gebe
  1. handanca

handanca Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    106
    Ödül Puanları:
    63

Çınar Ağacı

Konu, 'Hayatın İçinden & Hayata Dair Herşey' kısmında handanca tarafından paylaşıldı.

çınar ağacı bakımı en büyük çınar ağacı türkiyenin en büyük cınar türkiyenin çınarı [​IMG]

Ulu bir çınar ağacının yanında bir kabak filizi boy göstermiş. Bahar ilerledikçe bitki çınar ağacına sarılarak yükselmeye başlamış.
    Yağmurların ve günesin etkisiyle müthiş hızla büyümüş ve neredeyse çınar ağacıyla aynı boya gelmiş.
    Bir gün dayanamayıp sormuş çınara:
    -”Sen kaç ayda bu hale geldin ağaç?”
    -”82 yılda” demiş çınar
    -”82 yılda mı?” diye gülmüş ve çiçeklerini sallamış kabak, “Ben neredeyse
    2 ayda seninle aynı boya geldim bak!”…
    -”Doğru” demiş agaç, “doğru”…
    Günler günleri kovalamış ve sonbaharın ilk rüzgârları başladığında kabak önce üşümeye sonra yapraklarını düşürmeye, soğuklar arttıkça da aşağıya doğru inmeye başlamış. Sormuş endişeyle çınara:
    -”Neler oluyor bana ağaç?”
    -”Ölüyorsun” demiş çınar…
    -”Niçin?”
    -”Benim seksen iki yılda geldiğim yere sen iki ayda gelmeye çalıştığın için”…

Çınar Ağacı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Çınar

Çınar

Kadri yüce, çevresi ve yakınları çok insana, Büyük çınar ağacını yapraklı görmek devletin ve ülkenin büyümesine, Onun dallarını rüzgarda sallanırken görmek savaşa, Çınar ağacının dalı kişinin çocuk ve torunlarına, Çınar ağacının altında oturmak devlettenn gelecek hayırlı bir işe delalet eder.Yaşamınızın uzun süreli olacağına sermayenizin devamlı büyüyeceğine, işarettir. Hayırsız, kötü evlada...
  2. Çınar ağacı

Çınar ağacı

Rüyada görülen çinar agaci, kadri yüce, evladi çok ve kötü bir kimsedir. Eger rüyada çinar agacinin dikeninden bir sey elde etse o kimseye kötü bir sey isabet eder. Bazi tabirciler, rüyada görülen çinar harbe, yahut askere giden kimse hakkinda hayra ve diger halk hakkinda da fakirlik ve yoksullu ga isaret eder, dediler.
  3. ağaç

ağaç

Ağacın tabiri, o ağacın cinsine, mahiyetine, faydalı ya da faydasız olma gibi özelliklerine göre yapılır Her mevsim yeşil kalan, yaprakları dökülmeyen ağaçları görmek dinde sebat etmeye, zenginliğe, uzun ömre ve rızkın devamına delalet eder. Yaprağını ddöken ağaçları görmek -ağacın cinsine göre- sevinç ya da üzüntüye; fakirlik ya da zenginliğe delalet eder. Tanınmayan ağaç endişe ve şiddetle...
  4. Çınar ağacı ve Faydaları

Çınar ağacı ve Faydaları

çınar ağacı yaprağının faydaları çınar ağacı yaprağı yaprağının faydaları cinar agaci Çınarağacı (platanus) : Çınargiller familyasından; 30 metreye kadar boy salan, gövdesi kalın, uzun ömürlü, koyu gövdeli bir ağaçtır. Hekimlikte kozalakları ve yaprakları kullanılır. Birçok çeşidi vardır. Faydası : Kadınlarda görülen beyaz akıntıyı keser. Diş ve vücut ağrılarını dindirir. Saç kepeklerini...
  5. Çınar Ağacı - Film Müzikleri (2011)

Çınar Ağacı - Film Müzikleri (2011)

çınar ağacı film İzleyenleri gözyaşlarına boğan Çınar Ağacı filminin müziklerinin yer aldığı albümü tanıtıyorum kızlar... Albümdeki Eserler 1. Sevgi 2. Tangomtrak 3. 1,2,3, (Bir, İki, Üç) 4. Gündüzüm Gecem Oldu 5. Salıncak 6. Süper Anne 1 7. Süper Anne 2 8. Aman Beyim 9. Anane Huzur Evi, Ambulans 10. Bahçenizde Sümbül Olsam 11. Barış, Anane Hastane 12. Barış Hüzün 13. Beyoğlundan...

Sayfayı Paylaş