gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Çilek yaprağının faydaları

Konu, 'Alternatif Tıp' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

çilek yaprağının faydaları altın çilek yaprağı altın yaprakları çilek yaprağı, çilek yaprağının faydaları

Geçenlerde bir tabak çileği yedim diye, tüm Meleklermekani.com başta da Asimelek olmak üzere herkes üzerime üzerime geldi. Zira ben çileklerin hepsini yedim ama yapraklarını bıraktım. "Yaprakları ne işe yarayacak ki?" demeyin, çilek yaprakları çok faydalı Melek'lerim:D:D İnanmıyorsanız buyrun öğrenin :A

Çileğin yaprakları da iyi kurutulmak şartıyla çay yapımında kullanılabiliyor.Ayrıca çileğin kök ve yapraklarının da faydaları biliniyor. 300 gram çilek yaprağı ve kökü 1 gece ıslatılarak ertesi gün 1 litre suda 20 dakika kaynatılıp çay gibi içilirse mafsal iltihabı damar sertliği tansiyon yüksekliği karında su toplanması böbrek ve mesane rahatsızlıklarında kum ve taş rahatsızlıklarında hastalara fayda veriyor.

Başta Asimelek olmak üzere, bir tabak çileği yedim diye üzerime gelen tüm Melek'ler. Şimdi inkar edemezsiniz, çileği yedin bişey demedik diyemezsiniz. İşte kanıtı BURAYA TIKLAYIN Ben nasıl fedakarım değil mi :A:A

Young bride ve ASİMELEK bunu beğendi.
  2. ASİMELEK

ASİMELEK Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    2.192
    Ödül Puanları:
    113
    hee çok yararlıymış.
    ama ve lakinnnnnnnnn :D:D

ben çileğin yapraklarını istemiyorummmmm ben çileğin orjinalini istiyorumm o kırmızı kırmızı sallanan vitamin deposunu istiyorum. yaprakları senin olsun :seker:

3. Misafir

Misafir Forum Okuru

Sanada iyilik yaramıyor bir boğaz derdine düştün çilek çilek diye başımın etini yedin be hahaha Bak yaprakları çok faydalı ama, akşama salata yap ye, seni sakinleştirir hoş afrodizyak etkili ne kadar sakinleştirir bilmiyorum ama enerji vereceği kesin hahaha Sabaha geç kalırsan ben anlarım ne olduğunu hahaha

ASİMELEK bunu beğendi.
Çilek yaprağının faydaları konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. yabani çileğin faydaları

yabani çileğin faydaları

dağ çileği faydaları dağ çileğinin faydaları yabani çilek yaban çileği yaban çileğinin Uzmanlara göre yaban çileği, bağışıklığı güçlendiren besin değeri yüksek bir meyve. Normal çileğe oranla daha küçük olan yaban çileği tam bir vitamin deposu. Doğada kendiliğinden yetişen ve normal çileğe oranla daha küçük olan yaban çileğinin vitamin deposu olduğu bildirildi. Çocuk felci, ağız ve deri...
  2. Çilek Esansı ve Faydaları

Çilek Esansı ve Faydaları

hamilelikte çileğin faydaları çilek esansı gebelikte çileğin faydaları esans nasıl yapılır çilek esansı Cildi sıkılaştırıcı, besleyici ve gözenekleri sıkılaştırıcıdır. Pasta-Kek Esansı ve koku için kullanılır. KULLANILIŞI: Haricen; cilcffe-mağâj şeklinde uygulanır.
  3. çileğin faydaları..

çileğin faydaları..

çilek denince benim ağızım sulaniyor ve eminim çilek çoğu belki de tüm kadınların bayıldığı bir meyvedir.bu güzel kokulu ve tatlı meyvenin bir de faydalarını bilsek daha çok hayran kalırız harhalde ona.buyrun okuyun meleklerim... İHA muhabirinin derlediği bilgilere göre, çilekte bol miktarda demir ve fosfor bulunuyor. Ayrıca C, B ve K vitamini açısından da zengin olan çilek, vücuda kuvvet...
  4. Altın çilek faydaları

Altın çilek faydaları

altın çilek faydaları altin cilek faydalari altın çileğin faydaları altınçilek çilek yararları Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan'ında tükettiği altın çilek son günlerde oldukça popüler bir hal aldı.Çünkü Başbakan Erdoğan eşinin tavsiyesiyle kuruyemişçiden kilosu 50 Lira olan altın çilekten dükkan sahiplerinin ellerinde olmamasından dolayı yarım kilo alarak 25 Lira ödeyerek dükkandan...
  5. zeytin yaprağının faydaları

zeytin yaprağının faydaları

Zeytin Yaprağında bulunan Serbest radikaller vücudumuza dışarıdan sigara, alkol, kirli hava, vs. ile veya kimyasal reaksiyonlar sonucunda oluşarak zarar verebilirler. Zeytin yaprağı ekstratı fenolik yapıda bir bileşen içeridiği için fenolik hidroksil grupları ile harika bir antioksidan etki gösterir. Bu şekilde serbest radikalleri tutarak birçok hastalığın önüne geçilebilir aksi takdirde...

Sayfayı Paylaş