gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

çin eriştesi nasıl yapılır ?

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Bir belgeselde çin eriştesinin evde yapılabileceğini duydum acaba nasıl yapabiliriz evde, malzemeleri değişik mi ? Tarifini bilen var mıdır ?

2. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113
    Çin Eriştesi Malzemeleri
    1 paket noodle
    3 bardak su
    1 büyük boy havuç
    1 büyük boy kabak
    2 adet tavuk göğüs
    2 diş sarımsak
    3 yemek kaşığı soya sosu
    2 yemek kaşığı zeytinyağı

Çin Eriştesi Yapılışı

Çin eriştesi yağılışına öncelikle Noodle’ları 3 bardak kaynamış suya atıp 5-6 dakika kadar kaynatarak başlıyorsunuz..Daha sonra Süzgeçe alıp soğuk sudan geçirin.Bir tavada zeytinyağını kızdırıp ince doğranmış sarımsakları kavurun. Kabak, havuç ve tavukları jülyen şekilde kesin. Önce tavaya havuçları atın. Biraz kavurduktan sonra kabakları ve en son tavukları ekleyip pişirin.Sebzeler hafif yumuşayıp tavuklar pişince soya sosunu ekleyin. Biraz kaynattıktan sonra haşlanmış noodleları tavaya ekleyip sebzelerle harmanlayın. Sıcak servis yapın.Afiyet olsun...

çin eriştesi nasıl yapılır ? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Çin

Çin

Çin Coğrafi Verileri Konum: Doğu Asya, Doğu Çin Denizi, Kore Körfezi, Sarı Deniz ve Güney Çin Denizi kıyısında, Kuzey Kore ve Vietnam arasında yer almaktadır. Coğrafi konumu: 35 00 Kuzey enlemi, 105 00 Doğu boylamı Haritadaki konumu: Asya Yüzölçümü: toplam: 9,596,960 km² kara: 9,326,410 km² su: 270,550 km² Sınırları: toplam: 22,147.24 km sınır komşuları: Afganistan 76 km, Butan 470 km,...
  2. Yaz Pilavı (Çin Pilavı ) Nasıl Yapılır?

Yaz Pilavı (Çin Pilavı ) Nasıl Yapılır?

Yaz Pilavı Tarifi Resimli Yaz Pilavı Tarifi çin pilavı Yaz pilavı adından da anlayacağınız gibi soğuk yenen bir pilav melekler :) Aslında yaz pilavına Çin Pilavı da deniliyor. Bu pilavı yapmak için pirinç haşlayabileceğiniz gibi, artan pirinç pilavlarınızı da kullanabilirsiniz :) İçine koyacağınız malzeme de tamamen sizin hayal gücünüze ve damak tadınıza kalmış. Şimdi geçelim...
  3. Çin Takvimi İçin Yaş Hesaplama nasıl oluyor?

Çin Takvimi İçin Yaş Hesaplama nasıl oluyor?

Çin Takvimi İçin Yaş Hesaplama nasıl oluyor bana bu çin takvimi konusunu biraz detaylı anlatmanızı rica ediyorum nedense bir türlü anlıyamadım yaş hesaplamasını kesinlikle öğrenmem lazım.
  4. Çin Takvimi Anne Yaşı Hesaplama nasıl oluyor?

Çin Takvimi Anne Yaşı Hesaplama nasıl oluyor?

v nasıl oluyor ben bu çin takvimi yaş hesaplama olayını bir türlü anlıyamadım lütfen bana detaylı bir şekilde anlatın ve bilgileri verin kızlar:)
  5. Kurban kavurması nasıl yapılır?

Kurban kavurması nasıl yapılır?

Kurban bayramında her evin mutfağında kurbandan kavurmalar pişicek.Kurban eti nasıl pişirilir,kurbandan kavurma nasıl yapılır,kavurma tarifi hakkında detaylı bilgiler yazımızda. Kavurmanın lezzetli olması için etin dinlendirilmesi gerekir. Ancak, bayramda böyle bir imkân olmadığı için etin, hayvanın aynı bölgesinden kesilip, hiç yağ eklemeden kendi yağında pişirilmesi lezzetini artıracaktır....

Sayfayı Paylaş