor veya artmasına yol açıyor. Kuruluk en sık kol ve bacaklarda görülüyor. Ancak vücudun her yerinde ortaya çıkabiliyor.

Kış aylarında kuruluk arttığından başka sorunlar da ortaya çıkabiliyor.

Kaşıntı, derinin kalınlaşması; kızarıklıklar- sulantılar,Mikrobik enfeksiyonlar; derinin kuruması ve kaşınması derinin koruyuculuk görevini yapamamasına, deri bütünlüğünün bozulmasına neden oluyor. Bu ortamda bakteriyal ve viral etkenler kolayca hastalık yapabiliyor.

Cilt Bakımı Nasıl Olmalı?

Kış ayları yaklaşırken temel cilt bakımımızda bazı değişiklikler yapmamız gerekiyor.

Örneğin sıcak su cilt kuruluğunu arttıran en önemli faktörlere birisidir. Sıcak su ile yıkanmamalıyız.

Yıkanırken kurutmayan sabunlar, yağ içeren şampuanlar kullanmak, her banyo sonrası özellikle cildi çok kurumadan etkin vücut nemlendiricilerini sürmek bol su içmek,Biotin, çinko, folik asit, omega -3 yağ asitlerinden zengin beslenmek yani sebze, meyve ağırlıklı beslenip haftada en az 2 defa balık yemek cildin kuruluğuna karşı başlıca önlemleri oluşturuyor.

Yazan: Prof. Dr. Ertuğrul AYDEMİR
    İ.Ü. Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Dermatoloji AD

cildinizi şımartın konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Cildinizi tazeleyin

Cildinizi tazeleyin

cilt insanoğlunun üzerinden hiç çıkartamıyacağı elbisesidir bence :):) ve bunun için cildimizin dış görüntümüzden tutunda psikolojik sağlığımıza kadar bir çok etkisi vardır... bazen cildimiz kurur,pul pul olur.bazen ise yağlanır ve sivilceler basar.her ne olursa olsun cildimizin bakımını hiç aksatmamalıyız ve en doğru yani cildimizin ihtiyacı olan bakımı yapmalıyız. şimdi size cildimizi...
  2. bari siz şımartın

bari siz şımartın

arabam 60 model şarkısı arabam 60 model sözleri şarkı sözü ah yaa eşim gün geçtikçe odunlaşıyor monotonlaşıyoruz....offffffffff ne ilgi ne alaka hiç birşey yok...sabahtan akşama kadar evdeyim yemek temizlik....çocuk..vs..derken akşam oluyor...hiç komşumda yok olanalrında hepsi iş kadını canım..bir tane tek var apartmanda oda evde çocuk bakıyor ve yaşıtım deeğil ...zaten yabancı bie...
  3. şımartın beni...:)

şımartın beni...:)

ya valla ölcem pat die bensiz kalcaksınız...şu sınav sitresi:shootout: yokmu adamı deli ediyo kendime nokta kadar zaman yok.çok yoruluorum anniş hasta ev işleride:a026::temizlik::d015: bana bi kpssyi kazansam ayy Allah'ım duy benii neyse beni sevinde şımarayım birass...olmas mı? :slm::D
  4. Cildimizin Düşmanları

Cildimizin Düşmanları

cilt güzelliği cildin düşmanları cilt bakımı Sağlıklı ve bakımlı bir cildi muhafaza etmek için bazı önemli hususlara dikkat etmek lazımdır melekler :) Aşağıda sıralayacağımız önemli noktalar uzun süre cildimizin bakımlı ve pırıl pırıl kalmasına yardımcı olacaktır :tik: 1- Sigara ve içki İkisi de vücudunuzu zehirler ve geriye pörsümüş sarkık bir cilt bırakır. Sigara ayrıca ağız...
  5. 2012 Sonbahar Steve Madden Ayakkabıları...Ayaklarınızı Şımartın....

2012 Sonbahar Steve Madden Ayakkabıları...Ayaklarınızı Şımartın....

2012 Sonbahar Steve Madden Ayakkabıları Steve Madden Ayakkabı Modelleri Dünyanın en çok beğenilen ayakkabı markalarından Steve Madden 2012/2013 Sonbahar/Kış Koleksiyonundaki birbirinden özel modelleriyle yeni sezona merhaba diyor. Doğanın en sıcak renkleriyle bezenmiş dolgu topuklar, sivri burun neon renkli stilettolar ve bilekten bağlı platform topuklu ayakkabılar feminen bir silüet...

Sayfayı Paylaş