gebe
  1. PaSikA

PaSikA Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    598
    Ödül Puanları:
    0

Cilt Güzelliği İçin Maden Suyu

Konu, 'Cilt Bakımı' kısmında PaSikA tarafından paylaşıldı.

soda cilt cilde soda maden suyu cilt için [​IMG]
    Uzmanlara göre; maden suyu, cilt güzelliğine önem veren bayanlar için son derece önemli bir kaynak. Yapılan araştırmalara göre; maden suyu, kadınlar için mükemmel bir güzellik ve sağlık kaynağı. Özellikle pürüzsüz bir cilt hayali kuran bayanlara, bol bol maden suyu içmeleri tavsiye ediliyor.

Selilütten şikayetçi olanlar maden suyu içmeli
    Maden suyu, özellikle osteoporoz hastalığının önlenmesinde ve tedavisinde önemli rol oynuyor. İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Tıbbi Ekoloji ve Hidroklimatoloji Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Zeki Karagülle, mineralli suyun çok büyük yararları olduğunu söyledi. Karagülle, “Maden suyu, özellikle sindirim fonksiyonları üzerinde olumlu etki yaratıyor. Kemik erimesini ve çocuk ile yetişkinlerde diş çürümesini önleyen maden suyu, sporla kaybedilen mineralleri vücuda geri döndürüyor.
    Prostat ve meme kanserine iyi geliyor
    Kalbe bağlı ölüm olayları, prostat ve meme kanserine karşı büyük bir güç” diyor. Maden sularından kalsiyum ve magnezyumun emiliminin daha fazla olduğunu da ifade eden Prof. Dr. Karagülle, şunları kaydetti: “Türkiye’de böyle bir doğal zenginlik kaynağımız var.

Yüzde 99′u boşa akıyor
    Avrupa’da kişi başına yıllık maden suyu tüketimi 75-100 litre iken, ülkemizde ise bu miktar sadece 3 litre. Bu nedenle, ülkemizde 225 kaynaktan çıkan 63 milyon litre doğal mineralli suyun sadece yüzde 1′i şişelenebiliyor, yüzde 99′u ise boş yere akıp gidiyor, değerlendirilmiyor.
    İşte maden suyunun diğer faydaları:
    * Sindirim sistemine olumlu etkisi var.
    * Vücuttaki gereksiz tuzu yok eder.
    * Selülit oluşmasını engeller.
    * Normal su vücutta 6 saat kalırken, maden suyu saatte atılır.
    * Kalori içermediği için, tüm zayıflama programlarının vazgeçilmez bir parçasıdır.
    * Flüor içerdiği için, özellikle çocukların diş çürümelerini engeller.
    * Hamileler ve emziren anneler için, özellikle tavsiye ediliyor.

2. rapunnzel

rapunnzel Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    cildim için bende bi dönem kullandım ama sürekli yapamadığım buna rağmen bayağı faydasını gördümm,ayrıca paylaşımınız için teşekkürler:)

3. gunes ve su

gunes ve su Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    maden suyu cilde çok ama çok iyi geliyor arkadaşlar ben kullanıyorum

4. ayla

ayla Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    sadece içiliyomu yoksa herhengi bi tarifi varmı

5. damla19

damla19 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    paylaşım için saol.ben pek içmem ama bundan snra içiçem

6. cadi_91

cadi_91 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    emeğine sağlık

7. reyhannn

reyhannn Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bilmiyodum hem emziriyorum hemde cildim için mutlaka tüketicem artık

Cilt Güzelliği İçin Maden Suyu konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Maden suyu için, güzelleşin!

Maden suyu için, güzelleşin!

Özellikle yemeklerden sonra içilen maden sularının, milyonlarca YTL değerindeki güzellik ve cilt bakımı ürünlerine alternatif olmaya başladığı bildirildi. Uluslararası Tıbbi Hidroklimatoloji Derneği (ISMH) Başkan Yardımcısı ve İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Tıbbi Ekoloji ve Hidroklimatoloji Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Zeki Karagülle, yaptığı açıklamada, maden suyunun şifasını...
  2. Cilt Güzelliği İçin Maden Suyu iyi geliyor

Cilt Güzelliği İçin Maden Suyu iyi geliyor

Uzmanlar yaptıları araştırmalara göre maden suyunun cilt için çok önemli bir kaynak olduğunu belirtti. Hayalini kurduğunuz, kusursuz ciltler için uzmanlara göre bol bol maden suyu tüketmek gerekli. Selilütten şikayetçi olanlar maden suyu içmeli Maden suyu, özellikle osteoporoz hastalığının önlenmesinde ve tedavisinde önemli rol oynuyor. İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Tıbbi Ekoloji ve...
  3. cildiniz için maden suyu için

cildiniz için maden suyu için

maden suyu saç emzirirken maden suyu tuzu suyunun sivilcelere etkisi suyunun sivilcelere faydaları Uzmanlara göre; maden suyu, cilt güzelliğine önem veren bayanlar için son derece önemli bir kaynak. Yapılan araştırmalara göre; maden suyu, kadınlar için mükemmel bir güzellik ve sağlık kaynağı. Özellikle pürüzsüz bir cilt hayali kuran bayanlara, bol bol maden suyu içmeleri tavsiye ediliyor....
  4. Yağlı Ciltlere Çözüm Maden Suyu

Yağlı Ciltlere Çözüm Maden Suyu

maden suyu ile yüz nasıl yıkanır yağlı ciltlere çözüm, yağlı ciltlere maske, cilt bakımı, parlak ciltler, cilt bakım maskeleri, cilt için kürler, cilt bakım kürleri, yağlı ciltler için maden suyu Yağlı ciltlerin en büyük sorunudur ciltlerinin parlamaları...Yağlı ciltlerden şikayetçi olanlar için çok kolay bir çözüm yolu veriyorum kızlar... Her yudumunda sağlık olan maden suyu...
  5. Yorgun Ciltler İçin Maden Suyu Maskesi Tarifi Bizden...

Yorgun Ciltler İçin Maden Suyu Maskesi Tarifi Bizden...

Yorgun Ciltler İçin Maden Suyu Maskesi Maden Suyu Maskesi Nasıl Yapılır Yorgun bir cilde sahipseniz eğer iişte sizlere maden suyu maskesi tarifi veriyoruz...Bu maskeyle cildinize bir parlaklık ve zinde bir görünüm gelecek...İşte tarifi hemen aşağıda...Uygulaması size kalmış.... Yorgun Ciltler İçin Maden Suyu Maskesi Uykusuzluk, günlük hayatın stresi, sigara gibi faktörler...

Sayfayı Paylaş