gebe
  1. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

Cilt Neden Yaşlanır ?

Konu, 'Cilt Bakımı' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

cilt neden yaşlanır cildin yaşlanması

Zaman geçer ve siz hangi cilt bakımı uygulamasını yapmış olsanız da hangi estetiğe başvurmuş olsanız da cildimiz yerçekimine ve yıllara karşı koyamaz, yaşlanır ve sarkar melekler :) Biz bunun önüne geçemeyiz ancak sadece bir süre geciktirebiliriz. Aslına bakarsanız her yaşın ayrı bir güzelliği, her kırışığın nice derin anlamları vardır hayatımızda. İnsanın doğal haliyle en güzel olduğuna inanıyor ve cilt yaşlanması hakkında sizlere bazı bilgiler vermek istiyoruz :)

Cildin yaşlanmasının en önemli nedeni aslında genetik yapısıyla ilgilidir. Çünkü iç ve dış faktörler arasındaki dengeyi gene genetik yapı ortaya koyar. İç nedenler arasında en önemlisi beslenme, uyku düzeni, hormonal etkenler, dış faktörlerin en önemlisi ise ultraviyole cildin teni tutan bağ dokusudur. Cildin ikinci tabakasıdır, jöle kıvamında bir yapıya sahiptir.

Açık renk cilde sahip olan ciltler esmer ciltlere göre daha dayanıksız bir cilt yapısına sahiptir. Hava koşullarından daha çabuk etkilenirler ve kalıcı hasarlar kendini gösterir. Bunun haricinde yaşadığımız ortam günlük faaliyetlerimizin daha çok açık havada olması, yine cildimizin dış faktörlerden güneş ışınlarından, rüzgardan daha çok etkilenmesine neden olur. Buda erken cilt yaşlanmasına neden olur.

Cilt Neden Yaşlanır ? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. derimiz neden mi yaşlanır? işte cevabı...

derimiz neden mi yaşlanır? işte cevabı...

Genlerimiz yaşlanma sürecimizin hızını belirliyor. İçsel yaşlanma doğal yaşlanma süreci olarak da tanımlanabiliyor. Bu, yirmili yaşların ortasından başlayarak ilerleyen bir süreç olarak değerlendiriyor. Yaşlanma cilde güç ve esneklik sağlayan yapı taşlarından kolajen ve elastin sentezinin azalmasıyla... Araştırmalar derimizin genetik yani içsel ve çevresel faktörlerle ilişkili olarak...
  2. Cilt neden kurur

Cilt neden kurur

Ciltlerimiz neden kurur ne yapsakta cildimiz güzel görünür diyemi düşünüyorsunuz ne yaptıysanız olmadımı peki ama neden cildiniz kuruduğunu düşündünüz mü eger hayır diyorsanız okumalısınızz mutlaka... Cilt kurumalarının birçok farklı nedenleri vardır. Cilt kuruluğunun sebeplerine değinecek olursa: • İhtiyoz diye tabir edilen genetik bir hastalık olan cilt kuruluğudur. Doğumsal...
  3. Derimiz Neden Yaşlanır ?

Derimiz Neden Yaşlanır ?

yaşlanmak, derimiz nasıl yaşlanır, yaşlanmak, resimleri, hakkında bilgiler için yazımıza buyrun arkadaşlar. hepimiz bir gün yaşlanacağız melekler. ne güzelliğimiz kalacak ne fit vücudumuz. derimiz kırışacak buruş buruş olacağız. ne kadar botoksdur yüz gerdirmektir yapılırsa yapılsın bu sondan kaçınılamaz. peki neden derimiz yaşlanır? işte bu sorunun cvbı için yazımıza buyrun...
  4. Cilt bakımı neden gereklidir

Cilt bakımı neden gereklidir

cilt bakımı neden gerekli, nasıl omlalı buyrun dahası burada arkadaşlar Cildimiz en kıymetli hazinemizdir. Çünkü genç ve güzel görünmemizde başrol oynar Melek'lerim. Güzelliğe ve gençliğe giden kapının tek anahtarıdır:) Lakin cilt güzelliği ve sağlığı bakımdan geçer. Peki cilt neden bakıma ihtiyaç duyar; buyrun öğrenelim Melek'ler:) Evde uygulanması gereken bakım dışında profesyonel...
  5. Cilt Bakımınız Nelerdir ?

Cilt Bakımınız Nelerdir ?

:rtfm: Şuan belki onlarca cilt bakımına para vermişsinizdir ki bende aynı şekilde para vermiştim ama cilt temizliğinin en önemli bir yeri vardır.Doğru bir şekilde temizlenmemiş cilde hangi kremi kullanırsanız kullanın çok etkili bir sonuç ortaya çıkacağına ben inanmıyorum.Tam olarak 3 yıl önceydi bir blogta okumuştum Kozmetik markaların cilt temizleme ürünlerindeki asıl sıkıntısı bana göre;...

Sayfayı Paylaş