gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.216
    Ödül Puanları:
    113

Çin makarnası

Konu, 'Uzakdoğu Mutfağı' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

çin makarnası nasıl yapılır japon makarnası kore japon makarnasi Hemen hemen tüm insanlar tarafından sevilen makarnanın buda çin versiyonu arkadaşlarım, hemde sebzeli ve besleyici [​IMG]

Malzemeler:

1 paket çin makarnasi
    2 adet tavuk gögüs eti
    10 adet çeri domates
    8 adet yesil sogan
    6 yemek kasigi soya sosu
    6 dis sarmisak
    1 adet pirasa
    1 adet havuç
    1 adet yesil biber
    1 çay kasigi toz zencefil
    3 yemek kasigi zeytinyag
    Karabiber
    Tuz

Yapilisi:

Kaynayan suya tuz koyun. Makarnayi ilave edip 5 dakika haslayin. Soguk sudan geçirip süzün.
    Tavuk gögsünü ve sebzeleri uzun, ince seritler seklinde dograyin.
    Tavada 3 yemek kasigi zeytinyagini isitin, sarmisagi ekleyin, bu karisimda tavugu pembelesene kadar kavurun. Tavuklari süzgeçle çikarin, tavadaki yaga sebzeleri atip 3-4 dakika soteleyin. Üstüne tekrar tavuklari koyup beraber kavurun. Soya sosu, toz zencefil, tuz ve bugday nisastasi ilave edin. Makarnayi da hazirladiginiz karisima ilave edip karistirin.
    Sicak servis yapin

Çin makarnası konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Bakan Makarnası

Bakan Makarnası

Malzemeler• 1 paket İnce Uzun Makarna, • 1 adet yeşil dolmalık biber, • 1 adet kırmızı biber, • 150 gr. sucuk, • 2 çorba kaşığı mısır, • Yarım demet maydanoz, • Yarım demet dereotu, • 3 yemek kaşığı mayonez, • 4 yemek kaşık yoğurt, • 1 yemek kaşığı hardal, • Karabiber, • Tuz. Tarif Makarnaları tuzlu kaynar suda 8-9 dakkika haşlayın. Biberleri şerit şerit, sucukları dilim dilim kesin....
  2. Alman Makarnası

Alman Makarnası

Malzemeler 1 paket makarna Yarım bardak Süt 1 soğan 2 yemek kaşığı Salça 1 çay bardağı su Sıvı Yağı Nane , Kekik Kaşar Peynir 1 adet Sarımsak Pul biber Yapılışı Makarna haşlanır. Aldante kıvama gelince süzülür, hafif sudan geçirilir. Başka bir kapta yarım bardak süt, 2 yemek kaşığı salça ve 1 çay bardağı su karıştırılır. Tencereye yağ konularak kızıdırlır. Yağ kızdıktan sonra...
  3. Çin

Çin

Çin Coğrafi Verileri Konum: Doğu Asya, Doğu Çin Denizi, Kore Körfezi, Sarı Deniz ve Güney Çin Denizi kıyısında, Kuzey Kore ve Vietnam arasında yer almaktadır. Coğrafi konumu: 35 00 Kuzey enlemi, 105 00 Doğu boylamı Haritadaki konumu: Asya Yüzölçümü: toplam: 9,596,960 km² kara: 9,326,410 km² su: 270,550 km² Sınırları: toplam: 22,147.24 km sınır komşuları: Afganistan 76 km, Butan 470 km,...
  4. ♥ Çin*Melekleri ♥

♥ Çin*Melekleri ♥

Evet ArkaDasLAr Çin'Den oLanlaRiniz Varmi ?? Ben Çin'Deyim :deli:*[/FONT ............................♥ [FONT="Garamond"]Çin*Melekleri ♥..............................
  5. Hayal'in Bolonez Soslu Makarnası (Resimli)

Hayal'in Bolonez Soslu Makarnası (Resimli)

Bolonez soslu makarna makarna tarifi makarna tarifleri spagetti spagetti tarifleri burada meleklerim. Makarna benim en sevdiğim yemeklerden biridir. Hem yapımı kolay hem de sonuçlar her zaman lezzetli olduğu için oldukça kurtarıcı bir yemektir. Ben de dün leziz makarnalarımdan birini yapayım da iftarda midemiz şenlensin dedim. Yanına tabiki bol yeşillikli mevsim salatası ve evde yapılmış...

Sayfayı Paylaş