gebe
  1. Lamazi

Lamazi Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    27
    Ödül Puanları:
    0

Cilekli Kremalı Kalpler

Konu, 'Bisküviler - Kurabiyeler' kısmında Lamazi tarafından paylaşıldı.

Malzemeler:

• 1 su bardağı un,
    • 1 adet yumurta akı,
    • 1 çorba kaşığı toz şeker,
    • 6 çorba kaşığı margarin.

KREMASI İÇİN:

• 1 adet yumurta sarısı,
    • 3 çorba kaşığı un,
    • 2 çorba kaşığı toz şeker,
    • 1 su bardağı süt,
    • 1 paket vanilya. [​IMG]

Yapılışı

Unu,şekeri ve margarini bir kaba alarak yoğurun.yumurta akını ilave edip karıştırın.Hamuru kalp şeklindeki kalıplara dökün.Fırında 20 dk.kadar pişirin.

Kreması için yumurta sarısını,unu,şekeri, sütü ve vanilyayı çırpın.Ocakta orta hararetli ateşte pişirin.Koyu kıvama gelince ateşten alıp soğumaya bırakın.Piştikten sonra tart hamurlarını kalıptan çıkartıp kalp biçimindeki hamurların ortalarına krema sürün. Dilimlediğiniz çileklerle üzerlerini süsleyip servis yapın.

Cilekli Kremalı Kalpler konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Kremalı REVANİ

Kremalı REVANİ

kremalı revani kremali revani nasıl yapılır kremalı tatlısı tatlısı tarifi Merhaba Melekler, birazdan sizlere kremalı revani tarifi vereceğim. Şimdiden afiyet olsun :) KULLANILACAK MALZEMELER 1 su bardağı sıvı yağ 1 su bardağı irmik kullanıyoruz 1 su bardağı yoğurt 1 su bardağı hindistan cevizi kullanıyoruk 1 su bardağı un ve 5 yumurta 1 su bardağı şeker 2 paketcik kabarma tozu 1...
  2. ...Bütün Kalpler...

...Bütün Kalpler...

Bütün kalpler bir kutuya doldurulsa kendi kalbinizi kolayca bulabilir miydiniz? -İşte bu benim kalbim, şuradaki kırıklıktan bildim? En yaralı, en yorgun olan kalp benimdir. -Bak, nasıl da heyecanla atıyor, başkasının olamaz. Kıpır kıpır, yerinde duramıyor. -İçindeki aşktan, üstündeki pişmanlıktan anladım. Benim kalbim bu. -Şuradaki sıcak kalp benim olmalı, şu kocaman olan. Şu...
  3. Hareketli kalpler

Hareketli kalpler

Merhabalar degerli misafirimiz, sitemizde toplu bir temizlik yapmak zorunda kaldik. Su anda gormek istediginiz konuyu maalesef sizlere sunamiyoruz. ilgili sayfamizin google siralamalarindan dusmesi icin gerekli algoritmik degerleri sitemize verdik. Verdigimiz rahatsizlik icin sizlerden ozur dileriz. Dilerseniz yukaridan sitemizin logosuna tiklayarak anasayfamiza gidebilir, Ya da ust sag...
  4. KalpLer ... (:

KalpLer ... (:

Merhabalar degerli misafirimiz, sitemizde toplu bir temizlik yapmak zorunda kaldik. Su anda gormek istediginiz konuyu maalesef sizlere sunamiyoruz. ilgili sayfamizin google siralamalarindan dusmesi icin gerekli algoritmik degerleri sitemize verdik. Verdigimiz rahatsizlik icin sizlerden ozur dileriz. Dilerseniz yukaridan sitemizin logosuna tiklayarak anasayfamiza gidebilir, Ya da ust sag...

Sayfayı Paylaş