gebe
  1. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

Çilek Reçeli Ev Yapımı Miss Gibi

Konu, 'Reçeller - Marmelatlar' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

Ev Yapımı Çilek Reçeli Resimli Ev Yapımı Çilek Reçeli Nasıl Yapılır

Özellikle kışın kızarmış tereyağlı ekmeğin üzerinde damlatıp yediğinizde tadına doyamadığınız çilek reçeli tarifiyle karşınızdayız melekler :) Neredeyse pazarlarda bitmek üzere olan reçellik çilekleri biraz acele ederseniz bulup alabilir ve kışlık hazırlık olarak şimdi sizlere vereceğimiz ev yapımı çilek reçeli resimli tarifimizle yapıp, afiyetle yiyebilirsiniz :)

Malzemeler

1 kg. çilek
    1 kg. tozşeker
    1 adet limon

Hazırlanışı

Çileklerin saplarını ayıklayıp ezdirmeden yıkayın. Çileklerin yarısını geniş bir tencereye koyun ve üzerine şekerin yarısını ilave edin.
    Çileğin kalan yarısını ve şekeri ekledikten sonra tencerenin kapağını kapatarak bir gece bekletin.
    Sabah sulanmış olan çileği ocağa alın ve orta ateşte reçel kıvamını alıncaya kadar kaynatın, oluşan köpükleri kevgirle alın ocaktan almaya yakın limon suyunu sıkın ve 2-3 taşım kaynatıp ocaktan alın. Reçeliniz sıcakken kavanozlara bölüştürün ve soğuyunca kapaklarını kapatarak serin bir yerde muhafaza edin.

Afiyet olsun…

2. LaViNYaM

LaViNYaM >>>ιкιz αηηєѕι<<< Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    698
    Ödül Puanları:
    113
    off yaa bu sene de kacırdım ben :( bi yapamayacakmıyım yaaaa

Çilek Reçeli Ev Yapımı Miss Gibi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Çilek Reçeli

Çilek Reçeli

MALZEMELER 2 kg toz şeker 1 kg olgun çilek 2 adet limonun suyu HAZIRLANIŞI Çilekleri bol suda iyice yıkayıp ,temizleyin. Çileklerin saplarını dikkatlice ayıklayın. Bir kat çilek, bir kat şeker olacak şekilde çelik bir tencereye dizin. Şekerin çileklerin suyunu çekip sulanması için bu şekilde bir gece bekletin. Ertesi gün tencereyi ateşe oturtun, reçel kaynayarak koyu bir kıvam aldığında...
  2. Miss Gibi Kokan Çiçekler

Miss Gibi Kokan Çiçekler

kokan çiçekler güzel kokan çiçek isimleri güzel çiçekler çiçek
  3. Ev Yapımı Çilek Reçeli tarifini istiyorum

Ev Yapımı Çilek Reçeli tarifini istiyorum

Merhaba arkadaşlar ben bu yıl çilek reçelini hazır almak yerine evde kendim yapmak istiyorum ama nasıl yapılır inanın hiç bir fikrim yok. Sizden bu konuda yardım istiyorum lütfen bana Ev Yapımı Çilek Reçeli tarifini verin kızlar.
  4. Çilek reçeli nasıl yapılır ?

Çilek reçeli nasıl yapılır ?

Havalar ısındı va yazın en güzel meyveleri tezgahları doldurdu.Yaz mevsimin en çok sevilen meyvelerinden biride çilek.Çileğin lezzetinin popülerliğini tüm dünya biliyor.Lezzetinin yanında sağlığa sayısız faydaları var.Çileğin kompostusu ,reçeli vazgeçilmez lezzetlerden bunların yanı sıra suyunu çıkararak harika bir içecek elde edebiliyorsunuz.Biz sizlere sabah kahvaltısının olmazsa olmazı...

Sayfayı Paylaş