gebe
  1. narçiçeğimm

narçiçeğimm Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    273
    Ödül Puanları:
    63

Cilt lekelerine çözüm

Konu, 'Güzellik ve Bakım Önerileri' kısmında narçiçeğimm tarafından paylaşıldı.

Çiller, siyah lekeler, sivilcelerin bıraktığı izler ve doğum lekeleri doğal yöntemler kullanılarak kolayca giderilebilir. Çiller nasıl geçer diye bir araştırma yaparak başladım bu işe. Bulduğum çil geçiren doğal yöntemleri uyguladım ve cildimdeki izlerin zamanla geçtiğini farkettim. Sizin de benim gibi lekelenmeye müsait bir cildiniz varsa, bu doğal leke giderici maskeler inanın en zor zamanlarda en büyük yardımcınız olacak. Benim için artık alışkanlık olan doğal leke giderici maskeleri sizlerle paylaşmak istedim. Güneş lekeleri için ayrıca çok önemli bir maske tarifi de veriyorum sizlere.

Her Türlü cilt lekesi ve kararması için doğal maskeler !
    Güneş lekelerini gideren karbonat maskesi, bu lekeler için harika bir çözümdür. Suna Dumankaya’dan aldığım bu doğal maske, cildi soyar ve cildin lekeleri kusmasını sağlar.
    1 Kaşık süzme yoğurda yarım çay kaşığı karbonat koyun. 1 tatlı kaşığı da mısır unu ekleyip karıştırın. Bu maskeyi lekeli cildinize uygulayıp cildinizin hassasiyetine göre belirleyeceğiniz uygun süre cildinize bekletin. Hassas ciltler için en fazla 5 dakika bekletin. Yoksa cildiniz yanabilir. Daha sonra soyarak çıkarın ve soğuk suyla yüzünüzü yıkayın.
    Limon, bal ve yoğurt karışımıyla hazırlanan bakım maskesi; haftada 1 kez uygulandığında cilt lekelerinin azalmasına yardımcı olur. 1 yemek kaşığı süzme bal, 2 yemek kaşığı yoğurt ve 1 çay kaşığı limon suyunu karıştırın. Karışımı; cilt lekesi olan bölgeye sürün. 15 dakika bekleyip ılık suyla durulayın.
    İçeriğindeki C vitamini ile cildi besleyen çilek; cilt lekelerinin yok edilmesi için de etkilidir. Mevsiminde, haftada 1 kez uygulayabileceğiniz çilek maskesi; cilt lekelerinin azalması için yardımcıdır. 5 adet çileği çatalla ezerek püre haline getirin ve 2 yemek kaşığı ılık sütle karıştırın. Cilt lekesi olan bölgeye masaj yaparak sürün. 20 dakika bekleyip ılık suyla durulayın.
    Çay ağacı yağı; aktarlar ve doğal ürün satışı yapan dükkânlardan ekonomik fiyatlara satın alabileceğiniz, cilt bakımında etkili bitkisel yağlardan biridir. 5 damla çay ağacı yağı ve 1 damla lavanta yağını karıştırın. Karışımı pamuk yardımıyla cildinize uygulayın ve 20 dakika bekletin. Sürenin sonunda ılık suyla durulayıp kurulayın.
    Ağda sonrasında tahriş olan ve oluşan lekeler kararmalar için kararma açısı maske : Pudra, bal ve limon suyuyla hazırlanan maske; yardımınıza koşacaktır. 1 yemek kaşığı bebe pudrasını; 1 yemek kaşığı süzme bal ve 1 çay kaşığı limon suyu ile karıştırın. Macun kıvamına gelen karışımı; kararma ve leke olan bölgeye masaj yaparak sürün. 20 dakika bekleyip ılık suyla durulayın.

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 11 Eylül 2011
    AyşegülM bunu beğendi.
Cilt lekelerine çözüm konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Kireç lekelerine kolay çözüm

Kireç lekelerine kolay çözüm

Eğer lavabonuzda çirkin kireç lekeleri oluşuyorsa, yarım limonla hızlı şekilde ovmayı deneyin. Sonra su ile çalkalayın ve kuru bir bezle kurulayın. Su koyup kaynattığınız kapların iç kısımları zamanla kireçle kaplanır. Sivri uçlu bir bıçakla ne kadar kazırsanız kazıyın, bu kireç tabakasını tam olarak çıkartmanız mümkün değildir. En iyisi, bu kapların içine soyduğunuz patates...
  2. Cilt lekeleri

Cilt lekeleri

Leke, hem kadın hem erkeklerde en yaygın görülen cilt rahatsızlıklardan biridir. Lekelerin birçoğu özellikle yanak, alın ve çeneye yerleşir, yüze daha mat ve pürüzlü bir görüntü verir. Bunun dışında vücutta, sırt, göğüs ve el üstünde de çıkabilirler. Leke konusunda her şeyden önce dikkatli bir fizik muayene ve iyi bir anemnez şart. Lekeler, doğuştan, çocukluk ve hamilelik döneminde geçirilen...
  3. cilt lekelerine kesin çözüm

cilt lekelerine kesin çözüm

cilt lekelerine son! cilt lekelerine son cilt lekelerine ilaç soyma ilaçları lekelere son lekeye cildinizdeki sivilce,doğum,güneş vs vs lekelerinizi gidermek için bir kaç öneri;) Cilt lekeleri kabusunuz olmasın İşte kurtulmanın yolları... Yazın tadı bir başka oluyor. Deniz, kum güneş, hafif giyisiler.. Ancak her güzelliğin de bir cefası muhakkak oluyor. Bunlardan biri de ciltteki...
  4. Geçmeyen Sivilce ve Cilt Lekeleri İçin Doğal Çözüm

Geçmeyen Sivilce ve Cilt Lekeleri İçin Doğal Çözüm

isveç şurubu sivilce isveç iksiri sivilce harems krem harem s krem harem Sivilce, çil, güneş lekesi veya hamilelik zamanı oluşan lekeler. Bunlar hemen herkesin başına gelmiştir. Bir şekilde eczanelerden veya bitkisel ürünlerden bazı ürünler alıp kullanmışlardır. İşe yarayıp yaramaması ayrı konu. Fakat size kesin işe yarayacak yöntemi sunacağım... Geçmeyen Sivilce ve Lekelere Bitkisel...
  5. Cilt Lekelerine Karşı En Basit Çözüm Nedir

Cilt Lekelerine Karşı En Basit Çözüm Nedir

Cilt Lekelerine Karşı En Basit Çözüm Nedir cilt bakımından anlayan varsa soruma cevap versin ve bana cilt bakımıyla ilgili yardım etsin lütfen!

Sayfayı Paylaş