gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Cilt bakımı neden gereklidir

Konu, 'Cilt Bakımı' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

cilt bakımı neden gerekli, nasıl omlalı buyrun dahası burada arkadaşlar [​IMG]

Cildimiz en kıymetli hazinemizdir. Çünkü genç ve güzel görünmemizde başrol oynar Melek'lerim. Güzelliğe ve gençliğe giden kapının tek anahtarıdır:) Lakin cilt güzelliği ve sağlığı bakımdan geçer. Peki cilt neden bakıma ihtiyaç duyar; buyrun öğrenelim Melek'ler:)

Evde uygulanması gereken bakım dışında profesyonel bakımlara belirli zamanlarda cildin ihtiyacı vardır. Teknolojik değişmelerle birlikte vücudumuza içten ve dıştan belirli mineral ve vitaminleri yüklememiz gerekir. Sürekli bakım yardımı ile cilt sağlığımızı koruyabilir, stresi azaltabilir, enfeksiyonlara karşı savunmamızı güçlendirip, yaşlanmaya karşı koruyabiliriz.
    Yüz güzelliği ve sağlığı iç sağlığımızın bir aynasıdır, mevsimsel değişmeler, tabiat ve fiziksel değişmeler sonucu cildimiz hemen etkilenir. Cildimiz vücutta bulunan en büyük organdır. Tüm diğer organlarımızı sarar, bu organın ana görevi dış etkenlere karşı koruyucu bir tabaka oluşturma yanında büyük bir depodur. Vücut tüm vitamin, mineral ve önemli elementleri cilt altında depolar, iç organlar da ihtiyac duydukça bu organdan gerekli elementleri kendi yapımı için kullanır. Değişimler sonucu hava kirliliği, mevsim değişmeleri, hormonal değişmeler, aşırı stres, yaşam ve iş tarzı (bilgisayarlı ortamlar, televizyon, elektrikli aletler) sonucu vücut belirli bir stres ortamına girer, bu karşılaştığı stresi minimum zararla telafi etmek için ana rezervi olan cildimizden tüm vitamin ve faydalı elementleri karşılar, buna bağlı olarak ciltte bulunan rezerv zaman zaman azalır, ve cilt organımız savunmasız kalır. Yaş ilerledikçe bu kayıplar sonucu cilt çabuk yaşlanmaya, kurumaya başlar ve telafi edilmesi zor sonuçlar oluşur.

Cilt bakımı neden gereklidir konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. cilt bakimi

cilt bakimi

slm ben ciltle ilgili sorucak bi kac sorum var
  2. Cilt bakımı ne zaman yaptırılmalı

Cilt bakımı ne zaman yaptırılmalı

cilt bakımı ne zaman yapılmalı, nasıl olmalı, öneriler, bilgiler burada arkadaşlar Cilt bakımı ne zaman ve nasıl yapılmalıdır diye hiç merak ettiniz mi Melek'ler. Merak etmediyseniz de eminiz ki şimdi bu sorumuzla merak ettiniz :D:D O zaman konuyu uzatmıyor ve sizleri bilgilerle başbaşa bırakıyoruz :) Bugünün yaşam tarzına bağlı olarak evde uygulanabilecek cilt bakımları yeterli değildir....
  3. Ünlülerin Kullandığı Cilt Bakım Ürünleri Neler ?

Ünlülerin Kullandığı Cilt Bakım Ürünleri Neler ?

ünlülerin kullandığı cilt bakım ürünleri ünlülerin kullandığı cilt bakım markaları Sevgili melekler, güzellik elbette ki yapısaldır, genlerde vardır, doğuştan gelir. Ancak bu güzelliği korumak ya da ufak kontürlerle güzel ve bakımlı görünmek tamamen kişinin kendi elinde birşeydir. Her yönleriyle takip edilen ünlülerimizin güzellik bakımları için kullandıkları ürünleri merak ettik ve...
  4. Kuru Ciltlere Bakım Nasıl Olmalıdır? Neler Yapılmalıdır?

Kuru Ciltlere Bakım Nasıl Olmalıdır? Neler Yapılmalıdır?

Kuru Ciltlere Bakım Kuru Ciltlerin Bakımı Nasıl Olur Kuru Ciltli melekler cildinizi yumuşak tutmanın yöntemlerini sizinle paylaşıyorum....Güzel bir cildin temeli nemdir. Cildinizi nemlendirmeli ve kurumaya meyilli bir cilde sahipseniz, ona iyi bakmalı, özen göstermelisiniz... Cilt temizliği Cilt temizliğinde sadece yumuşak ve besleyici ürünler kullanmalı ve temizliğe önem...
  5. Cilt Bakımınız Nelerdir ?

Cilt Bakımınız Nelerdir ?

:rtfm: Şuan belki onlarca cilt bakımına para vermişsinizdir ki bende aynı şekilde para vermiştim ama cilt temizliğinin en önemli bir yeri vardır.Doğru bir şekilde temizlenmemiş cilde hangi kremi kullanırsanız kullanın çok etkili bir sonuç ortaya çıkacağına ben inanmıyorum.Tam olarak 3 yıl önceydi bir blogta okumuştum Kozmetik markaların cilt temizleme ürünlerindeki asıl sıkıntısı bana göre;...

Sayfayı Paylaş