gebe
  1. LuCkYMooN

LuCkYMooN Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0

Cinayet günü giydiği elbiselerle teslim olmuş

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında LuCkYMooN tarafından paylaşıldı.

Cinayet günü giydiği elbiselerle teslim olmuş[​IMG]C.G.'nin teslim alınma sürecinde ilginç diyalogların yaşandığı ortaya çıktı. Zanlının aşırı korktuğunu gören polislerin, "Korkma sana bir şey olmayacak. Artık bizim misafirimizsin." diyerek genci rahatlattığı bildirildi. Sorgusu sırasında polislere 'abi' diye hitap eden C.G.'nin, kimi zaman ağlayarak, kimi zaman da titreyerek ifade verdiği belirtildi. C.G.'nin teslim olduğu sırada üzerinde bulunan elbiselerin cinayet işlediği esnada giydiği kıyafetler olduğu anlaşıldı. Alınan bilgiye göre 16 Eylül gecesi cinayet bürosunu arayan Avukat Aytekin Kaya, Asayiş Şube Müdürlüğü'ne C.G.'nin teslim edileceğini söyledi. Bunun üzerine İstanbul Emniyet Müdürlüğü Cinayet Büro Amiri Fahrettin Gönbe'nin başında bulunduğu 2 ayrı ekip, C.G.'yi almaya gitti. Gayrettepe Asayiş Şube Müdürlüğü'ne getirilen C.G., nezarethaneye konulmadı, ellerine kelepçe takılmadı. Zanlının büyük bir korku yaşadığını gören Gönbe, "Artık sen bizim misafirimizsin. Bundan sonraki süreçte gerek emniyette gerekse adliyedeki herkes görevini yapmaya çalışıyor. Korkma, sana bir şey olmayacak. İşlediğin bir suç varsa bununla yüzleşeceksin." diyerek, rahatlatmaya çalıştı. Polislere 'abi' diyerek hitap eden zanlının zaman zaman titrediği ve ağladığı öğrenildi. Polisin sıcak davranışı karşısında kendini toparlayan genç, cinayeti nasıl işlediğini, cinayetin öncesinde ve sonrasında neler yaptığını aktardı. Çok pişman olduğunu savunan C.G., "Keşke o ölmeseydi de ben ölseydim. Bir anlık olaydı, keşke onu geri getirebilsem." dedi.
    Sorgusunun ardından Şişli Etfal Hastanesi'nde sağlık muayenesinden geçirilen zanlı, önceki akşam saat 19.00 sularında ifade vermek üzere Üsküdar Çocuk Şube Müdürlüğü'ne götürüldü. Buradan Sultanahmet Çocuk Mahkemesi'ne sevk edildi. Nöbetçi mahkemeye sevk edilmeden önce uzman pedagoglarla 1 saat konuştu. Önceki gece tutuklanarak Maltepe Cezaevi'ne konulan C.G.'nin tek kişilik bir hücrede tecritte tutulduğu öğrenildi.
    Cumhurbaşkanı'ndan Çapkın'a tebrik

İstanbul Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün C.G.'nin yakalanması sebebiyle kendilerine teşekkür ettiğini söyledi. Gül, dün cuma namazını Şehzadebaşı Camii'nde kıldı. Gül'e Vali Muammer Güler, Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın ve Müftü Mustafa Çağrıcı da eşlik etti. Namazın ardından bir süre vatandaşlarla sohbet eden Cumhurbaşkanı, aracına binerken Güler ve Çapkın'la kısa süre konuştu. Emniyet Müdürü, gazetecilerin, "Cumhurbaşkanı Gül, C.G.'nin yakalanmasından dolayı size teşekkür etti mi?" şeklindeki soruya, "Evet, sağ olsunlar teşekkür etti. Bu cinayet devlet büyüklerinin de dikkatini çekiyordu ve yakinen ilgileniyorlardı." cevabını verdi. 'Bazı kurumları kurtarmaya çalışıyorlar' C.G.'nin amcası Hayyam Garipoğlu ve baba Süreyya Karabulut arasında aracılık yaptığı öne sürülen gazeteci Cemil Baran, katil zanlısının yol kenarında teslim edilmesiyle bazı kurumların kurtarılmaya çalışıldığını iddia etti. Baran, C.G.'nin cinayeti işlerken 5 kişiden yardım aldığını ileri sürdü. Katil zanlısının başka kimlikle yurtdışına çıkıp, tekrar içeriye girdiğini iddia ederek, "Otoyol kenarında ortaya çıkarak bazı kişi ve kurumları kurtarmaya çalışıyorlar." dedi. Geçtiğimiz hafta Taksim'de iki notere gidip C.G.'nin yakalandığını resmi kayıt altına aldırmak istediğini belirten Baran, gözaltına alınıp götürüldüğü emniyette psikolojik işkence gördüğünü savundu. Baran, önceki gün İstanbul çocuk mahkemelerinin karşısındaki binaya asılan 'satılık kız' pankartını da Garipoğlu'nun astırdığını öne sürdü. ZAMAN
    SERKAN SAĞLAM, MUTLU ÖZAY İSTANBUL 19 Eylül 2009, Cumartesi

Cinayet günü giydiği elbiselerle teslim olmuş konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Asya - Teslim oldum

Asya - Teslim oldum

Asya - Teslim oldum uzakta olmasan belki sevmezdim seni böyle ah böyle teslim oldum seninim artık al beni al beni bağrına herşeyden vazgeçip bana gel ne olur ama gelmezsin ah dönmezsin sana nasıl yandığımı bir bilsen ah canım ah benim canım
  2. Harun Kolçak - Teslim Oldum

Harun Kolçak - Teslim Oldum

Hasret sona erdi gerçeği buldum Gözlerim kapandı da ben sen oldum Sınırlara dayandım çok yollar aldım Geri dönmek olmaz ki Hepten bağlandım Ne ben varım ah ne de sen Ne zaman var ne mekan Ama gerçek yaşanan Ateşin yandı gönlümde Yansın dursun içimde Deli divane olsam da Vazgeçmem kul oldum sana Teslim oldum sana
  3. Bir terörist teslim oldu

Bir terörist teslim oldu

Terör örgütünden kaçan bir terörist, Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde güvenlik güçlerine önceki gün teslim oldu. Terör örgütünden kaçan bir terörist, 1 adet Kaleşnikof piyade tüfeği ve bu silaha ait 140 adet mermi ile Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde güvenlik güçlerine önceki gün teslim oldu. Genelkurmay Başkanlığının internet sitesinde yer alan terörle mücadele olaylarına ilişkin duyuruya...
  4. Yarbay Mustafa Dönmez teslim oldu

Yarbay Mustafa Dönmez teslim oldu

Hakkında yakalama kararı bulunan Yarbay Mustafa Dönmez, Ankara'da askeri yetkililere teslim oldu. İstanbul 9. Ağır Ceza Mahkemesi'nin Ergenekon soruşturmasını yürüten savcılarının talebi üzerine Dönmez hakkında ''yakalama, arama ve inceleme'' kararı verilmişti. Mustafa Dönmez'in bugün askeri makamlara teslim olduğu öğrenildi. Kara Kuvvetleri Lojistik Komutanlığı'nda görevli Yarbay...

Sayfayı Paylaş