gebe
  1. tavuk_kavurma

tavuk_kavurma Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    125
    Ödül Puanları:
    0

Cilt Çatlakları ?

Konu, 'Cilt Bakımı' kısmında tavuk_kavurma tarafından paylaşıldı.

Cilt Çatlakları Neden Oluşur? Cildinizin hızlı bir şekilde aşırı derecede gerilmesiyle derinizdeki elastik dokular kırılır ve ortaya cilt çatlakları dediğimiz görüntü meydana gelir. Başlangıç aşamasında kırmızı veya mor rengi andıran ve ilerleyen zaman içersinde sedefli beyaz renge dönüşür. Cilt Çatlakları En Çok Kimlerde Görülür?
    Cilt çatlaklarının kalıtımla sıkı bir bağı vardır. Zayıf dokulara sahip insanlar hızlı kilo alıp verme durumlarında daha çok cilt çatlakları yaşarlar. Özellikle bacaklar, karın bölgesi, kalçalar, göğüsler ve belin arka kısmında görülür. Ayrıca ten renginin de cilt çatlaklarında belirleyici bir ayrıntıdır zira, beyaz tenli kişilerde esmer tenli kişilere göre daha çok cilt çatlağı oluşur.
    Cilt Çatlaklarından Korunmak İçin Ne Yapmak Gerekir?
    Cildinizde çatlaklar görmek istemiyorsanız bacak, karın, göğüs ve belinizin arka kısımlarını esnetecek bir takım kremler, losyonlar, yağlar kullanmalısınız. Düzenli olarak yapacağınız ya da yaptıracağınız masajlar, kan dolaşımını hızlandırdığı için çatların oluşumu engelleyecektir. Ani kilo alma riskine asla girmeyin. Bol su tüketin ve sağlıklı beslenin. A, E ve C vitaminleri içeren besinlere menünüzde öncelik verin. Spor yapın.

Cilt Çatlakları Tedavi Edilir mi?
    Cilt çatlarını tamamen yok etmek için geliştirilmiş herhangi bir tedavi yöntemi henüz yoktur. Ancak başlangıç aşamasında uygulanacak bazı kremler veya lazer, kar***siterapi tedavi yöntemleri ile çatlakların gelişimi durdurulabilir bazen de gözle görülmeyecek kadar yok edilebilir. Lazer ile uygulanan cilt çatlakları tedavisinde ortalama 4 seans sonrasında çatların renklerinin yüzde 80 oranlarında açıldığını ve dikkatli bakmadığınız sürece görünmediğini fark edebilirsiniz. Ancak cilt çatlakları artık beyaz rengini almış ve uzun bir süredir de bedende yerini almış ise şuanda bu tür çatlakları tamamen yok eden herhangi bir tedavi yöntemi yoktur. Karsiterapi yöntemi ise biraz daha uzun zamanda olumlu sonuçlar verir. Ortalama 8 seans sonrası cilt çatlarınızın yüzde 80’ ne yakın renginin açıldığını ve gözle görülür oranın azaldığını fark edersiniz.

Son düzenleme: 13 Eylül 2010
  2. istpamuk

istpamuk Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    kötü bir durum bence bununla ilgili herhangi bir tedavi yöntemine rastlamadım

3. ilkimsu

ilkimsu Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    120
    Ödül Puanları:
    0
    ayy benim bacaklarım oldum olası catlak ve sinir bozucu gerci uzaktan belli olmuyor dibine gir öyle anlıyorsun ama bebe yağı kullancam valla :D ilk olarak

4. üni-melek

üni-melek Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    ya acaba havalardan mı oldu doktora gitsem mi bilemiyorum da yüzüm de catlaklar olsutu hiç olmazdi:(

Cilt Çatlakları ? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Cilt çatlakları önlenebilir mi?

Cilt çatlakları önlenebilir mi?

Neredeyse her 3 kadından birinin sahip olduğu cilt çatlakları özellikle sık kilo alıp vermeler ve gebelik sırasında ortaya çıkıyor. Her kadın pürüzsüz bir cilde, estetik bir vücuda sahip olmak istiyor. Ancak çeşitli etkenlerle cilt sağlığını kaybedebiliyor, cilt dokusu zayıf düşebiliyor. Cilt dokusu zayıf düştüğünde ortaya çıkan başlıca sorunlardan biri de cilt çatlakları. Çatlaklar,...
  2. Gebelikteki cilt çatlakları

Gebelikteki cilt çatlakları

Gebelikteki cilt çatlakları Gebelikte oluşan cilt çatlakları bakımlı ve güzel görünmek isteyen anne adaylarının hamilelik sırasında yaşadığı sıkıntılardan biri... Anne adaylarının hamilelik döneminde yapacakları basit uygulamalarla önüne geçebileceği cilt çatlaklarının oluştuktan sonra tedavisi mümkün olmuyor. Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı, Sn. Op. Dr. Figen Taşer Güney ise konuyla...
  3. çatlak ciltler ve çözümler

çatlak ciltler ve çözümler

a) Birer tutam susam yağı, balmumu ve zift karıştırılarak hafif ateşte ısıtılır ve çatlaklara sürülür. b) İki adet yumurtanın akı ile bir tatlı kaşığı şap bir kabın içerisinde iyice karıştırılarak merhem kıvamına getirilir. Elde edilen bu karışım çatlaklara sürülür. c) Havuç yağı, kayısı yağı, çörekotu yağı, kantaron yağı, melisa yağı, badem yağı, saf zeytinyağı, keten yağı, ka*kao yağı ve...
  4. CİLTTEKİ ÇATLAKLAR Çözüm

CİLTTEKİ ÇATLAKLAR Çözüm

çatlaklar için kesin çözüm çatlaklara çözüm çatlaklara kesin çatlaklarımdan kurtuldum spor çatlakları yok eder CİLTTEKİ ÇATLAKLAR Çatlaklar, cildin aşırı gerilmesi sonucu derideki elastik dokunun kırılması ile oluşuyor. Başlangıçta kırmızı ile mor arası bir renkte olan büyüklü, küçüklü bu çizikler zamanla sedefli beyaz bir renge dönüşüyor. En çok, karın, kalça,...
  5. sivilce ve cilt çatlakları

sivilce ve cilt çatlakları

vücudumuzdaki sivilceler çatlaklarımdan kurtuldum kollarımda sivilce yüzümüzdeki ve vücudumuzdaki sivilce ve cilt çatlaklarından kurtulmak için birçoğumuz cok fazla yöntemler denemişizdir. sivilcelerden kurtulmak bana imkansız gibi geliyordu. ilvina adlı bir krem kullandım ilk ay kullandıgımda sivilceler yavaş yavaş yok olmaya başladı ve 2. ayda kullanmaya devam ettim. bunun sonucunda...

Sayfayı Paylaş