gebe
  1. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

Çilekli Kivili Rokoko Tarifi Enfess ..

Konu, 'Tatlılar' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

Rokoko Nasıl Yapılır Rokoko Tarifi
    Sevgili melekler, yaz aylarında en çok serinletici tarifler arıyor ve yapmaya çalışıyoruz. Kimsenin tıka basa doymayı düşündüğü yok, herkes soğuk yiyeceklerin, içeçeceklerin peşinde :) Biz de bunu düşünerek bu sıcaklarda çok iyi gidecek bir tatlı tarifi vermek istedik sizlere. İşte nefis kivili çilekli rokoko tarifi , buyrun .. :)

Rokoko İçin Malzemeler:

6 adet yumurta

4 yemek kaşığı Tozşeker

1 su bardağı süt

1 paket vanilya

2 paket krem şanti

2 paket kakaolu bisküvi

1 su bardağı Hindistan cevizi

1 su bardağı ceviz

1 su bardağı çilek

2 adet kivi

Rokoko Yapılışı:

Önce yumurtalar ve toz şeker beyazlaşıncaya kadar mikserle çırpılır.Daha sonra içine vanilya ve krem şanti eklenir tekrar çırpılır. Sonra 1 bardak soğuk süt eklenir ve çırpılır.

Karışımın içine yarım su bard Hindistan cevizi be kırılmış kakaolu bisküviler katılır,altına naylon serilmiş kalıba dökülür donmaya bırakılır.Sonra kalıbı ters çevirip çıkartılır üzerine Hindistan cevizinin kalanı serpilir .Servis edileceği tabağa çilek kivi ve ceviz eklenerek servis yapılır.

Afiyet Olsun...

Çilekli Kivili Rokoko Tarifi Enfess .. konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Çilekli kivili pasta

Çilekli kivili pasta

Kzlar bu pasta tarifine bayılacaksınız..:) MALZEMELER 1 adet hazır pasta keki 2 paket krem santi 3 su bardağı süt çilek kivi süslemek için nar HAZIRLANIŞI Pasta kekini ikiye bölerek bir bardak sütle ısıtın. Yuvarlak bir kabın içine kekin bir parçasını yerleştirin. Krem şantinin bir paketini hazırlayın. Kaptaki kekin üzerine birazını sürün çilekleri dizin ve tekrar krem şantiyi sürün....
  2. Kivili Kup Tarifi

Kivili Kup Tarifi

Kivili Kup Tatlısı Kivili Kup Tatlısı nasıl yapılır Kivili Kup Tarifi Yazın gelişiyle birlikte hafif ve serinletici meyveli tatlılar da mutfaklarımızda yerini alacak melekler :) Bu yazımızda evinizde kolayca hazırlayabileceğiniz kivili kup tatlısının tarifini sizlerle paylaşıyoruz :) Kivili Kup için gerekli malzemeler 2 adet yumurta 2 çorba kaşığı tozşeker 1 su bardağı...
  3. Kivili Bisküvili Tart Tarifi Resimli

Kivili Bisküvili Tart Tarifi Resimli

Kivili Bisküvili Tart Tarifi Resimli Selam kızlar sizden bir tarif isteyeceğim şayet biliyorsanız bana Kivili Bisküvili Tart Tarifini verirmisiniz
  4. Rokoko Tarifi Resimli yapılışını istiyorum

Rokoko Tarifi Resimli yapılışını istiyorum

Geçenlerde bir arkadaşımdan duydum Rokoko kelimesini sordum oda nedir diye pasta türü birşey dedi merak ettim ve kesinlikle bu Rokoko neymiş hem görüp hem de yapmam lazım:) Bilen varsa bana resimli Rokoko Tarifini yazsın kızlar.
  5. Çilekli Soğuk Pasta” tarifi

Çilekli Soğuk Pasta” tarifi

Malzemeler 250 gram kedidili bisküvi 1 su bardağı + 1/4 su bardağı tozşeker 4 su bardağı süt 1 su bardağı un 2 paket vanilya 250 gram çilek 1 paket krem şanti (arzuya göre) Çilekli Soğuk Pasta Yapılışı Tencereye 1 su bardağı tozşekeri, sütü, unu ve vanilyayı ekleyip, üzeri göz göz olana dek pişirin. Kremayı ateşten alın. Dikdörtgen cam kaba kedidili bisküvileri sıra halinde dizin. Üzerine...

Sayfayı Paylaş