gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Cilt kanseri belirtileri nelerdir?

Konu, 'Cilt Bakımı' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

Cilt kanserinden ve tedavisi zor olan cilt sorunları için, özelliklede güneşli günlerde, cildiniz için dikkat etmeniz gereken, ayrıca aklınızda bulunması gereken bilgiler bu yazımızda Melek'ler!!!

Uyarıcı Belirtileri
    Düzensiz sınırları olan küçük bir lezyon (yara, bere) ve vücutta veya kol ve bacaklarda kırmızı, beyaz, mavi veya mavi-siyah lekeler; cildin herhangi bir yerinde rengi inci beyazından siyaha kadar değişen yumru veya lezyonlar; avuç içi, ayak tabanı, el ve ayak parmaklarının uç kısımlarında koyu renkli lezyonlar; güneşe maruz kalmış cilt üzerinde daha koyu renkli beneklerle birlikte geniş kahverengimsi lekeler; cildin herhangi bir yerinde kırmızımsı mor lekeler; ayak parmakları veya bacakta mor-kahverengi veya koyu mavi nodüller; yüz, kulak veya boyunda inci gibi veya mumlu gibi yumru veya şişler, göğüs veya sırtta düz, ten rengi veya kahverengi yara izine benzer lezyonlar; yüz, kulaklar, boyun, eller veya kollarda pullu veya kabukla kaplı yüzeyi olan düz lezyon veya kırmızı nodul; herhangi bir bende görülen değişiklik veya iyileşmeyen bir yara.

Kanser Riski Faktörleri
    Kadın ve erkeklerde kızıl saç, açık cilt rengi veya gözlerin mavi olması; çocuklukta ciddi güneş yanığı olması; ailenin geçmişinde doğum lekeleri veya benler (displastik nevüs doğumda mevcut ben oluşumu sendromu.)

Check-up Kuralları
    Eğer yukarıda sıralanan uyarıcı belirtilere sahip herhangi bir cilt lezyonunuz varsa doktora danışınız.

Cilt kanseri belirtileri nelerdir? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Mide Kanseri Belirtileri Nelerdir?

Mide Kanseri Belirtileri Nelerdir?

mide kanseri belirtileri nelerdir mide kanserinin belirtileri nelerdir kanserinin kanseri ilk İştahsızlık, karında dolgunluk hissi, özellikle gıda alımı sonrası rahatsızlık, yutmada güçlük, bulantı, karın ağrısı, gaz şişkinliği, kusmukta kan bulunması, kilo kaybı, genel sağlık durumunun bozulması ile kansızlık bu kanser türünün belirtilerini oluşturuyor Mide Kanseri Tanı Nasıl...
  2. Cilt Kanseri Belirtileri

Cilt Kanseri Belirtileri

Meleklerim selamlar cildimde acayip şeyler çıktı tırsıyorum. Bu cilt Kanserinin tam olarak belirtilerinin neler olduğunu benimle paylaşırmısınız lütfen. Diğer sitelere itibar etmiyorum sizden duymak istiyorum umarım bişey yoktur yaa bak tırstım şimdi,...
  3. Cİlt Kanseri Ve Belirtileri

Cİlt Kanseri Ve Belirtileri

kanser, cilt kanseri, belirtileri, hakkında daha fazla bilgi için yazımıza buyrun arkadaşlar. Cilt kanserleri sık rastlanan kanser tipidir. Cilt kanserleri vücudun herhangi bir bölgesinde bulunabileceği gibi %80 baş-boyun bölgesindedir. Vücudun güneş gören bölgeleri deri kanserlerine daha çok adaydır. Deri kanserinden korunmak için yapılması gereken güneşten korunmaktır. Güneşe aşırı...
  4. CİLT KANSERİNİN EN BELİRGİN BELİRTİLERİ

CİLT KANSERİNİN EN BELİRGİN BELİRTİLERİ

cilt kanseri nedir,cilt kanserinin nedenleri,cilt kanserinin sebepleri,cilt kanserinin tedavisi,cilt kanseri hakkında bilgiler Cilt kanseri, cilt dokularında habis ya da kanserli hücrelerin oluştuğu bir hastalıktır. Güneşte yatarak bronzlaşma yada tatlı bir sıcağın karşısında uzanmak büyük bir keyif gibi görünebilir. Ancak bu aktivitelerin cilt kanseri riskini artırdığını unutmamak...
  5. Vulva Kanseri Belirtileri Nelerdir?

Vulva Kanseri Belirtileri Nelerdir?

vulva kanseri nedir,vulva kanseri nedenleri,vulva kanseri tedavisi,vulva kanseri neden olur,vulva kanseri hakkında bilgiler Vulva kadınlarda küçük ve büyük dudaklardan, klitoris ve vagen girişinden oluşan yapının adıdır. Genellikle vulva dış genital organ adı ile anılır. Vulva kanseri olarak biline hastalık ise vulvanın kanserleşmesi sonucu oluşan hastalıktır. Vulva kanserinin kadınlar...

Sayfayı Paylaş