gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.218
    Ödül Puanları:
    113

Cilt bakımı için elma

Konu, 'Cilt Bakımı' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

Elmanın cilt güzelliğine inanılmaz faydaları vardır özellikle doktorların tavsiye ettiği hergün alınması gereken meyvelerden biridir elma Peki cildimiz için elmayı ne şekilde kullanmalıyız ve cilt güzelliğimize ne gibi katkı sağlar
    Ninelerimizin ''Sağlık için Günde bir elma' sözü bilim adamlarınca artık ispatlandı. Elma, zengin vitamin ve Mineral kaynağı olup bağışıklık sistemini güçlendiriyor.

İçeriğindeki C vitamini ile cildi zararlı dış etkenlerden koruyor. A Vitamini ile ciltteki nem kaybının azalmasına dolayısıyla kırışıklıkların giderilmesine yol açıyor. Özellikle kirli Hava ve kapalı ortamlara maruz kaldığımız kış günlerinde günde 1 elmayı öğünlerden hemen sonra yiyin. Hazmı kolaylaştırıp dişleri temizliyor.
    - Kirli havaya maruz kalan cildinize elma püresi hazırlayıp 2-3 günde bir sürün. 5 Dakika bekleyip yüzünüzü yıkayın. Aceleniz varsa elmanın kabuğunu kalınca soyup yüzünüze sürün, birkaç dakika sonra yıkayın. Cildiniz gerginleşecektir.

2. Saharalı

Saharalı Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    deneyeceğim hemen şimdi

Cilt bakımı için elma konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. kuru ciltler için elma maskesi..

kuru ciltler için elma maskesi..

Elma Maskesi: Bir elma iyice rendelendikten sonra, içerisine bir çorba kaşığı zeytin yağı, süt veya kaymak karıştırılır. Yüz ve boyuna sürülür. 20 dakika kadar bekledikten sonra ılık su ile yıkanır. Şeftali Maskesi: OIgun bir şeftali iyice ezildikten sonra, haşlama papatya suyu ile lapa haline gelinceye kadar karıştırılır. Sonra yüze sürülür. 20 dakika bekletildikten sonra yüz, sıcak su ile...
  2. ciltteki lekeler için elma sirkesi

ciltteki lekeler için elma sirkesi

ciltteki lekeler elma sirkesi lekeler için elma sirkesi ve lekelere Bir kaba yarıyarıya sulandırılmış elma sirkesi koyup kaynatın.Daha sonra bu su ile yüzünüze buhar banyosu yapın .Ayrıca yarı yarıya sulandırılmış elma sirkesi ile yüzünüzü 3_4 günde bir silebilirsiniz.Cilt lekeleri için oldukça faydalı.
  3. Cilt Lekeleri için elma sirkesi

Cilt Lekeleri için elma sirkesi

Kızlar Cilt Lekeleri için elma sirkesi etkili mi nasıl kullanılmalı peki
  4. Lekeli ciltler için elma sirlesi

Lekeli ciltler için elma sirlesi

Lekeler için elma sirkesi Cilt Lekeleri için elma sirkesi Merhaba Melek'ler, şimdi size önereceğim cilt lekeleri ve temizliği için uygun olan elma sirkesi bakımını ben kendimde yapıyorum :) Ben kokusundan ötürü ve cildin daha iyi emmesi için banyodan çıkarken yapıyorum :) Uzun lafın kısası Melek'lerim; bu elma sirkesi uygulamasını, sizde deneyin :) Bir çay bardağı elma sirkesinin...
  5. Cilt Bakımı İÇin Elma Sirkesi Nasıl Kullanılır?

Cilt Bakımı İÇin Elma Sirkesi Nasıl Kullanılır?

cilt bakımı, elma sirkesi, elma sirkesiyle cilt bakımı Türk mutfağının yüzyıllardır vazgeçilmeyen lezzeti sirkenin cilde sağladığı yararları artık hepimiz biliyoruz. Cilt yanında saçları da parlatan, sağlık veren sirkeyi cilt bakımınızda rahatlıkla kullanabilirsiniz. Özellikle elma sirkesi cilde ışıltı veriyor ve güneş lekelerinin azalmasıa yardımcı oluyor. Elma sirkesinin cilt bakımındaki...

Sayfayı Paylaş