gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Cilt bakımı ne zaman yaptırılmalı

Konu, 'Cilt Bakımı' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

cilt bakımı ne zaman yapılmalı, nasıl olmalı, öneriler, bilgiler burada arkadaşlar

Cilt bakımı ne zaman ve nasıl yapılmalıdır diye hiç merak ettiniz mi Melek'ler. Merak etmediyseniz de eminiz ki şimdi bu sorumuzla merak ettiniz :D:D O zaman konuyu uzatmıyor ve sizleri bilgilerle başbaşa bırakıyoruz :)

Bugünün yaşam tarzına bağlı olarak evde uygulanabilecek cilt bakımları yeterli değildir. Belirli faktörler yaşlanmamızı hızlandırmakta ve cilt kalitemizin zayıflamasına neden olmaktadır (katkılı gıdalar, kimyasal artıklar, hava kirliliği, stres ortamı, vs.). Bu şartlarda cilt güzeliğini ve sağlığını korumak neredeyse imkansızdır; teknolojik ve uzman kişilerin bilgilerine ihtiyacı duyulmaktadır.
    Cilt bakımına başlamak için ideal yaş hormonal değişimlerin ve regl döneminin başladığı yaşlardır. 30-40 yaşlarında ise periodik bakım takip edilmeli, bununla birlikte mevsimsel ve fiziksel değişmeler döneminde belirli aralıkta yoğun bakımlar uygulanmalıdır. Çünkü her on yılda bir insan vücudu ani bir değişime uğrar ve bu değişmeler cilt ve organ yaşını azaltır.
    Profesyonel bakımların önemi, yapılan bakımın türüne ve elde edilecek sonuca göre ikiye ayrılmaktadır.

Cilt bakımı ne zaman yaptırılmalı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Yüz gerdirme ameliyatı ne zaman yaptırılmalı?

Yüz gerdirme ameliyatı ne zaman yaptırılmalı?

Günün birinde aynaya baktığımızda ve yüzümüzün yerçekimine yenildiğini fark ettiğimizde kendiliğinden başımızı dik tutarak yüzümüzü gergin görmeye çalışırız. İşte bu an face lifting ile tanışma zamanının geldiğinin sinyalleridir. Sarkmamış bir yüzde kuvvetli mimik adalelerinin ortaya çıkardığı kırışıklıkları yüz germe ameliyatı ile yok etmek mümkün değildir. Bu yalnızca adalelerin...
  2. Cilt bakımı neden gereklidir

Cilt bakımı neden gereklidir

cilt bakımı neden gerekli, nasıl omlalı buyrun dahası burada arkadaşlar Cildimiz en kıymetli hazinemizdir. Çünkü genç ve güzel görünmemizde başrol oynar Melek'lerim. Güzelliğe ve gençliğe giden kapının tek anahtarıdır:) Lakin cilt güzelliği ve sağlığı bakımdan geçer. Peki cilt neden bakıma ihtiyaç duyar; buyrun öğrenelim Melek'ler:) Evde uygulanması gereken bakım dışında profesyonel...
  3. Tamda zamanı Sonbahar cilt bakımı nasıl olmalı

Tamda zamanı Sonbahar cilt bakımı nasıl olmalı

sonbahar cilt bakımı kremleri maskeleri önerileri hakkında bilgiler burada arkadaşlar. Sonbahara girdiğimiz bu günlerde, havaların değişimi ile cildimizde de bir çok değişim olmaya başladı Melek'lerim. Mesela cilt nemini yitirdi ve cilt nemlendirici ürünler istemeye başladı bile. Cilt kuruluğu ve dudaklarda ki kuruluk için dudak nemlendirici ürün kullanımı faslıda başladı arkadaşlarım....
  4. Cilt Bakımınız Nelerdir ?

Cilt Bakımınız Nelerdir ?

:rtfm: Şuan belki onlarca cilt bakımına para vermişsinizdir ki bende aynı şekilde para vermiştim ama cilt temizliğinin en önemli bir yeri vardır.Doğru bir şekilde temizlenmemiş cilde hangi kremi kullanırsanız kullanın çok etkili bir sonuç ortaya çıkacağına ben inanmıyorum.Tam olarak 3 yıl önceydi bir blogta okumuştum Kozmetik markaların cilt temizleme ürünlerindeki asıl sıkıntısı bana göre;...
  5. Burun Estetiği Ne Zaman Yaptırılmalı ?

Burun Estetiği Ne Zaman Yaptırılmalı ?

Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de en çok yaptırılan estetik operasyonu burun ameliyatlarıdır. Ameliyat yaptırmak isteyen birçok kişinin kafasında ise hep “hangi mevsimde burun ameliyatı olmalıyım” sorusu hep vardır. Hastaların genellikle hep bu soruyla kendisine başvurduğunu dile getiren Plastik ve Rekonstürktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Selçuk Aytaç, konuyla ilgili şu bilgileri verdi: Yazın...

Sayfayı Paylaş