gebe
  1. nisan

nisan Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    15
    Ödül Puanları:
    0

Cimrilik hakkında neler biliyoruz

Konu, 'Dini Hikayeler ve Şiirler' kısmında nisan tarafından paylaşıldı.

Cimrilik

CİMRİLİĞİN BU KADARINA PES!
    Resûlüllüh (s.a.v.) bir adam gelerek:
    - Yâ Resûlüllüa! Falanca komşum, hurma saplarını benim bahçeme koyuyor. Bana eziyet veriyor, dedi.
    Allah Resûlü o zâtı çağırarak, ona:
    - Filancanın bahçesine koyduğun hurma saplarını bana sat, teklifini yaptı. Adam:
    - Olmaz dedi. Allah Resûlü:
    - Öyle ise bana hediye et onları, dedi. Adam bu teklife de:
    - Olmaz dedi. Allah Resûlü son bir teklifte bulundu:
    - Peki, cennette karşılığı verilmek şartı ile onları bana ver! Adam, bu son derece câzip teklife de:
    - Olmaz, karşılığını verince, Allah Resûlü, şöyle söylemekten kendini alamadı:
    - Selâm vermekten kaçınan kimse dışında, (bu güne kadar) senden daha cimrî bir kimseyi görmedim.
    Alıntı: Fazilet Takvimi 1997

2. esena

esena Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    5
    Ödül Puanları:
    38
    Ce: Cimrilik
    e yuh yani emeğine sağlık canım

3. nisan

nisan Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    15
    Ödül Puanları:
    0

sagol canim katilimin icin,sevgiler

4. örgüm

örgüm Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    16

paylaştığın için teşekkür ederim

5. nisan

nisan Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    sagol örgüm benim bn tsk ederim,sevgiler

6. Ayışık

Ayışık Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: Cimrilik

emeğine sağlık

7. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Cimrilik hakkında neler biliyoruz konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. zulüm ve cimrilik hakkında!

zulüm ve cimrilik hakkında!

cimrilik ile ilgili hikayeler MÜFLİS KİMDİR? 220. Ebü Hüreyre radıyallahu anh'den rivayet edildiğine göre, Rasülullah sallallahu aleyhi ve sellem: "Müflis kimdir, biliyor musunuz?" diye sordu. Ashab: - Bizim aramızda müflis, parası ve malı olmayan kimsedir, dediler. Rasülullah sallallahu aleyhi ve sellem: "Şüphesiz ki ümmetimin müflisi, kıyamet günü namaz, oruç ve zekat...
  2. Kuran Hakkında Ne Biliyorsunuz?

Kuran Hakkında Ne Biliyorsunuz?

Kuran'dan Genel Bilgiler Bu (Kur'an), insanlar için basiret (nuruyla Allah'a yönelten ayet)lerdir, kesin bilgiyle inanan bir kavim için de bir hidayet ve bir rahmettir. (Casiye Suresi, 20) Kuran Hakkında Ne Biliyorsunuz? Çoğu kişi bu soruya şöyle bir cevap verir: "Kuran, dinimizin mukaddes kitabıdır." Bu elbette doğrudur; ancak Kuran asıl olarak Allah'ın tüm insanlara...
  3. Kar Körlüğü Hakkında Ne Biliyoruz?

Kar Körlüğü Hakkında Ne Biliyoruz?

Şahsen ben duymamıştım ve farklı geldi bana ama ne kadar garip bir hastalık.. Kar Körlüğü Kar körlüğü nedir? Kar, buz ya da sudan yansıyan güneş ışığının gözün üst yüzeyindeki dokuya zarar vermesiyle sonuçlanan göz rahatsızlığına kar körlüğü denir. Belirtileri; Kar körlüğünün belirtileri 12 saat içerisinde kendisini gösterir. İlk olarak gözlerde rahatsızlık ve kuruluk görülür ve...
  4. Kordon kanı hakkında ne biliyorsunuz ?

Kordon kanı hakkında ne biliyorsunuz ?

KORDON KANI HAKKINDA NE BİLİYORUZ ? Son yıllarda çoğumuzun dilinden düşmeyen kordon kanı herkesin merak ettiği bir konu haline geldi. Kordun kanı, kök hücre çalışmalarının başlamasıyla birlikte gündeme geldi. Çünkü kordon kanı, "kök hücreler" bakımından oldukça zengin bir kaynak. İlk kordon kanı nakli 1988 yılında gerçekleştirildi. 1995 yılından beri de bu bağlamda kordon kanı...
  5. Dünya Dinleri Hakkında Neler Biliyorsunuz?

Dünya Dinleri Hakkında Neler Biliyorsunuz?

dünya dinleri dünya dinleri haritası din dağılımı ile ilgili bilgiler burada melekler. Din, ahlaki ve kutsal öğelere sahip, ibadet ve inanç bütünlüğüdür melekler :) Nüfusun büyük çoğunluğu müslümanlık dini mensubu olan ülkemizde çeşitli dinler mensubu binlerce gayrimüslüm yaşamaktadır. Arapça kökenli bir sözcük olan din sözcüğü, köken itibariyle "yol, hüküm, mükafat" gibi anlamlara...

Sayfayı Paylaş