gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Cilt catlaklarının tedavısı

Konu, 'Cilt Bakımı' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

Hızlı kilo alıp verme ve doğum gibi nedenlerle ortaya çıkan cilt çatlakları, mekanik dermoabrazyon yöntemiyle giderilebiliyor.Selülit, kilo, yağlanma derken bir başka kabusu gözardı etmeye başladık; çatlaklar. Hızlı kilo alıp verme ve doğum gibi nedenlerle ortaya çıkan çatlak problemi, sadece bacaklarda değil, vücudun çeşitli yerlerinde oluşabiliyor. Vücutta çatlak oluşmasının nedenlerini şöyle açıklınıyor: "Çatlaklar, hızlı kilo alıp verme, gebelik, kortizon kullanımı, metabolik rahatsızlık gibi nedenlerle oluşabilir. Tedavi için önce sorunun hangi rahatsızlıktan kaynaklandığına bakmak gerekir. Kişi bu durumlardan uzaklaştırıldıktan sonra, hasar tesbiti yapılır. Çatlağın rengi, yüzeyin gerginliği, çatlağın kaç senedir var olduğu tedavinin süresini belirler." Peeling'e alternatif
    Cilt üzerinde oluşan papül, döküntü, kırışık, yaşlanma ve çatlak gibi dış etkenler yüzünden meydana gelen olumsuzlukları düzeltmek için geliştirilen yöntemlerden biri mekanik dermoabrazyon. Dermoabrazyonda uygulanan yöntem ve kullanılan cihazın özellikleri şöyle : "Özellikle çatlak problemi olarak ortaya çıkan bu buluş, kimyasal peeling'e (deri yüzeyindeki ölü hücreleri soyma) alternatif olarak düşünülmüş. Kimyasal peling yaptığımız zaman, çatlaklarda çok yüksek konsantrasyonlara çıkmak gerekiyor. Etkin maddeyi, yani glikolik asit türevlerini yüksek oranda kullandığımız zaman ise hastanın mutlaka korunmasını gerektiren durumlar ortaya çıkıyor. Bunların en başında güneş lekeleri geliyor. Cildin üst tabakasını olduğu gibi kaldırdığımız için travmaya çok müsait bir alan ortaya çıkıyor. İki ucu keskin bir bıçak gibi. Hastayı iyileştirmeye çalışırken diğer yandan travmaya açık bırakıyorsunuz. Mekanik dermoabrazyonda ise aynı etkiyi elde etmenize rağmen hasta yaklaşık bir saat sonra hiçbir şey yapılmamış gibi gününe devam edebiliyor."
    Vakum değil püskürtme
    Dermoabrazyonla gerçekleşen işlem de yöntemi cazip kılıyor: "Alüminyumoksit kristalleri, alet yardımı ile cilde püskürtülüyor. Eğer bu işlem cilde vakumlanarak yapılsa, ciltte bir takım kızarıklık ve morarmalar olur. Oysa püskürtme yöntemi kullanıldığı zaman bu tür travmalara rastlanmıyor. Alüminyumoksit kristalleri ile sadece cilt zımparalanıyor. Tabii bu yöntem, çok ciddi cilt problemi olmayan, yani bir operasyon gerektirmeyen hastalarda kullanılıyor."

Cilt catlaklarının tedavısı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Catlaklardan kurtulmanin yolu

Catlaklardan kurtulmanin yolu

VÜCUT ÇATLAKLARI VE TEDAVİSİ Derinin aşırı gerilimine bağlı olarak, cildin elastin ve kolojen dokularındaki tahribat sonucunda ortaya çıkan vücut çatlakları bir çeşit deri yırtılmasıdır. Bayanların pek çoğunu rahatsız eden vücut çatlakları, genellikle ergenlik döneminden itibaren kilo alıp verme, hızlı boy uzaması gibi nedenlere bağlı olarak ortaya çıkar ve bacak, kalça, bel çevresi,...
  2. Dıkkat! Sınuzıt tedavısı kor edebılır

Dıkkat! Sınuzıt tedavısı kor edebılır

Sakarya’da sinüzit hastalığı nedeniyle burnuna acı kavun (yaban hıyarı) suyu damlatan Hülya Bostan (43), fenalaşarak hastaneye kaldırıldı. Acı kavunun bir tanesinin suyunu sıkarak burnuna damlattığını kaydeden Bostan, "Acı kavunun suyunu burnuma damlattım. Burnumdan hep iltihap aktı. Rahatladım ama fenalaştım.'' dedi. Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Kulak Burun Boğaz Uzmanı Op....
  3. Sınuzıt tedavısı

Sınuzıt tedavısı

hamilelikte sinüzit kanlı geniz akıntısı burundan kanlı sümük gelmesi sümük gelmesi SİNÜS - AĞRl, BASINÇ, AKINTI Yardım edin sinüslerim beni öldürüyor! Bunu daha önce hiç söylediniz mi?. Eğer cevabınız hayır ise siz çok şanslısınız demektir. Çünkü her yıl milyonlarca lira sinüs problemleri için harcanmaktadır (Burunda dolgunluk, baş ağrısı ve burun akıntısı). HERKESİN SİNÜSÜ VAR MIDIR?...
  4. cilt catlakları, cilt bakımı ve bronzlaşma...

cilt catlakları, cilt bakımı ve bronzlaşma...

bronzlaşan ten nasıl açılır zeytinyağı ile bronzlaşma bronzlaşan teni açmak Bu bildiklerimi sizinlede paylaşmak istedim.. CİLT ÇATLAKLARI İÇİN kako yagı,gliserin yagı,keten yagı,badem yagı,natürel sızma zeytin yagı,çörekotu yağı, kantaron yagı, kayısı yagı, melisa yagı, havu. yagı. yaglar karıştırılıp catlayan-kuruyan bölgeye masaj yapılarak yedirilir.. CİLT BAKIMI...
  5. Hamilelikte olusan catlaklar icin ne yapilmali?

Hamilelikte olusan catlaklar icin ne yapilmali?

hamilelikte olusan catlaklar hamilelikteki catlaklar hamile catlaklari karinda catlak olusumu ne yapilmali onlemleri catlak icin krem bitkisel cozum hepsi burada melekler Merhaba Melekler Daha iki bucuk aylik hamisim ama, goguslerimde KasIinti basladi sanirim catlak olusacak:( kalca kenarlarimda eskiden beri olusan catlaklarim vardi zaten az da olsa, cunku tenim hem kuru, hemde maalesef suya...

Sayfayı Paylaş