gebe
  1. SadmiN

SadmiN ♥ Ölürüm Sana Mavimm ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    960
    Ödül Puanları:
    113

Çin Depremi 8.533 ölü

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında SadmiN tarafından paylaşıldı.

[​IMG] Çin'in Sichuan eyaletindeki depremde ölü sayısının 8 bin 533'e çıktığı bildirildi. Yeni Çin Haber Ajansı, yerel yetkililere dayanarak, ülkenin güneybatısındaki eyalette 8 bin 533 kişinin öldüğünü duyurdu. Ajans, Richter ölçeğine göre 7,8 büyüklüğündeki depremde çöken lise binasının enkazı altında kalan 900 öğrenciden 50'sinin öldüğünün doğrulandığını belirtti.

Eyaletin toplam nüfusu 80 milyon civarında. Yaralı sayısı 10 bin civarında. Öğrencilerin de enkaz altında kaldığı belirtiliyor.

-MERKEZ ÜSSÜ-
    Depremin ardından 10 milyon nüfuslu Çengdu'da 6.0 ve 5.4 büyüklüklerinde artçı sarsıntılar oldu, birçok binayla kentteki hastane boşaltıldı. Kentte elektrik kesintisi olduğu ve cep telefonlarının çalışmadığı belirtiliyor.
    Depremin Sichuan eyaletinin başkenti Çengdu'ya 92 kilometre mesafede ve yerin 10 kilometre derininde olduğu bildirildi.

-BİNALARIN YÜZDE 80'İ YIKILDI-
    Sichuan eyaletindeki bir yerleşim bölgesinde binaların yüzde 80'inin yıkıldığı belirtiliyor. Çin resmi haber ajansı, Sichuan eyaletinde bulunan Beichuan Qiang'daki binaların yüzde 80'inin çöktüğünü duyurdu.

-BAŞBAKAN BÖLGEYE GİTTİ-
    Devlet Başkanı Hu Cintao, ilgili birimlerden depremden etkilenenlere yardım için ellerinden gelen her şeyi yapmalarını isterken, Başbakan Ven Ciabao kurtarma çalışmalarını yönetmek üzere bölgeye gitti.

Halk Kurtuluş Ordusu'ndan yapılan açıklamada, kurtarma çalışmalarına askerlerin de katılacağı kaydedildi.

-UÇAK SEFERLERİ İPTAL-

Çin Doğu Hava Yolları (CEA), Sichuan eyaletinin merkezi Çengdu'ya yaptığı seferleri iptal ettiğini açıkladı. CEA tarafından yapılan açıklamada, bölgeye yardım malzemesi ve kurtarma personeli taşınması için takviye seferler düzenleneceğini ve bütün şubelerin yardım malzemesi ve personeli taşınmasına öncelik vereceği belirtildi.

-HABERLEŞME-
    Çin'in en büyük telekomünikasyon şirketleri China Mobile ve China Unicom'dan yapılan açıklamada, Sichuan ve Şaanşi eyaletlerindeki haberleşme sistemlerinin zarar görmüş olabileceği kaydedildi.

Aba Tibet-Çiang Özerk İli'ndeki Vençuan'ın nüfusu 111 bin 800. Woolong Panda Üreme ve Koruma Merkezi bu bölgede bulunuyor.

-İKİ-ÜÇ DAKİKA SALLANDILAR-
    Görgü tanıkları, sarsıntının yaklaşık 2-3 dakika sürdüğünü, büyük depremin ardından hala küçük artçı sarsıntılar hissettiklerini aktardı.

-KOMŞU ÜLKELER DE HİSSETTİ-
    Yer sarsıntısı, Pekin, Şanghay gibi büyük kentlerin yanı sıra Tayland'ın başkenti Bangkok'ta da hissedildi. Deprem, Tayland ve Vietnam'da da hissedildi. Depremin meydana geldiği Sichuan bir sanayi bölgesi; bölgenin nüfusu ise 80 milyondan fazla.

kaynak:mynethaber

2. gökçe

gökçe Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Ce: Çin Depremi 8.533 ölü
    Gerçekten çok üzücü. İki gündür takip ediyorum insanlar acı ve çaresizlik içinde. 99 depremini hatırlatıyor. Allah yardımcıları olsun.
    En büyük acıyı yine çocuklar çekiyor. Dilerim en kısa zamanda yaralarını sararlar.

3. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.213
    Ödül Puanları:
    113

çok üzücü gerçekten büyük bir kayıp vermiş çin devleti:(inanılmaz bir ölü sayısı off içinde bide küçük çocukların bebeklerinde olduğunu düşündükçe:(Allah yardımcıları olsun.kayıp veren ailelere sonsuz sabırlar ölenlere rahmet eylesin mevlam

4. mislinay

mislinay Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    39
    Ödül Puanları:
    0

kim bilir ne durumdalar Allah sabır versin yardım etsin onlara inş.

5. Misafir

Misafir Forum Okuru

Allah sabır versin, yardım etsin içler acısı bir durum.

Çin Depremi 8.533 ölü konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Deprem ve yıkım... ve ölüm...

Deprem ve yıkım... ve ölüm...

Deprem... Geçen uzun bir zamanın, yüreğimizde ve çevremizde oluşturduğu birikimlerin ansızın çözülmesi... Kendimizden çok şey kattığımız mekânın ve hatıralarımızla cisim olmaktan çıkmış yapının altında kalışımız... Bir toz-duman... Geçmek bilmeyen kısa zamanlar.. acı sesler.. sağa-sola düşen parçalar.. ürkütücü bir gürültü... ve yıkım ve düşüş ve ölüm... Yıkıntının altından çıkarılan ve hâlâ...
  2. depreM

depreM

Selam..Melike..16...Hayfan.. Memnun oldum.. :party:
  3. Pakistanda deprem: 135 ölü

Pakistanda deprem: 135 ölü

Pakistan'ın güneybatısında meydana gelen depremde ölenlerin sayısının 135'e yükseldiği bildirildi. Ülkenin Belucistan vilayetinin kırsal kesiminde şafak sökmeden önce meydana gelen depremde şu ana kadar 135 kişinin öldüğünün teyit edildiğini kaydetti. Kurtarma ekiplerinin uzak köylere ulaşmasıyla depremdeki can kaybının artmasından endişe edildiğini belirten yetkililer, depremde...
  4. Haiti'deki Deprem..Okuyunca ölümü hissedeceksiniz!..

Haiti'deki Deprem..Okuyunca ölümü hissedeceksiniz!..

Bir hafta kaldığı enkaz altından kurtarılan 7 yaşındaki Kiki ve ablası, nasıl dayandıklarını anlattı. Haiti'yi yerle bir eden 7,0 büyüklüğündeki depremin ardından bir hafta enkazın altında kalan Kiki'nin kurtarılışında çekilen fotoğraflar, umudun simgesi oldu. Kiki enkazdan çıkarken, gözleri sevinçle parlıyor ve annesine sarılmak için kollarını öne doğru açıyordu. Çarşamba günü enkazdan...
  5. deprem dede ölmüş mü ?

deprem dede ölmüş mü ?

Arkadaş deprem dede ölmüş dedi , acaba beni mi kekliyor, yoksa doğru mu? Işıkara öldü mü bilen duyan var mı :S

Sayfayı Paylaş