gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Cinsiyete Bağlı Kalıtım nedir

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

kızlar Cinsiyete Bağlı Kalıtım nedir bu konuda bilgi sahibi olanları bekliyorum.

2. Misafir

Misafir Forum Okuru

Merhaba Sevgili Misafiri... Üzgünüz ama bu konuda size yardımcı olamıyoruz, çünkü biz sitemizde ders konuları içerikli konuları paylaşmıyoruz.
    İyi günler...

Cinsiyete Bağlı Kalıtım nedir konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Kalıtım

Kalıtım

Gen, bir kromozomun spesifik bir yerinde bulunan hipotetik bir kalıtım birimidir. Bir nüfusta sürekli değişkenlik gösteren karakteristikler, genellikle poligenik kalıtım, yada ufak etkili birçok genin kümülatif etkisi yoluyla olan kalıtımın sonucudur. Sık sık birçok ortamsal faktör de bunlara ek bir değişim yaratır. Zekâ bu çeşit karakteristiğin bir örneğidir. Bir nüfusta aşırı farklılık...
  2. Cinsiyete Bağlı Kalıtım

Cinsiyete Bağlı Kalıtım

CİNSİYETE BAĞLI KALITIM A. CİNSİYETİN BELİRLENMESİ 1. Eşeyin Modifikasyonla Belirlenmesi Bonellia isimli hortumlu hayvan, denizlerde yaşamakta ve döllenmiş yumurtalarını suya bırakmaktadır. Bu yumurtaların bazıları suda serbest olarak gelişirken, bazıları ana canlının hortumuna yapışarak gelişmesini tamamlar. Serbest gelişenlerin hepsi dişi, hortuma yapışarak gelişenlerin hepsi ise erkek...
  3. Diyabetik Şeker hastalığına bağlı Göz Hastalığı Nedir?

Diyabetik Şeker hastalığına bağlı Göz Hastalığı Nedir?

bu konu;göz hastalıkları,diabete bağlı göz hastalıkları hakkında bilgiler vermektedir Şeker hastalığında hem görme yeteneği hem de gözünüzün hareketleri etkilenebilir.Şeker hastalarında kan şekerinin hızlı değişiklikleri ile geçici görme bulanıklıkları da gelişebilir.Şeker hastalığı olan kişilerin hemen hepsinde, retina hasarı belirtileri görülür.Diabetik retinopati, şekere hastalığına bağlı...
  4. Cinsiyete Bağlı Kalıtım

Cinsiyete Bağlı Kalıtım

cinsiyete bağlı kalıtım nedir,eşeye bağlı kalıtım nedir,eşeye bağlı kalıtım kısaca,cinsiyete bağlı kalıtım konu anlatımı,cinsiyete bağlı kalıtım hakkında bilgiler 1. Eşeyin Modifikasyonla Belirlenmesi Bonellia isimli hortumlu hayvan, denizlerde yaşamakta ve döllenmiş yumurtalarını suya bırakmaktadır. Bu yumurtaların bazıları suda serbest olarak gelişirken, bazıları ana canlının hortumuna...
  5. Adete bağlı meme ağrısı neden olur?

Adete bağlı meme ağrısı neden olur?

Meme ağrısı (mastalji) her yaş kadında görülebilen bir belirtidir. Meme ağrısını adete bağlı ve adete bağlı olmayan diye iki şekilde ele almak gerekir. Her ikisinin de tedavisi mümkündür. Her iki tip ağrı tek memede, her iki memede birden veya memenin sadece bir bölümünde olabilir. Meme ağrısı tek başına nadiren meme kanseri belirtisi olmakla beraber yine de doktora gitmek ve ağrının nedenini...

Sayfayı Paylaş